Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

„Ballady i Romanse Rosyjskie” w wykonaniu Julii Vikman.

Zapraszamy na koncert Julii Vikman pt. „Ballady i Romanse Rosyjskie”, który odbędzie się 25 października 2013 r. (piątek), o godz. 19:00 w Restauracji „U Jakuba”, przy ul. Wojska Polskiego 9.
Wstęp jest płatny (20 zł) i stanowi honorarium dla zespołu.

Tego wieczoru usłyszymy popularne rosyjskie pieśni, ballady i romanse. Wśród nich znajdą się utwory z repertuaru Anny German, Bułata Okudżawy, Żanny Biczewskiej, Ałły Pugaczowowej, Marka Bernesa, jak również Czesława Niemena. Piosenki - takie jak „Gari gari maja zwezda”, „Modlitwa” , „Podmoskiewskie wieczory”, „Oczy czarne”, „Brodziaga”, „Kolokolczik”, „Trojki dwie”, „Ciemna noc”, „To Ostatnia Niedziela” i wiele innych.

Julia Vikman pochodzi z północnej Rosji, a jej rodzice byli aktywnie zaangażowani w działania teatralne oraz muzyczne, przez co swe zainteresowania artystka wyniosła z domu rodzinnego. Z czasem ukończyła akademię muzyczną w klasie fortepianu oraz sama uczyła muzyki.

Po przeprowadzeniu się do Polski (Gdańsk), Julia rozpoczęła karierę solową i założyła swój zespół JVB.

Duże zainteresowanie świata kulturą i muzyką rosyjską zadecydowało o powstaniu projektu „Ballady i Romanse Rosyjskie”. Z tym projektem w wersjach ESTRADOWO i KAMERALNIE koncertuje w Polsce, Niemczech i Francji. Występuje na jednej scenie z Marylą Rodowicz, Ryszardem Rynkowskim, Budką Suflera, Moscow City Ballet i Chórem Aleksandrowa.

W roku 2008 Julia Vikman wydała nagraną w Radio Gdańsk płytę pt. "Podmoskiewskie wieczory" www.cdrussianmusic.com ze znanymi rosyjskimi utworami z lat 60-tych i 70-tych oraz popularnymi w Polsce balladami i romansami. W nagraniu płyty wzięli udział znani muzycy polskiej sceny jazzowej, m.in. Emil Kowalski i Janusz Mackiewicz.

W maju 2012 r. pojawił się drugi album Julii - "Bielyje rozy" www.belye-rozy.com.pl nagrany w Selecta Studio z udziałem znanych polskich, rosyjskich i ukraińskich muzyków. Na płycie znalazły się takie kompozycje, jak "Kalinka" czy "Oczy czarne" wykonane w nowoczesnym stylu, obok utworów w tradycyjnym stylu - jak piosenka "Milenkij ty mój", wykonana pod gitarę klasyczną oraz cygańskie utwory i tango, w których usłyszymy dźwięk XVI-wiecznych skrzypiec.

Ciekawostką jest fakt, że popularny utwór "To ostatnia niedziela" prawdopodobnie po raz pierwszy został wykonany w dwóch językach właśnie na albumie artystki - po polsku, przez Józefa Masternaka i rosyjsku - w wykonaniu Julii.

Po premierze 13  lipca 2013 r. w sklepach pojawila się trzecia płyta Julii Vikman pod tytułem “Ballady i Romanse Rosyjskie” www.smarturl.it/birr, która już stala się kultową wśród znawców twórczośći wielkiego poety Bułata Okudżawy i legendarnej Anny German.

Serdecznie zapraszamy!

Video z koncertów:

Pieśń Gruzińska http://youtu.be/NuCNKuuOzGk

Kolokolczik http://youtu.be/ALCmj5aFqvQ

Podmoskiewskie Wieczory http://youtu.be/HwNgtO7oDOQ

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E