Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Przedszkolaki kochają szachy – mistrzostwa najmłodszych w królewskiej grze

W najbliższy poniedziałek 16 maja 2016 r., odbędą się I Międzyprzedszkolne Mistrzostwa Szachowe Przedszkolaków - PRIMUS 2016 pod patronatem Burmistrza Pruszcza Gdańskiego. Organizatorem imprezy jest Akademia Terapii i Rozwoju Dziecka PRIMUS w Pruszczu Gdańskim, a jej tegorocznym gospodarzem jest Niepubliczne Przedszkole JEDYNECZKA w Pruszczu Gdańskim.

W szachowej rywalizacji wezmą udział reprezentacje z 12 przedszkoli wyłowione w mistrzostwach przedszkolnych, które odbyły się w kwietniu i na początku maja.

Na listach startowych zgłoszonych jest ponad 60 zawodników z przedszkoli gminy Pruszcz Gdański i Gdańska, w których zajęcia szachowe prowadzi Akademia PRIMUS.

Najmłodsi adepci królewskiej gry będą grali systemem szwajcarskim na dystansie 6 rund.

Celem turnieju jest wyłonienie reprezentantów na Mistrzostwa Województwa i na Mistrzostwa Polski dzieci do lat sześciu oraz popularyzacji szachów, które są najlepszą inwestycją we wszechstronny rozwój dziecka.

Zwycięzcy Mistrzostw otrzymają puchary Burmistrza Pruszcza Gdańskiego, a pozostałe drużyny puchary Akademii PRIMUS. Wszyscy zawodnicy otrzymają medale, złote dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez Akademię PRIMUS oraz sklepy Alf, Alex Sport, Kleks i sklep z zabawkami w centrum handlowym ARBAT.

Wszystkim kibicować będą rodzice, opiekunowie oraz ukochany przez małych szachistów SMOK SZACHUŚ, który współprowadzi zajęcia szachowe w przedszkolach.

W czerwcu najmłodsi szachiści spotkają się na obozie szachowo-sportowym w Bolesławowie, bo już za rok... Następne mistrzostwa!

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E