Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

II edycja Listów dla Ziemi

Druga edycja akcji „Listy dla Ziemi” odbędzie się w dniach 15-30 kwietnia br. Jej uczestnicy otrzymali materiały od organizatora akcji – Fundacji Ekologicznej ARKA z Bielsko-Białej.

Listy dla Ziemi to ogólnopolska akcja. Projekt pilotażowy, którego finał miał miejsce w kwietniu 2013 roku odniósł duży sukces. W pisanie listów poświęconych segregacji odpadów włączyło się 350 samorządów, ok. 4 000 placówek oświatowych i prawie 500 tysięcy samych uczniów. W tym uczniowie naszych szkół.

Druga edycja akcji odbędzie się również i w tym roku w pruszczańskich szkołach. Jej tematyka to palenie śmieci w piecach domowych i niska emisja. Głównym wydarzeniem realizowanym w ramach projektu będzie pisanie listów do dorosłych.

Listy dla Ziemi wpisują się w obchody Dnia Ziemi, który odbywa się 22 kwietnia. Na wielu otwartych imprezach społecznych ludzie na całym świecie, także w Polsce, zachęcają do ekologicznego stylu życia. Pokazują i wyjaśniają, jak można zmienić swoje codzienne przyzwyczajenia z korzyścią dla zdrowia i środowiska naturalnego. Listy dla Ziemi robią to samo!

Tematem przewodnim II edycji akcji jest palenie śmieci w piecach i niska emisja. Temat jest trudny i mogłoby się wydawać – mało ciekawy. Ale to sprawa bardzo ważna. Wiedza ludzi na temat zanieczyszczenia powietrza i zdrowotnych skutków tej sytuacji jest niewielka. Dla prawidłowego rozwoju, dobrego samopoczucia i zdrowia potrzebujemy czystego powietrza. Mimo to, ludzie zanieczyszczają je spalając śmieci w piecach grzewczych. Pamiętajmy segregując odpady wrzucajmy je do odpowiednich pojemników, bo piece nie są na śmieci!

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E