Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Amerykańscy żołnierze w Pruszczu Gdańskim

W dniach 9 -10 marca 2020 r. w Pruszczu Gdańskim gościliśmy żołnierzy z US Army. Wizyta ta była ściśle związana z projektem Defender 2020, który rozpoczął się 28 lutego 2020. Projekt ma na celu dowieść, że wojsko amerykańskie jest w stanie szybko rozmieścić w Europie siły o dużym potencjale bojowym, gotowe do tego, aby wesprzeć NATO i odpowiedzieć na kryzys.

KONCERT Z NUTĄ MIŁOŚCI - Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański

Serdecznie zapraszamy w imieniu w imieniu Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański na KONCERT Z NUTĄ MIŁOŚCI, czyli koncert z okazji Dnia Kobiet.

Biesiada Literacka z Michałem Fajbusiewiczem

Zapraszamy do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim na biesiadę literacką z Michałem Fajbusiewiczem, która odbędzie się 28 lutego 2020 r. (piątek), o godz. 18:00.

Szkolenie dla przedsiębiorców

Bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców poświęcone małej działalności gospodarczej organizuje 21 lutego 2020 r. Inspektorat ZUS w Pruszczu Gdańskim.

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Gdańsku zaprasza przedsiębiorców powiatu gdańskiego na spotkanie informacyjne poświęcone zagadnieniom związanym z Funduszami Europejskimi na rozwój działalności gospodarczej.

Opera jak z bajki na Kochanowskiego

Zapraszamy rodzinnie na Operę jak z bajki - spektakl dla dzieci w 4 aktach

Rusza lodowisko oraz darmowe wejścia na basen

Pragniemy poinformować, że 13.01.2020 r. rusza nasze Pruszczańskie lodowisko, a Kryta Pływalnia przy Szkole Podstawowej nr 3 przygotowała darmowe wejścia na basen dla uczniów.

Grudzień na Kochanowskiego

Zapraszamy na ostatni w tym roku muzyczny wieczór na Kochanowskiego.

Kolejny pruszczański Jarmark Bożonarodzeniowy w Faktorii za nami!

Jedna z najpiękniejszych grudniowych imprez odbyła się w Faktorii Handlowej 7 i 8.12.2019 rok.
Jarmark Bożonarodzeniowy cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Blisko tysiąc osób – rodzin, dzieci i dorosłych mieszkańców Pruszcza Gdańskiego oraz gości odwiedziło rekonstrukcję osady handlowej w Pruszczu Gdańskim.

AN-DO po raz 6 z rzędu najlepsze w województwie pomorskim

Kolejna edycja najważniejszej w naszym województwie imprezy okazała się wielkim sukcesem zarówno sportowym jak i organizacyjnym dla gospodarza turnieju Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO. Pierwszy raz w historii Mistrzostw swój udział w turnieju zgłosiło aż 450 zawodników w wieku od 4 do 18 lat.

7 medali dla Pruszcza Gdańskiego z Ciechanowa

Kolejny, tym razem XIII Międzynarodowy Turniej Mazovia Masters Cup 2019, w którym udział wzięło 860 zawodników z 10 państw przechodzi do historii. Klub AN-DO wystawił na te zawody 24 osobowa ekipę. Dla większości zawodników to był debiut, zarówno w konkurencji walk jak również sam udział w tak dużej imprezie.

Jarmark Rękodzieła

Zapraszamy wszystkich małych i dużych na Jarmark Rękodzieła na Targowisku Miejskim „Mój Rynek” w dniu 21 grudnia w godzinach 10-14. Hala znajduje się obok dworca PKP.

Fotorelacja z obchodów 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystych obchodów 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Obchody Święta Niepodległości

Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny oraz Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, serdecznie zapraszają na Obchody Święta Niepodległości.

Rodzinne planszówki

Zapraszamy na rodzinny wieczór planszówek :) Przyjdż i zagraj!

Konferencja „Sztuka Eksportu”

Serdecznie zapraszamy Państwa w imieniu Agencji Rozwoju Pomorza S.A. do uczestnictwa w Konferencji „Sztuka Eksportu”, w ramach projektu „Pomorski Broker Eksportowy”, która odbędzie się 14 listopada 2019 roku o godz. 9:00 na Stadionie Energa w Gdańsku.

III Śpiewnik Patriotyczny

Zapraszamy 4 listopada o godz. 18.00 na III Śpiewnik Patriotyczny, w ramach cyklu "Koncerty na Kochanowskiego".

