Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Amber String Quartet

Zapraszamy na koncert  Amber String Quartet w sobotę, 5 kwietnia o godzinie 16.30 do Kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, przy ul. Chopina w Pruszczu Gdańskim.

Wstęp wolny!

Zespół Amber String Quartet powstał w 2013 roku. Tworzą go doświadczeni trójmiejscy muzycy, absolwenci Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako muzycy orkiestrowi i kameraliści uczestniczyli w licznych kursach kameralnych w Polsce i zagranicą. Współpracowali m.in. z Filharmonią Warmińsko-Mazurską, Polską Filharmonią Kameralną w Sopocie, Polską Filharmonią Bałtycką, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica.

W repertuarze zespół posiada utwory klasyczne począwszy od muzyki barokowej, przez kompozycje klasyków wiedeńskich, romantyczne dzieła Schumanna, Brahmsa, po impresjonistyczne i współczesne utwory Debussy'iego czy Schostakowicza. Kwartet wykonuje również muzykę rozrywkową: filmową, musicalową, standardy jazzowe.

Skład zespołu:
I skrzypce – Marta Zagańczyk
II skrzypce – Aleksandra Kubala
Altówka – Sławomir Iwaniak
Wiolonczela – Magdalena Cisło

"Siedem Ostatnich słów Chrystusa na krzyżu" Joseph Haydn

Kompozycja to cykl siedmiu sonat instrumentalnych poprzedzonych introdukcją, zakończonych fragmentem, obrazującym trzęsienie ziemi i zmartwychwstanie. Do każdej sonaty wprowadzony został tekst zaczerpnięty z Ewangelii - słowa Chrystusa wypowiedziane przed śmiercią.
Motyw siedmiu ostatnich słów Chrystusa wielokrotnie pojawiał się w literaturze, sztuce i muzyce. Jednym z takich właśnie utworów jest religijne dzieło muzyczne Józefa Haydna, przeznaczone pierwotnie do wykonywania podczas nabożeństwa w Wielki Piątek. Biskup wypowiadał wówczas jedno z siedmiu słów, głosił związaną z nim homilię, a następnie leżał krzyżem, modląc się w milczeniu- wtedy właśnie miała rozbrzmiewać muzyka. Dzieło, pierwotnie o charakterze kameralnym, wykonywane jest dziś także w wersji oratoryjnej i kantatowej w okresie Wielkiego Postu.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E