Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Pompon z Pruszcza Gdańskiego wpisany do księgi rekordów Guinessa!

Uczniowie Katolickich Szkół Niepublicznych w Pruszczu Gdańskim pobili Rekord Guinessa. Wpis zawierający informacje o pomponie znalazł się na stronie Guinness World Records http://www.guinnessworldrecords.com/world-r…/largest-pom-pom

Przypomnijmy: pompon, wykonany przez uczniów KSN z włóczki o wymiarach podanych poniżej, podczas uroczystego Finału w piątek 30 stycznia 2015r. został zważony i zmierzony komisyjnie przez naszych ekspertów: Pana Leszka Wronę – geodetę z Firmy HORYZONT z Pruszcza Gdańskiego, Panią Sylwię Narkowicz – blogerkę OCZAMIMAMY.PL oraz Pana Bartosza Gondka – rzecznika prasowego Urzędu Miasta Pruszcz Gdański

Wysokość 229 cm /poprzedni rekord z 2010 r. z Irlandii -121 cm/
Średnica 339 cm /poprzedni rekord z 2010 r. z Irlandii -325 cm/
Obwód 867 cm
Waga 240 kg !!!

Tworzenie pompona rozpoczęto 11 października 2014r. Przedsięwzięcie trwało kilka miesięcy. Działało przy nim pół setki osó, głównie uczniów KSN, najczęściej po lekcjach, na zajęciach świetlicowych. Od początku projektu autorzy zakładali, aby oprócz radości jaką daje bicie rekordu, spożytkować tak wielką ilość włóczki, którą otrzymano od sponsorów i rodziców, w dobrym celu, dzieląc się naszą radością tworzenia z ludźmi o wielkim sercu.

Społeczność KSN od dłuższego czasu wspiera dzieci będące pod opieką gdańskiego domowego Hospicjum Pomorze Dzieciom. Z włóczki, z której zrobiony był pompon wykonano przepiękne, kolorowe, wygodne pufy. Tkaniny na obicia puf dostarczyła w bardzo atrakcyjnych cenach Hurtownia KALINA z Gdańska-Przymorze. Siedziska uszyła Pani Halinka, pracownica szkoły.

Darczyńców, którzy do Skarbony Hospicjum, umieszczonej w szkole, wrzucą kwotę min. 150 zł, uczniowie obdarzą jedną z puf. Uwaga! Ilość puf jest ograniczona!

  • Pompon Guinessa (fot. M. Pycka)
    Pompon Guinessa (fot. M. Pycka)

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E