2 Mistrzostwa Europy dla Pruszcza Gdańskiego!

W dniach 10-13 października 2019 r. w stolicy Bośni i Hercegowiny, Sarajewie, aż 30 reprezentacji krajowych i ponad 680 zawodników rywalizowało w 34-tych seniorów i 25-tych juniorów Mistrzostwach Europy Taekwon-Do ITF. Ze Sportowego Klubu Taekwon-do AN-DO z Pruszcza Gdańskiego powołanie do Kadry Narodowej na start w tej imprezie otrzymało, aż 3 zawodników: Przemysław Czerwiński-senior i juniorzy Karol Keler i Krystian Kułakowski.

Bal Seniora 2019

Cóż to był za bal! Blisko 300 seniorów wzięło udział w corocznym Balu Seniora, który odbył się w czwartek, 10 października, w hali sportowej ZSO nr 1 przy ul. Niemcewicza 1.

Anatoli Taran solo

Zapraszamy 16 października na rozpoczęcie kochanowskiego sezonu koncertowego! Zagra dla nas świetny białoruski muzyk - akordeonista Anatoli Taran.

Uroczyste odsłonięcie ławki "Jubilatki"

1 października 2019 r. w Pruszczu Gdańskim odsłonięto pamiątkową ławkę „ Jubilatkę”.

Festiwal seniorów po raz drugi, czyli jak znaleźć pracę i dobrze się bawić

Festiwal Pracy i Aktywności Seniorów odbędzie się 8 października 2019 r. w hali AmberExpo w Gdańsku. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 10:00 i potrwa do 15:30.

Moda na odblaski

19 września 2019 r. uczniowie pierwszych klas szkół podstawowych z Pruszcza Gdańskiego wzięli udział w imprezie dotyczącej bezpieczeństwa na drodze. Podczas tego wydarzenia odbył się również konkurs „Moda na odblaski”.

Senior Obywatel

W czwartek w Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański odbyły się eliminacje powiatowe Olimpiady Wiedzy Obywatelskiej dla seniorów „Senior Obywatel”.

Noc w bibliotece z duchami i Marcinem Pałaszem

Zapraszamy dzieci w wieku 9 – 15 lat na V edycję ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. W tym roku odbędzie się ona w sobotę 5 października 2019 r. w godzinach 20 – 23 pod hasłem "Znajdźmy wspólny język".

Dzień Sybiraka 2019

Światowy Dzień Sybiraka odbywa się corocznie 17 września w rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę. Obchody dnia pamięci odbyły się również w Pruszczu Gdańskim, w dniu 16 września 2019 r.

Akcja Zawsze w pasach

PORD rusza z nową akcją. Tym razem wydarzenie skierowane jest do kierowców, którzy nie zapinają pasów bezpieczeństwa w samochodzie.

Było edukacyjnie, wesoło i energetycznie! Miejski Festyn Ekoenergetyczny za nami

W sobotę 14 września 2019 r. w ramach Dni Energii w Pruszczu Gdańskim na terenie Parku Miejskiego przy ul. Mickiewicza w Pruszczu Gdańskim odbyła się plenerowa impreza edukacyjna - Miejski Festyn Ekoenergetyczny.

Dzień Sybiraka

80 lat temu wojska sowieckie bez wypowiedzenia wojny wkroczyły do Polski, Konsekwencją agresji sowieckiej była zsyłka setek tysięcy Polaków na Syberię.16 września w Pruszczu Gdańskim odbędą się uroczystości upamiętniające te wydarzenia.

Wietrzenie Szaf 2019

Od maja do września 2019 r. na terenie Targowiska Miejskiego w Pruszczu Gdańskim przy ul. Polskich Kolejarzy odbyło się łącznie 9 edycji akcji „Wietrzenie Szaf”.

Polskie mięso wieprzowe na polskich talerzach

14 września 2019 r. (sobota), o godz. 12:00 w Parku Miejskim przy ul. Mickiewicza w Pruszczu Gdańskim odbędzie się impreza towarzysząca Miejskiemu Festynowi Ekologoicznemu. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 12:00.

Miejski Festyn Ekoenergetyczny już w tę sobotę!

W Parku Miejskim podczas Festynu będziemy tańczyć, ćwiczyć, bawić się i uczyć. Ekologicznie, energetycznie i głośno będzie już w tę sobotę 14 września 2019 r., w godzinach od 12:00 do 17:00.

