Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Wyjątkowe samochody na Faktorii i lotnisku –VW Mania 2013

Od 26 do 28 lipca na lotnisku w Pruszczu Gdańskim odbędzie się piętnasta VW Mania, czyli największy polski zlot fanów samochodów grupy Volkswagena. Starannie wyselekcjonowane, najbardziej spektakularne samochody z grupy VW, pojawią się wcześniej, w piątek, na specjalnym pokazie na Faktorii.

Piątkowa prezentacja na Faktorii to bez wątpienia  jeden z najlepszych polskich spektakli skierowanych do amatorów podkręconych samochodów. Właściciele  najlepszych projektów z całej Polski otrzymali imienne zaproszenia. Wyjątkowe samochody przygotowywane miesiącami na tą okazje doskonale wkomponowują się w otoczenie Faktorii. W trakcie spotkania uczestnicy oraz goście, będą mogli zapoznać się z 15-letnią historią VWManii, na specjalnie na ten cel przygotowanej prezentacji multimedialnej. Planowane jest również przeprowadzenie szeregu sesji zdjęciowych do czasopism motoryzacyjnych, portali internetowych oraz kalendarza VWMania. Uczestnicy spotkania „Before Party Faktoria VWMania 2013”  pod eskortą Policji przejadą na teren zlotu, gdzie czekał na nich będzie wydzielony teren.

Wieczorną zabawę na terenie lotniska rozkręci aż czterech DJ-ów, w tym znana Drilla, dla której podczas VWManii nakręcony zostanie klip do jej najnowszego utworu. W tym roku wprowadzono  kilka  zmian organizacyjnych - począwszy od programu, sposobu ustawienia sektorów, powiększenia strefy Show&Shine i postawienia drugiej sceny, na zmianach w regulaminach poszczególnych konkursów skończywszy.  Podczas imprezy planowane jest przeprowadzenie prób sprawnościowych, m.in. wyścigi na dystansie ¼ mili, wyścig na dochodzenie, pomiary Car Audio, konkurs S&S, a także innych atrakcji . m.in. Taxi drift, stunt motocyklowy, loty widokowe. Organizatorzy przewidują, że na płycie lotniska pojawi się 1600 – 2000 samochodów, oraz nawet 10 000 osób. VW Mania odbywa się nieprzerwanie od 1998 roku.  Obecnie jest to największa impreza motoryzacyjna tego typu w Polsce. Przyjeżdżają na nią ludzie z całego kraju, oraz z zagranicy. Przedsięwzięciu patronują: Burmistrz Pruszcza Gdańskiego i Dowódca 49 Bazy Lotniczej.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E