Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Władza i pieniądze na Faktorii

Trzeciego września Faktoria w Pruszczu Gdańskim ponownie będzie miejscem obrad naukowców zajmujących się historią. Tym razem gościć tu będą uczestnicy drugiej edycji międzynarodowej konferencji „Origines et mutationes”, której tematem przewodnim w tym roku jest „wymiana i władza” od średniowiecza po XIX wiek.

Wśród 29 referentów znajdują się naukowcy reprezentujący polskie (Uniwersytety: Gdański, Jagielloński, Mikołaja Kopernika w Toruniu, Warmińsko – Mazurski, Narodowe Muzeum Morskie) oraz zagraniczne (Uniwersytety: w Kłajpedzie, Uppsali, Winchesterze i Tybindze) jednostki naukowe.

Słuchacze będą mieli możliwość zapoznać się z wynikami badań prowadzonych przez historyków, archeologów i historyków sztuki. Tematyka wystąpień jest zróżnicowana i w programie konferencji znajdują się referaty dotyczące historii architektury, gospodarki w państwie krzyżackim, dziejów chrześcijaństwa na obszarze nadbałtyckim, a także historii prawa.

Zarówno referaty, jak i dyskusja będą prowadzone w języku angielskim. Aby ułatwić uczestnictwo w wydarzeniu osobom z zewnątrz, zostaną przygotowane streszczenia wystąpień w języku polskim.

Konferencja jest organizowana przez pracowników i doktorantów Wydziałów Historycznego oraz Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego we współpracy z Miastem Pruszcz Gdański. Honorowe patronaty nad wydarzeniem objęło wiele instytucji naukowych, samorządowych i muzealnych. Konferencję otworzą prorektor UG, prof. dr hab. J. A. Włodarski, władze Wydziału Historycznego UG oraz Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel.

Po konferencji planowane jest wydanie drukiem najlepszych referatów, publikacja ukaże się w 2016 r.

Wszystkie szczegóły oraz pełny program są umieszczone na stronie konferencji www.origines.ug.edu.pl oraz fan page www.facebook.com/baltic.conf
 

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E