Narodowe Czytanie 2019

Podczas tegorocznego Narodowego Czytania oddawaliśmy się lekturze nowel polskich. W Pruszczu Gdańskim czytaliśmy nowele Marii Konopnickiej. Imprezę rozpoczęliśmy polonezem, który zainaugurowały Anna i Natalia Góreckie. Oprawę muzyczną zapewnili: Beata makowska - skrzypce i Grzegorz Borsuk - akordeon.

Festyn ekoenergetyczny już wkrótce!

14 września 2019 r., w sobotę zapraszamy wszystkich mieszkańców miasta i okolic na imprezę plenerową - Festyn ekoenergetyczny, który odbędzie się na terenie Parku miejskiego przy ul. Mickiewicza w godzinach od 12.00 do 17.00. Impreza adresowana jest do wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego i okolic.

Narodowe Czytanie 2019

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego zaprasza na 8 Edycję Narodowego Czytania.

Free Art. Faktoria Festival

W ramach cyklu wydarzeń Faktoria Kultury, zapraszamy 7 września na Free Art. Faktoria Festival. Co się będzie działo?

15 lat minęło jak jeden dzień

W środowe upalne, piękne popołudnie odbyła się na terenie amfiteatru w Międzynarodowym Bałtyckim Parku Kulturowym „Faktoria” niezwykła uroczystość. To tego właśnie dnia świętowaliśmy 15-lecie przyznania stypendiów Burmistrza dla najbardziej uzdolnionych i utytułowanych dzieci i młodzieży z naszego miasta.

Obchody 80 rocznicy wybuchu II wojny Światowej

Program obchodów 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej w Pruszczu Gdańskim.

Zapraszamy na koncert Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański

W dniu 1 września 2019 r. o godz. 20:00 odbędzie się koncert Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański w osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II wojny światowej oraz w 200 rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki.

Festyn rodzinny

Zachęcamy do wzięcia udziału w festynie rodzinnym, który odbędzie się przy stadionie CKiS w Pruszczu Gdańskim. Organizatorem wydarzenia jest drużyna RC Czarni Pruszcz Gdański.

Faktoria kultury - półmetek!

Za nami półmetek wydarzeń kulturalnych, odbywających się w amfiteatrze Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria, w ramach cyklu Faktoria Kultury. Jak co roku Pruszcz gości artystów wielkiego formatu.

Zapraszamy na Piknik czytelniczy

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza na Piknik Czytelniczy, który odbędzie się 14 sierpnia 2019 r. (środa), 10:00-12:00. W programie m.in. gry i zabawy z teatrem Qfer, słodki poczęstunek.

1944' - pamietamy

1.08.2019 r. o godz. 17:00 - zatrzymaj się na chwilę, oddaj hołd bohaterom.

Półkolonie w Szkole Podstawowej nr 3

Uczniowie podczas półkolonii letnich mieli okazję stanąć oko w oko z postaciami legend mitów, ujrzeć komnatę Rycerzy Okrągłego Stołu oraz popłynąć tramwajem wodnym po jeziorze Drużyno. To jednak tylko mały wycinek atrakcji jakie mieli okazje przeżyć.

Półkolonie w SP4

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 jeszcze nie ochłonęli po zakończeniu roku szkolnego, a już w poniedziałek 24.06.2019 r. rozpoczął się w szkole letni wypoczynek. W tym roku hasłem przewodnim obu turnusów były Kaszuby - kultura i tradycje regionu. 

II Wojewódzka Seniorada o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

Zachęcamy do wzięcia udziału w II Wojewódzkiej Senioradzie o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego, która odbędzie się 27 lipca 2019 r., o godz. 9:30 w Skarszewach w Skarszewskim Centrum Sportu (hala i teren wokół). Zgłoszenia zawodników należy dokonać do dnia 24 lipca 2019 r. drogą elektroniczną na adres: gosir@skarszewy.pl lub telefonicznie pod nr tel. 58 588 07 00.

Letnie wydarzenia z Faktorią Kultury!

Harmonogram tegorocznej edycji Faktorii Kultury. Zapraszamy do udziału!

Cyfrowa książka w zasięgu ręki

Od 1 lipca, specjalnie dla miłośników książek, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zapewnia dostęp do cyfrowych bibliotek NASBI i OSBI!

Zapraszamy na ostatni w tym sezonie Koncert na Kochanowskiego

W dniu 4 lipca 2019 r. w Sali Prób w Pruszczu Gdańskim przy ul. Kochanowskiego 71 o godz. 19.00 odbędzie się koncert Zespołu Teściowa Śpiewa w ramach cyklu Koncerty na Kochanowskiego, który to występ zamyka ten sezon koncertowy.

Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański zaprasza na Koncert Świętojański

Minęło 200 lat od narodzin wielkiego kompozytora - Stanisława Moniuszki. Już w najbliższą niedzielę będzie można posłuchać jego najpiękniejszych pieśni i fragmentów z oper. Zapraszamy 23 czerwca (niedziela) o godzinie 15.00 do amfiteatru Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria.

Lato 2019 w bibliotece w Pruszczu Gdańskim

Zespół Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim zaprasza dzieci w wieku 6-10 lat do udziału w akcji Lato 2019.

V Powiatowy Konkurs Czytelniczy dla Dzieci Niepełnosprawnych

W Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim odbył się V konkurs czytelniczy, w którym udział wzięli uczniowie z Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego w Pruszczu Gdańskim oraz Szkoły Podstawowej Specjalnej w Warczu.  

Festyn Rodzinny w Przedszkolu „Czwóreczka”

W miniony piątek (7.06.2019 r.)  oczy całej społeczności Przedszkola Publicznego „Czwóreczka” w Pruszczu Gdańskim od samego rana wpatrzone były w niebo. I tym razem nie była to sprawka pilotów robiących podniebne akrobacje, a chmur, które co chwilę zasłaniały słońce grożąc deszczem. A z deszczu nikt z nas by się nie ucieszył, bo mógł on poważnie pokrzyżować plany festynowe.

I Festiwal Smaków Food Trucków w Pruszczu Gdańskim

Po raz pierwszy w Pruszczu Gdańskim zapraszamy w dniach 22-23 czerwca 2019 r. na Festiwal Smaków Food Trucków.

Odbyła się uroczysta VI Sesja Rady Miasta Pruszcz Gdański

Z okazji Dni Pruszcza Gdańskiego Przewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Czarnecka-Szafrańska w dniu 07.06.2019 r., zwołała VI uroczystą sesję Rady Miasta Pruszcz Gdański.

40-lecie Przedszkola Publicznego nr 3 im. Kubusia Puchatka

40 lat temu, w 1979 r. w zachodniej części Pruszcza Gdańskiego powstał budynek,  w którym dziś mieści się Publiczne Przedszkole nr 3 im. Kubusia Puchatka. W czwartek, 6 czerwca 2019 r. odbyła się  uroczystość jubileuszowa zorganizowana przez kadrę i wychowanków przedszkola. Nie zabrakło wspaniałych występów tanecznych, teatralnych, muzycznych oraz ciekawych wystaw prac przedszkolaków.

Strefa Dziecięca podczas Dni Pruszcza Gdańskiego 2019 r.

Jubileuszowe XXX Dni Pruszcza Gdańskiego to nie tylko święto miasta, ale także święto najmłodszych! Wszystkie dzieci wraz z rodzicami zapraszamy w sobotę i niedzielę, już od godziny 14.00 na wspólne zabawy, konkursy, występy teatralne oraz pokazy balonowe.

Jubileusz 90-lecia Aeroklubu Gdańskiego

Z racji tego Jubileuszu w dniu 8 czerwca 2019 r. (sobota) na terenie lotniska w Pruszczu Gdańskim przy ul. Powstańców Warszawy 36 odbędą się uroczyste obchody Święta Aeroklubu Gdańskiego, którego program przedstawia się następująco...

Kolejny Koncert na Kochanowskiego

Zapraszamy na koncert zespołu 2-5-1 TRIO - Jazzowisko w ramach cyklu koncerty na Kochanowskiego.

Wystawa prac Elżbiety Strzałkowskiej "Światło"

Z okazji 30. Dni Pruszcza Gdańskiego zapraszamy Państwa na wystawę Elżbiety Strzałkowskiej, Praca będzie można obejrzeć od 8 czerwca w Sali Szklanej Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

V Otwarte Mistrzostwa Pruszcza Gdańskiego o Puchar Burmistrza w wyciskaniu sztangi leżąc

W ramach obchodów XXX Dni Pruszcza Gdańskiego w niedzielę 09.06.2019 r. odbędą się V Otwarte Mistrzostwa Pruszcza Gdańskiego o Puchar Burmistrza Miasta w wyciskaniu wielokrotnym sztangi leżąc stylem klasycznym – 50% wagi ciała.

VII Półmaraton Rolkarski o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego

Już po raz siódmy zapraszamy wszystkich miłośników rolek na Półmaraton Rolkarski o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego. Najlepsi rolkarze będą  ścigać się po ulicach naszego miasta na dystansie 21 km. Zawody  cieszą się dużą popularnością i startują w nim nie tylko mieszkańcy naszego miasta, ale także przyjeżdżają zawodnicy z całego kraju.

