Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Pruszczańscy klasycy grają Mozarta

Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański zaprasza 19 października 2013 o godz 18 do  hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim i 20 października o godzinie 15 do  Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Św. ul. Wojska Polskiego na koncerty „MOZART - GENIUSZ MUZYKI”. W ramach koncertów muzycy klasyczni z Pruszcza Gdańskiego zagrają: Uwerturę Wesele Figara KV492, Eine Kleine Nachtmusik KV525, Koncert klarnetowy A-dur cz. II, Symfonię Praską KV504 D-dur.

Dla 25-osobowego, młodego zespołu Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański, który pracuje ze sobą społecznie od niecałego roku, Mozart to nie lada wyzwanie. Utwory tego arcymistrza muzyki klasycznej wymagają niesamowitej kondycji muzyków, dużego zgrania orkiestry oraz niesamowitego poziomu technicznego. Muzycy ze światowych filharmonii taki repertuar ćwiczą miesiącami. My 19 i 20 października możemy przekonać się, jak temu wymagającemu zadaniu sprostają zapaleńcy – zawodowcy i amatorzy, którzy postanowili udowodnić, że tak małe miasto jak Pruszcz Gdański, może mieć tak prestiżową wizytówkę, jak własny zespół muzyki klasycznej.

Zapraszamy serdecznie – do wyboru – na dwa koncerty. Jeżeli ktoś ma zajętą sobotę, może się wybrać w niedzielę. Serdeczne polecamy także stronę http://orkiestra.pruszczinfo.pl i profil zespołu na portalu społecznościowym:
https://www.facebook.com/OrkiestraMiastaPruszczGdanski?fref=ts

I na koniec bardzo ważna informacja: Na oba koncerty obowiązuje wstęp wolny!

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E