Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Urodziny Faktorii

Aż trudno uwierzyć, że minęły już 4 lata od otwarcia Faktorii. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić Państwa do naszej osady w najbliższą sobotę, 25.07.2015 r.

Na terenie rekonstrukcji Faktorii Rzymskiej w Pruszczu Gdańskim pojawi się nielichy zastęp wojowników - Germanie! W IX wieku w Lesie Teutoburskim wojownicze plemiona Germanów, pod wodzą Arminiusza pokonały aż trzy legiony rzymskie, dowodzone przez Publiusza Kwintyliusza Warusa. Warus popełnił samobójstwo, a jego uciętą głowę zwycięzcy odesłali do Rzymu. Klęska w Lesie Teutoburskim była historyczną porażką Rzymu, która powstrzymała podbój Germanii. Czy starożytni Germanie przybywali na tereny, zamieszkałe wówczas przez Gotów – do Pruszcza? Jest to wielce prawdopodobne. Po dwóch tysiącach lat przyjadą tu znowu. Tym razem wpadną na urodziny Faktorii. Oddział germańskich wojowników zobaczymy już w sobotę po godzinie 12 na terenie rekonstrukcji Faktorii Rzymskiej w Pruszczu Gdańskim. Oprócz Germanów na Faktorii pojawią się oczywiście Goci. Będzie także kowal i bursztynnik. Nie zabraknie także pojedynków i pokazów walk. Dzień później, w sobotę 26 lipca o godzinie 20, w amfiteatrze zagra zaś Jamal.

25 lipca obowiązują bilety wstępu do Faktorii w cenie 6 zł.

  • Urodziny Faktorii
    Urodziny Faktorii

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E