Dzień Dziecka w Pruszczu Gdańskim

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel oraz Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim zaprasza całe rodziny na imprezę z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się w dniu 1 czerwca 2019 r. na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria.

Moje hobby to...

Hobby może pełnić różną rolę w życiu. Interesować się można praktycznie wszystkim: sportem, muzyką, literaturą, kolekcjonerstwem i wieloma innymi zagadnieniami. Z czasem stajemy się ekspertami w dziedzinie, która pochłania nasze myśli i czas. Ważne jest tylko, abyśmy tą pasję w sobie odnaleźli.

XIII przejazd rowerowy „Rowerem przez Pruszcz”

Zapraszamy wszystkich miłośników rowerów i naszego miasta na XIII przejazd rowerowy „Rowerem przez Pruszcz”. Przejazd odbędzie się w dniu 01.06.2019 r.

„Tu mieszkam” zajęcia dla uczniów

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zorganizowała dla uczniów z lokalnych szkół zajęcia pn. ,,Tu mieszkam”. Spotkanie poprowadził Bartosz Gondek - historyk, rzecznik prasowy Burmistrza.

Pruszczańskie obchody 30 rocznicy Wyborów 4 czerwca

Już dnia 3 czerwca 2019 r. o godzinie 17.30, w kinie Centrum Kultury i Sportu odbędzie się premierowy pokaz filmu z ostatnim wywiadem, jakiego udzielił przed śmiercią prof. Karol Modzelewski, twórca tekstu, uchwały o powołaniu w 1980 roku Związku Zawodowego NSZZ Solidarność.

Noc Muzeów z muzyką i historią w Pruszczu Gdańskim

Podczas tegorocznej edycji Europejskiej Nocy Muzeów pruszczańska książnica zaprosiła odwiedzających ją gości na koncert w wykonaniu zespołu 2-5-1 TRIO.

Zapraszamy na spotkanie z Anną Rocławską-Musiałczyk

Zapraszamy na spotkanie z wyjątkową wejherowską kompozytorką Anną Rocławską-Musiałczyk.

Noc muzeów w Pruszczu Gdańskim

Tegoroczna Noc Muzeów odbędzie się w sobotę 18 maja 2019 r. Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Faktoria w Pruszczu Gdańskim przygotowały moc atrakcji.

Strefa Santander w Pruszczu Gdańskim już działa

W dniu 9 maja 2019 r. w Parku Miejskim przy ul. Mickiewicza w Pruszczu Gdańskim, ruszyła pełna atrakcji Stacja Santander.

Przystanek Santander

Zapraszamy do udziału w grach i zabawach z finansami w tle. W dniach 8-13 maja 2019 r. przy ul. Mickiewicza w Pruszczu Gdańskim stanie Stacja Santander - mobilna przestrzeń edukacyjno-rozrywkowa. Jedną z jej głównych atrakcji będą gry edukacyjne Finansiaki i Liderzy europy. Dzięki nim, dzieci i młodzież pozna lepiej świat finansów. Wśród atrakcji znajdą się także turnieje cyfrowej piłki nożnej, warsztaty z udzielania pierwszej pomocy, multimedialne wycieczki w finansową przyszłość oraz Bankowe ABC Seniora.

Cyfrowa majówka z nagrodami

Majowe spotkania z nowoczesnymi technologiami w tle, to projekt Ministerstwa Cyfryzacji. Najlepsze wydarzenia zostaną nagrodzone! Inicjatywa skierowana jest do wszystkich chętnych, mogą zgłosić się szkoły, przedszkola, biblioteki, Kluby Seniora, organizacje pozarządowe, firmy, ale także pojedyncze, prywatne osoby.

Festiwal Komiksu i Zabawy KRESKA

To będzie prawdziwy hit wiosny! 2 maja rusza na Faktorii Festiwal Komiksu i Zabawy „Kreska”, który Miasto Pruszcz Gdański organizuje wspólnie z Fundacją Janusza Christy.
 

Dzień Flagi w Pruszczu Gdańskim

W tym roku obchodzimy 15. rocznicę wprowadzenia do polskiego kalendarza święta narodowego Dnia Flagi.

