Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Moc atrakcji w weekend w Pruszczu Gdańskim

Przed nami ostatni weekend tegorocznej Faktorii Kultury. Z tej okazji Miasto Pruszcz Gdański przygotowało zestaw niezwykłych atrakcji. - W sobotę, 30 sierpnia, o godzinie 20, na deskach pruszczańskiego amfiteatru pojawi się Renata Przemyk  – prawdziwa gwiazda w wysublimowanym stylu – zachęca Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański, Janusz Wróbel. - Dzień później ruszamy z wydarzeniem, na które wielu czekało całe wakacje. Będzie nim, rozpoczynający się w niedzielę o godzinie 19, kabareton z Limo i Hrabim w roli głównej.

Wiele wskazuje na to, że na tym wydarzeniu padnie rekord frekwencji. Dotąd, przez cały sezon Faktorii Kultury 2014, imprezy zorganizowane przez miasto zobaczyło aż 19 tysięcy osób. Wieczorne wydarzenia w amfiteatrze to jednak nie wszystko.

Aeroklub Gdański zaprasza w sobotę, od 10.00, na piknik lotniczy z okazji 85 - lecia organizacji. W programie znajdziemy między innymi: pokazy sprzętu, akrobacje lotnicze, dynamiczne pokazy ciekawych klasycznych motocykli, a także nocny pokaz balonów.

W niedzielę, o godzinie 14, na Faktorii rusza festyn rodzinny „Dzień Bezpieczeństwa i Zdrowia”. Impreza rozpocznie się o godz. 14.00 przedstawieniem dla dzieci Teatru Miniatura „Czerwony Kapturek”.  Podczas Festynu planowane są działania edukacyjne dla dzieci i ich rodziców z zakresu bezpieczeństwa i udzielania pierwszej pomocy, pokazy służb ratowniczych z użyciem sprzętu, nauka wykorzystywania numerów alarmowych oraz zaznajomienie młodych odbiorców z podstawowymi czynnościami ratującymi życie. Dodatkowo przedstawiciele służb ratowniczych opowiedzą o swojej pracy i zaprezentują wykorzystywany sprzęt ratowniczy. Niewątpliwe atrakcje to: ścianka wspinaczkowa, wystawa łodzi hybrydowej, pokaz ratownictwa wodnego, wystawa wozów bojowych straży pożarnej, wystawa policyjnego motocykla oraz radiowozu. Ponadto odbędą się liczne konkursy oraz quizy związane z promocją zdrowia.
Planowane są również bezpłatne badania pomiaru ciśnienia tętniczego, pomiaru poziomu glukozy we krwi, badanie tlenku węgla smokerlizerem i inne. Prowadzona będzie dystrybucja materiałów edukacyjnych.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E