Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Intensywny, kulturalny weekend w Pruszczu Gdańskim

Już w najbliższy weekend kolejna odsłona Faktorii Kultury.

PIĄTEK 26 lipca (godz. 20:00)

Drugi koncert w ramach Sceny Klasycznej Faktoria Kultury. Tym razem muzycy w składzie: Królewska Orkiestra Salonowa, Natalia Walewska - skrzypce,prowadzenie orkiestry, Zofia Kotlicka-Wiesztordt - sopran, Witalij Wydra – tenor, zaprezentują repertuar operowy. „Galę Operową” poprowadzi Barbara Żurowska-Sutt.

 

SOBOTA 27 lipca (godz. 21:00)

Kolejna odsłona Letniej Sceny Teatru Wybrzeże.

Skrzynk@ Pandory to opowieść o tym , jak jedno nieopatrzne kliknięcie może spowodować lawinę wypadków, które doprowadzą do nieodwracalnych zmian w życiu nie jednej, ale pięciu osób. Trzy kobiety i dwaj mężczyźni w serii błyskotliwych dialogów prowadzonych on-line wprowadzą nas w historie swoich erotycznych przygód i podbojów,chwilowych miłosnych wzlotów i częstszych upadków. SKRZYNK@PANDORY, chociaż w całości oparta na e-mailach, dowodzi, że, wbrew pozorom,prawdziwe życie nie przeniosło się do sieci... I jeśli nawet nie skłoni nas do życia w prawdzie, to może przynajmniej uczyni uważniejszymi w obsłudze własnej skrzynki, gdy już zalęgnie się w niej Pandora. Uwaga: Spektakl tylko dla widzów dorosłych!

 

NIEDZIELA 28 lipca (godz. 14:00)

Spektakl „Smok wawelski”. Jest to przedstawienie edukacyjno-ekologiczne, oparte na prostym rymowanym tekście i wpadających w ucho piosenkach. Dekoracja budowana na oczach widza, szybkie zwroty akcji, niekonwencjonalne lalki, gra aktorska oparta na klasycznej klaunadzie i częste interakcje zapewniają widzom 40-45 minut świetnej zabawy i zdrowego śmiechu.

 

NIEDZIELA 28 lipca o godz. 20:00

Letnia scena muzyczna Faktoria Kultury. Wystąpi Stanisław Soyka - wokalista jazzowy, skrzypek, pianista, gitarzysta, kompozytor i poeta. Wciąż inny, wciąż nowy a jednocześnie rozpoznawalny od pierwszych nut. Soyka Kolektyw to projekt, w którym występują:
Stanisław Sojka- wokal, piano,
Marcin Lamch - kontrabas,
Przemek Greger - gitara,
Kuba Sojka - wokal, perkusja,
Zbyszek Uhuru Brysiak - perkusjonalia,
Aleksander Korecki - saksofon,
Antoni Gralak - trąbka
oraz gość specjalny Tomasz Jaśkiewicz - gitara.

W repertuarze znajdą się piosenki Czesława Niemena z wydanej ostatnio płyty "W hołdzie Mistrzowi", wiersze Agnieszki Osieckiej z płyty " Osiecka znana i nieznana" a także takie przeboje jak: "Tolerancja", "Absolutnie nic".

 

ZAPRASZAMY!

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E