Majówka w Pruszczu Gdańskim

Długi majowy weekend upłynie w Pruszczu Gdańskim w bardzo radosnym nastroju. Już 1 maja świętować będziemy jubileusz 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji Starosta Gdański, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Wójtowie Gmin Powiatu Gdańskiego zapraszają na Piknik rodzinny, który odbędzie się w Pruszczu Gdańskim przy al. Ks. Józefa Waląga.

Koncert Love Songs

25 kwietnia zapraszamy na miłosne swingowanie na Kochanowskiego.

„Historia jednej torebki”

Zapraszamy  do obejrzenia wystawy „Historia jednej torebki” w  Muzeum Kaszubskim im. Franciszka Tredera w Kartuzach.

IV obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Pruszczu Gdańskim

Stowarzyszenie "Nasz Autyzm" po raz czwarty zaprasza na wspólne świętowanie Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Pruszczu Gdańskim.

Przed nami kolejny sezon Faktorii Kultury!

Już dziś znamy wykonawców którzy stworzą niepowtarzalny klimat w amfiteatrze w Pruszczu Gdańskim.

74. rocznica Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy

Organizacje Kombatanckie działające na terenie Pruszcza Gdańskiego serdecznie zapraszają na obchody 74. rocznicy Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy, które odbędą się 24 marca 2019 r. o godz. 9.30 (niedziela).

Koncert "Prima aprilis z perkusją"

1 kwietnia o godz. 17.00 zapraszamy na "Prima aprilis z perkusją". Zagrają niezwykli muzycy - uczniowie Szkoły Muzycznej I st. im. H. Wieniawskiego w Gdańsku - Oruni, z klasy perkusji p. Lidii Romanowskiej.

Obudźmy Bartka! #bartekzdrowiej

Zapraszamy na koncert charytatywny z aukcją na rzecz Bartosza Rutkowskiego.

Zawitaj z wiosną na Faktorii! Poczuj świąteczną atmosferę!

Serdecznie zapraszamy do Faktorii Handlowej na wielkie święto wiosny, słońca i zabawy - Jarmark Wielkanocny w dniach 13-14 kwietnia 2019.

Recital skrzypaczki Hanny Chylińskiej i pianistki Katarzyny Markiewicz

Zapraszamy na recital skrzypaczki Hanny Chylińskiej i pianistki Katarzyny Markiewicz, 28 lutego o godz 19.00 w sali przy ul. Kochanowskiego 71 w Pruszczu Gdańskim.

Obchody 74. rocznicy Marszu Śmierci

25 stycznia 2019 r. w Pruszczu Gdańskim upamiętniono 74. rocznicę Marszu Śmierci więźniów Obozu Koncentracyjnego KL Stutthof.

74. rocznica Marszu Śmierci

Z okazji 74. rocznicy Marszu Śmierci więźniów Obozu Koncentracyjnego KL Stutthof zapraszamy na obchody rocznicowe w dniu 25 stycznia 2019 r., które rozpoczną się uroczystością o godz. 10.00 w Miejscu Pamięci przy ul. Powstańców Warszawy w Pruszczu Gdańskim.

Powitanie Nowego Roku

Tradycyjnie zapraszamy Państwa na wspólne powitanie Nowego Roku na parkingu Urzędu Miasta w Pruszczu Gdańskim. Startujemy o godzinie 23:00. Do zobaczenia!

Koncert Noworoczny ze świąteczną nutą

W tym roku, po raz pierwszy w Pruszczu Gdańskim, zachęcamy do wzięcia udziału w Koncercie Noworocznym. Już 30 grudnia o godzinie 15.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim będzie można usłyszeć Orkiestrę Miasta Pruszcz Gdański w kolędowo - sylwestrowym repertuarze.

Nagroda Burmistrza Pruszcza Gdańskiego dla Eleny Ulyanovej

Elena Ulyanova, niezwykle dynamicznie i z wielkim sukcesem prowadząca Galerię Sztuki „Fine Arts Szary Ganek” przy ulicy Wojska Polskiego w Pruszczu Gdańskim, otrzymała z rąk Burmistrza Janusza Wróbla nagrodę Burmistrza Pruszcza Gdańskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i ochronie dóbr kultury.

Koncerty na Kochanowskiego

Zapraszamy na ostatnie w tym roku spotkanie w ramach cyklu Koncerty na Kochanowskiego w Pruszczu Gdańskim. 18 grudnia o godz. 19.00 odbędzie się niezwykły wieczór pieśni kaszubskich w wykonaniu znakomitego zespołu FOLK ACOUSTIC.

Świąteczny wystrój miasta

Przystrojona choinka to jeden z najpiękniejszych elementów Świąt Bożego Narodzenia.
 

