Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Tydzień w Faktorii

11.07.2014 Piątek

19:00 Filharmonia Bałtycka „W krainie tanga”
Zagan Acoustic Band:
Paweł Zagańczyk – bandoneon, akordeon
Joachim Łuczak – skrzypce
Andrzej Wojciechowski – klarnet
Jarosław Stokowski – kontrabas

Na program koncertu złożą się m.in. utwory pochodzące z kolebki tanga Ameryki Południowej. Wśród kompozycji nie zabraknie La Cumparsity Rodrigeza czy El Choclo Villodo, czy słynnego już Libertanga Piazzolli. Wśród polskich tang kompozycje Warsa, Petersburskiego czy Szpilmana, jak również autorskie tanga zespołu Zagan Acoustic. Szczególne brzmienie tych kompozycji zostanie uzyskane dzięki obecności w zespole bandoneonu, instrumentu zakorzenionego w tradycji tanga.


12.07.2014 Sobota
21:00 Teatr Wybrzeże „Willkommen w Zopotach”

Sopot na chwilę przed wybuchem I wojny światowej. Snobistyczna salonowa elita przybyła tutaj z trzech różnych zaborów, a nawet z Paryża, w plażowym gapipudle, modnej kawiarni z widokiem na kąpielisko, nieustannie oddaje się flirtom i intrygom o polityce oczywiście nie zapominając. Domorosły polityk z Galicji próbuje nawet zmienić losy wielkiej światowej polityki... Do kurortu przybył bowiem Otto XXIX, książę Gelsenkirchen-Recklingshausen, którego wstawiennictwo w ważnych salonach może przywrócić Polsce upragnioną wolność.

13.07.2014 Niedziela
14:00 Teatr Miniatura przedstawienie pt. "Pomorskie Legendy"

W spektaklu tym zawarte zostały legendy i bajki kaszubskie i pomorskie. Spektakl rozpocznie legenda gdańska pt.: „Stolemowe Dary”. Opowiada ona historię ostatniego żyjącego Stolema i jego wizyty w Gdańsku. Dowiemy się, komu stary gród zawdzięcza swój charakterystyczny i niepowtarzalny wygląd. Środkową część spektaklu wypełni bajka kaszubska, w której spróbujemy przybliżyć widzowi niezwykłe bogactwo ludowej fantazji. Przedstawimy historię: „O flądrze”- tak charakterystycznej dla naszego regionu, sposobu myślenia i interpretowania świata. Spektakl zamyka „Gdyńska legenda”. Jest to baśniowa opowieść o nieszczęśliwej miłości, odzyskanej Duszy, i o powstaniu Miasta Gdyni.

13.07.2014 Niedziela
20:00 Koncert Kapeli ze wsi Warszawa

Grupa istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej, szeroko pojętego terenu Mazowsza, ukochanej krainy Chopina. Mimo wierności tradycyjnym technikom gry i śpiewu, pełne inwencji wykonania dawnych utworów brzmią zaskakująco awangardowo i są w pełni zrozumiałe dla współczesnego odbiorcy. Choć w instrumentarium kapeli słyszymy tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, baraban, bęben obręczowy - brzmią one wyjątkowo nowocześnie a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z DJ'ami.

19.07 sobota
21:00 Teatr Wybrzeże „Wielka improwizacja”

Trwa trzecia próba generalna do nowej premiery w Teatrze Wybrzeże. Patriotycznej premiery o gdańskim rewolucjoniście - Elektryku. W pewnym momencie reżyser ma... wypadek i nie jest w stanie dokończyć pracy. W związku z tym aktorzy postanawiają przejąć władzę nad przedstawieniem i sami doprowadzić do premiery. Rozpoczyna się całonocna, improwizowana walka o utworzenie nowego porządku, w której aktorom towarzyszyć będą lalki, mickiewiczowskie frazy Gustawa-Konrada, komiksowy Kapitan Opozycja, a także... tajemniczy Gość Specjalny.

20.07 niedziela
14:00 Teatr Miniatura „Tam i tu”

Wysoko nad nami, tam gdzie migoczą gwiazdy, kryje się wiele tajemnic. Jest możliwość nieskończonej ilości światów zupełnie różnych od naszego. Punktem wyjścia do spektaklu „Tam i tu” jest opowieść o miejscu, w którym istnieją tylko proste linie, a do którego nagle z Kosmosu przybywa kula. Wybierzcie się z nami w podróż pełną niezwykłych obrazów i dźwięków. Zobaczcie, co się stanie, kiedy Proste spotkają Kulę. Zapraszamy na historię o wielkiej tęsknocie i pięknej przyjaźni dwóch światów.

Spektakl przeznaczony jest dla dzieci od roku do 4 lat. Dzieci oglądają go, siedząc na miękkich poduszkach wraz z rodzicami. To teatr tworzony z myślą o najmłodszych widzach, otwarty na ich reakcje i zapraszający do odkrywania swoich tajemnic. To teatr, w którym aktorzy zmieniają się w przewodników, a widzowie w odkrywców. „Tam i tu” jest spektaklem-zaproszeniem. Zaproszeniem do wspólnej podroży po świecie prostych i krzywych, a także po świecie teatru.

20.07 niedziela
20:00 koncert - Brodka

Wszyscy pamiętają jak brawurowo Monika Brodka wygrała program “Idol”. Jednak jako jedna z nielicznych uczestniczek tego typu talent show, Brodka z każdym kolejnym przedsięwzięciem podwyższa swój poziom artystyczny i osiąga coraz większe sukcesy. Brodka zachwyciła wszystkich wrażliwością i świeżością muzyczną, a przede wszystkim wspaniałym głosem. Jej druga płyta „Moje piosenki” stała się przebojem i zyskała status Złotej Płyty. Jednak dopiero kolejna płyta, ”Granda”, to radykalny zwrot w karierze artystki. Album szybko zdobył status podwójnej platyny, a Monika i producent płyty, Bartek Dziedzic zebrali świetne recenzje i nagrody.

Brodka otrzymała m.in. Różę Gali, SuperHiro, nominację do Paszportu Polityki. Akademia Fonograficzna nagrodziła „Grandę” czterema Fryderykami w kategoriach: Wokalistka Roku, Płyta Roku Pop, Teledysk Roku i Produkcja Muzyczna Roku.

drukuj (Tydzień w Faktorii)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E