Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Kaszubi przyjeżdżają do Pruszcza Gdańskiego

Piątego lipca w  Pruszczu Gdańskim pojawi się nawet osiem tysięcy Kaszubów. Powodem będzie odbywający się w naszym mieście XVI Zjazd Kaszubów.

Zjazdy Kaszubów organizowane są na pamiątkę połączenia samorządów terytorialnych zamieszkiwanych przez Kaszubów w ramach jednego województwa.

- Miasto Pruszcz Gdański leży na styku Żuław, Kaszub i Kociewia, jest też  południową bramą metropolii, to miejsce wielokulturowe, w którym obok Kociewiaków, Menonitów, Polaków, Niemców, Gdańszczan, żyli i pracowali także Kaszubi – mówi Arkadiusz Goliński ze zrzeszającego 50 członków, pruszczańskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. – Pierwsze informacje na ten temat pochodzą z 1800 roku.

Wstępnie znany jest już plan XVI Zjazdu Kaszubów w Pruszczu Gdańskim. Znajdziemy w nim między innymi przyjazd specjalnego pociągu Transcassubia z Chojnic i Gdyni do Pruszcza Gdańskiego, mszę, jarmark kaszubski i biesiadę oraz spływ kajakowy.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E