Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Pruszcz Gdański miastem młodych ekodizajnerów

30 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim odbył się finał projektu: „Pruszcz Gdański miastem młodych ekodizajnerów”, zorganizowany przez Esterę Chrzanowską i Marię Radomską – Nawrot .

Głównym celem imprezy było zbudowanie największego w Polsce domku dla lalek z kartonowych pudełek oraz ustanowienie rekordu w tej kategorii.

Do uczestnictwa w tym wydarzeniu zaproszono władze miasta, sprawujące honorowy patronat nad projektem, głównego sponsora projektu: firmę Smurfit Kappa, pozostałych sponsorów i partnerów (w liczbie 24), przedstawicieli zaprzyjaźnionych instytucji oraz lokalnej prasy.

Głównymi uczestnikami byli jednak uczniowie i ich rodziny, w tym laureaci przeprowadzonego w ramach projektu, konkursu plastycznego: „Młodzi ekodizajnerzy na start”, którzy odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe. (Łącznie przyznano 29 nagród regulaminowych i specjalnych oraz 25 wyróżnień)

W trakcie imprezy działania jej uczestników koncentrowały się na: doraźnym wykonywaniu kolejnych elementów domku dla lalek oraz na sklejaniu jego modułów.

Aby wzmóc rywalizację organizatorzy przewidzieli nagrody rzeczowe dla pierwszych 50 osób, które na miejscu wykonają swoje ”domki” oraz 3 nagrody za najładniejszy domek wykonany w dniu wielkiego finału (oceny i wyboru dokonali przedstawiciele Biura Rekordów)

Ostatecznie:

· sklejono 9 modułów (dwa szczytowe i siedem rozszerzających),
· wykorzystano 640 kartoników, z których każdy stanowił odrębne pomieszczenie (mieszkalne lub gospodarcze),
· w dniu finału wykonano 102 elementy,
· długość finałowej konstrukcji: 11m 76 cm,
· szerokość: 1m24 cm,
· długość mierzona po obwodzie: 26 m.

Wzniesiona budowla uzyskała akceptację Sędziów z Biura Rekordów, którzy potwierdzili ustanowienie rekordu Polski stosownym certyfikatem.

Organizatorzy projektu i wielkiego finału pragną serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy w jakiejkolwiek formie wsparli tę niecodzienną inicjatywę i przyczynili się do jej realizacji.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E