Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Faktoria Kultury 2015 za nami!

Minął VII sezon Faktorii kultury w Pruszczu Gdańskim. Wszystko, co piękne i dobre, szybko się kończy. Letnie wieczory 2015 roku w Amfiteatrze Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria mijały ulotnie i lekko za sprawą artystów, którzy w tym roku odwiedzili Pruszcz Gdański.

Jak co roku w sobotnie komediowe wieczory publiczność mogła podziwiać aktorów Teatru Wybrzeże. Na deskach naszego amfiteatru zobaczyć można było sztuki grane na scenach głównych Teatru w Trójmieście: „Akt równoległy”, Skrzynkę@pandory”, „Willkomen w Zoppotach”, „Seans” czy „Wielką improwizację”.

Nie zabrakło także premiery. W tym roku była to polska klasyka „Murzyn Warszawski” Antoniego Słonimskiego i trzeba przyznać, że mimo upływu lat sztuka w swym przekazie nie straciła wiele w swej aktualności. Scena Letnia Teatru Wybrzeże przyciągała ogromne rzesze widzów nie tylko z Pruszcza Gdańskiego, ale również – co bardzo cieszy – mieszkańców najdalszych zakątków naszego województwa. W każdą sobotę pruszczański amfiteatr wypełniony był po brzegi.

Ogromną popularnością cieszyły się także niedzielne „Lekcje Niegrzeczności” – performatywne czytania znanych bajek, których prezentacji podjęli się aktorzy Teatru Wybrzeże, dzięki czemu zyskały one zupełnie inny wymiar i podczas ich oglądania bawiły się nie tylko dzieci, ale również twarze rodziców były szeroko roześmiane.

Podczas tego sezonu znalazło się także miejsce na pruszczański bajkowy akcent. Rodzice dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Matejki wystawili swoją wizję „Jasia i Małgosi”, którzy trafiają do fabryki słodyczy. Trzeba przyznać, że mimo tego, iż było to zaledwie drugi kontakt aktorów amatorów ze sceną, sztuka wypadła w pełni profesjonalnie i została przyjęta gromkimi owacjami.

Letnia Scena Muzyczna 2015 w Pruszczu Gdańskim była nie lada gratką dla miłośników muzyki. Praktycznie każdy w tym roku mógł znaleźć coś dla siebie. Cztery piątkowe spotkania z muzyką klasyczną tłumnie przyciągnęły jej miłośników do Parku Kulturowego. W tym roku usłyszeć można było „Pieśni Chopina”, „Szlagiery nie tylko z Wiednia”, Mistrz Oboju” oraz „Przy dźwiękach harfy i fletu”.     

Od początku lipca do ostatniej niedzieli sierpnia Pruszcz Gdański gościł artystów branży muzycznej. Niedzielne wieczory po raz kolejny stały się ucztą dla fanów przeróżnych gatunków muzyki. Na scenie spotkać można było: Lao Che, Bokkę, Margaret, Jamala, Orkiestrę Miasta Pruszcz Gdański, Melę Koteluk, Skubasa, Krystynę Prońko, The Analogs oraz Lipali.

W ostatni weekend sierpnia, w sobotni wieczór miało miejsce spotkanie z kabaretami. Jak co roku amfiteatr pękał w szwach, a salwom śmiechu nie było końca. Na scenie pojawiły się kabarety: Czwarta Fala oraz 44-200. W swym mistrzowskim występie pojawił się Tomasz Jachimek, a całą imprezę poprowadził Mariusz Kałamaga, który również nie omieszkał zabawić publiczność fragmentami swojego stand-up'u.    

Wszystkie wydarzenia z cyklu Faktoria Kultury 2015 obejrzało i wysłuchało łącznie blisko 21 tysięcy osób!

Dziękujemy za tak liczne przybycie i wierne towarzyszenie tej najważniejszej kulturalnej imprezie regionu! Bardzo dziękujemy także wszystkim patronom, partnerom oraz osobom zaangażowanym w organizację tegorocznej edycji Faktorii Kultury. Zapraszamy do odwiedzenia strony www.faktoriakultury.pl i obejrzenia fotogalerii.

DO ZOBACZNENIA ZA ROK!         

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E