Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

„Gdańsk, Sopot, Gdynia” jest z Pruszcza Gdańskiego

Miasto Pruszcz Gdański nawiązało współpracę z grupą muzyczną eM – twórcami przeboju „Tramwaje jak komety", znanego jako „Tu wszystko się kończy i zaczyna – Gdańsk, Sopot, Gdynia.”  eM będzie można usłyszeć na zbliżających się Dniach Pruszcza.

eM to polska grupa muzyczna powstała w roku 1993 w Trójmieście, grająca alternatywną odmianę rocka. Grupa zaistniała na scenie muzycznej w roku 2002, wygrywając konkurs "Ekspresowy Start" w Trójce, utworem "Tramwaje jak komety". W maju 2003 roku nagrała płytę Trójkowy Ekspres Polska – Europa. W październiku 2010 roku, w Gdańskim Muzeum Rocka odbyła się premiera trzeciej studyjnej płyty eM – Emocje. W ubiegłym roku, na swój 20 jubileusz, eM zagrało koncert w studiu Radia Gdańsk. Wydarzenie zostało zarejestrowane i będzie w tym roku nagrywane na płytę. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że lider zespołu eM Mariusz Dalecki oraz gitarzysta zespołu Tomasz Górnicki są  Pruszczanami.

– Tu wszystko się kończy i zaczyna – Gdańsk, Sopot, Gdynia, a Pruszcz jest cały czas, to mój mały Paryż – mówi Mariusz Dalecki – Nie bez powodu tłem wywiadu jaki udzieliliśmy do Newsweeka, były zdjęcia wykonywane właśnie w Pruszczu Gdańskim. eM będzie promować Pruszcz Gdański na swojej najnowszej płycie. Zespół będzie można też usłyszeć w niedzielę na Dniach Pruszcza Gdańskiego.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E