Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Miasto Pruszcz Gdański w czołówce „Teraz Polska”

To naprawdę dobra wiadomość. Miasto Pruszcz Gdański kolejny raz znalazło się wśród pięciu najlepszych gmin miejskich tegorocznej, XIII edycji rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego "Teraz Polska". Zajęliśmy czwarte miejsce!

- To dla nas wielkie wyróżnienie, ponieważ Ranking Zrównoważonego Rozwoju „Teraz Polska” jest jednym z najbardziej miarodajnych i niezależnych narzędzi oceny pracy wszystkich samorządów w naszym kraju – mówi Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel.

Ranking powstaje w oparciu o 16 wskaźników, obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny, oraz ochronę środowiska. Powstaje w oparciu o dane pozyskane z Głównego Urzędu Statystycznego i obejmuje swym zakresem wszystkie gminy miejskie, miejsko – wiejskie, wiejskie i miasta na prawach powiatu. – Znalezienie się w pierwszej piątce gmin miejskich Pruszcza Gdańskiego, odnotowujemy z wielkim uznaniem – mówi Krzysztof Przybył, Prezes Zarządu fundacji Polskiego Godła Promocyjnego – to znak że samorząd należy do grona najlepiej rozwiniętych w Polsce.

Kolejnym wyróżnieniem, jakie spotkały Pruszcz Gdański w ubiegłym tygodniu, było przyznanie mu nagrody Ministra Środowiska w kategorii „Ekoinwestycje 2015”, na Pomorzu. Nagrodę otrzymała kryta pływalnia  przy Zespole Szkół nr 4. Takie samo wyróżnienie otrzymał między innymi zespół nowoczesnych biurowców Olivia Gate – Olivia Business Centre.

Zapraszamy na obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Burmistrz oraz Radni Miasta Pruszcz Gdański zapraszają na obchody rocznicy Konstytucji 3 Maja.

Tegoroczne obchody rozpoczną się o godzinie 12.00 mszą świętą w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ulicy Chopina. Po złożeniu kwiatów przy pomniku na placu Jana Pawła II, rozpocznie się tradycyjny festyn w nowym centrum przy ulicy Ks. Waląga. Podczas festynu nie zabraknie rekonstruktorów, grochówki i wielu innych atrakcji.

Ramowy program obchodów, wraz z orientacyjnymi godzinami                           

12.00   Msza Święta w Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
12:45
  Parada z towarzyszeniem Pstrong Orkiestry. Przemarsz ulicą Chopina na Plac Jana Pawła II.
13.00
  Złożenie kwiatów pod pomnikiem na Placu Jana Pawła II.
13.15   Przemarsz do Parku przy ulicy Kossaka/ ks. Waląga.
13.30   Piknik rodzinny, koncert „Amber String Quartet”, stoiska historyczne, poczęstunek przygotowany przez restaurację Piano Hotelu Chopin.
16:00   Zakończenie uroczystości.

PSTRONG ORKIESTRA
To orkiestra dęta o ugruntowanej pozycji artystycznej. W swoim dorobku ma liczne wyjazdy na międzynarodowe spotkania orkiestr MUSIKPARADE w Niemczech i Austrii. Formacja istnieje od 1995 roku i jest członkiem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr. Stan osobowy orkiestry to trzydziestu pięciu muzyków oraz piętnaście tombour-majorek oraz pomponistek. Repertuar orkiestry to dynamiczne i barwne popisy paradnej musztry.

FAKTORIA*
Całe rodziny zapraszamy do wspólnej, rodzinnej zabawy w Faktorii w Pruszczu Gdańskim! Przez cały majowy weekend, od 1 do 4 maja plac rekonstruktorów pruszczańskiej Faktorii przerodzi się w teren rodzinnego pikniku. Gry i zabawy plebejskie oraz plac zabaw dla dzieci z pewnością dostarczą niezapomnianych wrażeń całej rodzinie.

Specjalnie na tę okoliczność powstaje plac zabaw oraz akcesoria do przeróżnych drużynowych gier, rodzinnych i indywidualnych pojedynków. Chętni spróbują pokonać dystans na wieloosobowych nartach, staną do walki na worki krocząc po belce, zobaczą jak świat wygląda ze szczudeł, spróbują swoich sił w staroskandynawskiej grze Kubb, a także zagrają w bulle.

Zapraszamy, aby przekonać się, jak zabawne mogą być rozrywki naszych przodków sprzed setek lat. Gwarantujemy wspaniałą zabawę i zachęcamy do zabrania piknikowego kosza!

*Obowiązują bilety wstępu

Więcej informacji na stronach:

www.faktoria-pruszcz.pl, www.ckis-pruszcz.pl

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E