Kino na Bursztynowym Szlaku cieszy się coraz większym zainteresowaniem

Miło nam poinformować, że Kino na Bursztynowym Szlaku od 26 września odwiedziło już 10,5 tysiąca widzów. Mamy za sobą 170 seansów. Największymi hitami były: „Kler”, „Kamerdyner”, Dywizjon 303 i Mała Stopa. 6 grudnia ruszamy z nowym, bardzo świątecznym repertuarem. Zapraszamy!

Mikołajki przed Urzędem Miasta

Serdecznie zapraszamy najmłodszych mieszkańców naszego miasta na spotkanie z Mikołajem. 6 grudnia o godz. 17:00 przed Urzędem Miasta na dzieci czekać będzie wiele atrakcji.

Jarmark Bożonarodzeniowy w Faktorii

Zapraszamy na Jarmark Bożonarodzeniowy w Faktorii w najbliższe dwa weekendy 1-2 oraz 8-9 grudnia 2018 r. Mnóstwo atrakcji dla najmłodszych i dla dorosłych: animacje, warsztaty, teatr i wiele innych; wystawcy z rękodziełem i przysmakami, magiczne dekoracje i niezapomniana atmosfera.

Wyjątkowe obchody wyjątkowego święta

9 listopada w Pruszczu Gdańskim rozpoczęły się obchody związane z setną rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę.

100 lat Niepodległej w Pruszczu Gdańskim

Przed nami Weekend Niepodległości, który rozpoczynamy w Pruszczu Gdańskim 9 listopada uroczystym zawieszeniem na budynku Urzędu Miejskiego Godła Rzeczpospolitej Polskiej, namalowanego przez uczniów pruszczańskich szkół.

II Śpiewnik patriotyczny

Stowarzyszenia Przystań na Sztukę i Traugutt.org mają zaszczyt zaprosić Państwa na II Śpiewnik patriotyczny, podczas którego wyśpiewamy piękno i chwałę naszej ukochanej Polski w 100-lecie odzyskania niepodległości!

Książka „Pruszcz Gdański – miasto i powiat w latach II wojny światowej 1939-1945”

W październiku tego roku światło dzienne ujrzały pierwsze, próbne egzemplarze książki przygotowanej pod redakcją prof. dr. hab. Piotra Semkowa. Dokumentuje ona sytuację społeczno-polityczną powiatu gdańskiego przed wojną oraz w okresie jej trwania. Już jej tytuł „Pruszcz Gdański – miasto i powiat w latach II wojny światowej 1939-1945” wskazuje, że jest to niewątpliwie ważna pozycja w bibliografii naszego regionu.

Bicie rekordu Polski na rocznicę 100-lecia odzyskania niepodległości

W piątek, 26 października 2018 roku, dzieci z pruszczańskich szkół wzięły udział w biciu rekordu Polski w kategorii „Najwięcej autorów jednego obrazu”.

Recital akordeonowy na Kochanowskiego

23 października br. o godz.19:00 zapraszamy na wyjątkowy wieczór przy akompaniamencie akordeonu na Kochanowskiego w Pruszczu Gdańskim.

Monografia dotycząca dziejów Powiatu Gdańskiego w latach II wojny światowej już gotowa

Zgodnie z zapowiedziami samorządowców, światło dzienne ujrzała właśnie książka „Pruszcz Gdański – miasto i powiat w latach II wojny światowej (1939 – 1945)”.

Przekazanie duplikatu torebki Księżnej Kate

14 października br. w Kinie na Bursztynowym Szlaku, pruszczańska artystka Anna Prill symbolicznie przekazała społeczności Miasta Pruszcz Gdański i Powiatu Gdańskiego, wykonaną na prawach oryginału torebkę, która rok temu, podczas wizyty w Gdańsku, trafiła w ręce brytyjskiej księżnej Kate.

25-lecie Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim

W piątek, 12 października 2018 roku , ćwierćwiecze swojej działalności  obchodziła  Szkoła Podstawowa nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim.

Bal Seniora za nami!

W czwartek, 11 października 2018 roku w hali sportowej ZSO nr 1 przy ul. Niemcewicza 1, odbył się Bal Seniora organizowany przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Niewidomi i niedowidzący obchodzili Dzień Białej Laski

8 października 2018 r. Koło Powiatowe Polskiego Związku Niewidomych w Pruszczu Gdańskim uczciło Dzień Białej Laski, czyli międzynarodowe święto osób niewidomych i niedowidzących, które przypada na 15 października.

