Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Koncert walentynkowy

14 lutego odbył się koncert walentynkowy, wystąpił Tomasz Steńczyk - wokalista, gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. Artysta o charyzmatycznym głosie i nieprzeciętnej osobowości scenicznej.

W latach 2010-2012 zawojował sceny najważniejszych polskich festiwali piosenki poetyckiej, aktorskiej i artystycznej. Doświadczenia sceniczne zaowocowały nagraniem i wydaniem w lutym 2013 albumu zatytułowanego "Myślibitwa", z którego kilka utworów do dziś jest prezentowana na antenach rozgłośni radiowych. Jego dojrzałe kompozycje i charyzmatyczne wykonanie okazały się doskonałym uzupełnieniem mistrzowskiego słowa Sławomira Wolskiego – autora większości tekstów do płyty „Myślibitwa”.

Na koncert przybyło blisko 100 osób. Oto kilka zdjęć z tego wydarzenia.

 • Koncert walentynkowy (fot. M. Siwowski)
  Koncert walentynkowy (fot. M. Siwowski)
 • Koncert walentynkowy (fot. M. Siwowski)
  Koncert walentynkowy (fot. M. Siwowski)
 • Koncert walentynkowy (fot. M. Siwowski)
  Koncert walentynkowy (fot. M. Siwowski)
 • Koncert walentynkowy (fot. M. Siwowski)
  Koncert walentynkowy (fot. M. Siwowski)
 • Koncert walentynkowy (fot. M. Siwowski)
  Koncert walentynkowy (fot. M. Siwowski)
 • Koncert walentynkowy (fot. M. Siwowski)
  Koncert walentynkowy (fot. M. Siwowski)

drukuj ()

Noc Muzeów w Pruszczu Gdańskim!

18 zapraszamy na kolejną edycję Nocy Muzeów!

W programie:

ŚWIATŁO I MUZYKA
Dzięki wspaniałej iluminacji teren osady nabierze wyjątkowego wyglądu. Na placu rekonstruktorów rozbrzmiewać będzie muzyka dawna, która zachęci gości do oglądania atrakcji osady.

UNIKATOWE EKSPONATY
W Chacie Wodza udostępniona będzie stała ekspozycja zabytków archeologicznych z Pruszcza Gdańskiego zawierającą m.in.: ludzki szkielet z III w n.e., niezwykłe, bursztynowe kolie – arcydzieła gockich jubilerów, zabytki żelazne i ceramiczne. Każdy z tych unikatowych artefaktów pochodzi z wykopalisk na terenie Pruszcza.

DRAPIEŻNE PTAKI
Niecodzienną atrakcją pruszczańskiej Nocy Muzeów będzie sokolnik. Rzadko spotykane drapieżne ptaki, takie jak jastrząb, sowa, czy sokół na wyciągnięcie ręki to niezwykłe przeżycie zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

PROJEKCJE FILMÓW
Nowością będzie pokaz filmu na otwartym powietrzu, który opowiada o Szlaku Bursztynowym i wymianie handlowej Rzymian z Gotami. Zobaczyć będzie można także edukacyjny film dla najmłodszych oraz film dokumentalny o wykopaliskach archeologicznych z komentarzem Mirosława Pietrzaka – wieloletniego badacza terenów Pruszcza Gdańskiego. Na Państwa pytania odpowie archeolog.

KRZYŻACKI KOŚCIÓŁ
Jak dotychczas, otwarty do zwiedzania będzie również zabytkowy, XIV-wieczny kościół przy ulicy Wojska Polskiego.
Koncert w trakcie zwiedzania.

„BAROKOWA” BIBLIOTEKA
Budynek pruszczańskiej biblioteki zachwyca starodawnym wystrojem. Do najciekawszych elementów należą: XVIII-wieczne polichromie; barokowe drzwi, 250-letnia, drewniana podłoga, schody oraz fragmenty gazet z XIX w.

Wstęp Faktoria: 1 zł

Serdecznie zapraszamy!

Wszystkich którzy 18 maja w ramach akcji Europejska Noc Muzeów pojawią się w Gdańsku zapraszamy do odwiedzenia Bramy Wyżynnej i  Pomorskiego Centrum Informacji Turystycznej. Tego wieczoru poza możliwością zwiedzenia Bramy Wyżynnej w niezwykłej, nocnej scenerii, przygotowano również specjalną prezentację jednego z najciekawszych produktów turystyki kulturowej naszego regionu, jakim jest Faktoria Handlowa w Pruszczu Gdańskim.
Od godziny 19:00 co pół godziny przedstawiciele Faktorii Handlowej z Pruszcza Gdańskiego przybliżać będą historię tego niezwykłego miejsca. Pokazy tradycyjnej obróbki bursztynu, obecność rzymskich legionistów to tylko kilka z atrakcji jakie przygotowaliśmy. Tego wieczoru Pomorskie Centrum Informacji Turystycznej czeka na odwiedzających do godziny 1:00 w nocy.

 • Noc Muzeów
  Noc Muzeów

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

 • http://pruszcz-gdanski.pl
  http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E