Duplikat torebki Księżnej Kate w Pruszczu Gdańskim

W niedzielę 14 października br. o godzinie 17:00 w Kinie na Bursztynowym Szlaku znana pruszczańska artystka Anna Prill symbolicznie przekaże społeczności Miasta Pruszcz Gdański i Powiatu Gdańskiego wykonaną na prawach oryginału torebkę, która rok temu, podczas wizyty w Gdańsku, trafiła w ręce brytyjskiej Księżnej Kate.

Historia Sybiraków w Szkole Podstawowej Nr 3

08.10.2018 w Szkole Podstawowej Nr 3 odbyło się spotkanie promujące książkę pt.: „Dzieje Koła Związku Sybiraków w Pruszczu Gdańskim 1989 -2018”.

Ławka dla "diamentowych" i "złotych" Jubilatów

1 października 2018 r. na deptaku przy Alei ks. Józefa Waląga odsłonięto pamiątkową ławkę dla „diamentowych”  i  „złotych” par małżeńskich.

Spotkanie z projektantką mody na Kochanowskiego

Spotkanie z projektantką mody na Kochanowskiego.

Kino już otwarte

26.09.2018 to ważna data w historii Pruszcza Gdańskiego, ponieważ tego dnia powróciło do naszego miasta kino.

Repertuar Kina na Bursztynowym Szlaku

Już za kilka dni - 26 września 2018, zapraszamy do „Kina na Bursztynowym Szlaku”, które mieści się w budynku Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

Nowy sezon Koncertów na Kochanowskiego

W imieniu Stowarzyszenia Przystań na Sztukę zapraszamy do zapoznania się z programem występów  artystycznych na ul. Kochanowskiego.

Światowy Dzień Sybiraka

Światowy Dzień Sybiraka odbywa  się corocznie 17 września w rocznicę napaści rosyjskiej na Polskę. Tradycyjnie obchody dnia pamięci odbyły się również w Pruszczu Gdańskim.

Miejski Festyn Ekoenergetyczny za nami

W sobotę 15 września na terenie parku miejskiego przy ul. A. Mickiewicza w Pruszczu Gdańskim odbyła się plenerowa impreza edukacyjna pn. „Miejski Festyn Ekoenergetyczny”. Impreza odbyła się w ramach Dni Energii w Pruszczu Gdańskim.

Miejski Festyn Ekoenergetyczny w Pruszczu Gdańskim

W dniu 15 września 2018 r. na terenie parku miejskiego przy ul. A. Mickiewicza w Pruszczu Gdańskim w godz. 12:00 – 17:00 odbędzie się wielka plenerowa impreza edukacyjna pn. „Miejski Festyn Ekoenergetyczny”.

Narodowe Czytanie

Zapraszamy na Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego, które odbędzie się 8 września 2018 r. o godz.11:00 - 13:00,   Al. Ks. Waląga (przy fontannie) w Pruszczu Gdańskim.

Dożynki Gminne

Zapraszamy do udziału w Dożynkach Gminnych we Wróblewie.

Okręgowe Dni Działkowca

18 sierpnia 2018 roku na Faktorii w Pruszczu Gdańskim odbyły się Okręgowe Dni Działkowca.

Wehikuł Czasu

Zapraszamy na największą imprezę tego lata na Faktorii, która odbędzie się już za dwa tygodnie, czyli Wehikuł Czasu. Nasi goście z różnych epok zabiorą Was w niesamowitą podróż po historii. Już dziś zarezerwujcie sobie weekend 4 - 5 sierpnia.

Muzyka polskiego renesansu

Zapraszamy na koncert polskiej muzyki renesansowej.

Za nami pierwszy weekend Faktorii Kultury

Był tort, dwukrotnie owacje na stojąco, których dźwięk ogarnął cały Pruszcz. Był śmiech i radość, a to oznacza, że za nami pierwszy weekend Faktorii Kultury 2018!

Naturalnie pysznie w Kafeterii Cynamon

Choć Kafeteria Cynamon działa w budynku CKiS dopiero od niedawna, jej autorki - Iza , Monika i Kasia, znane są od dawna na kulinarnym rynku powiatu gdańskiego.

Dni Pruszcza na Kochanowskiego - Podróże operowe Nadii Attavanti

W niedzielę 17 czerwca 2018 r. o godzinie 19.00 odbędzie się spotkanie z Nadią Attavanti - jedną z najpopularniejszych w Polsce blogerek operowych

Faktoria Kultury 2018 w Pruszczu Gdańskim

To już dziesiąta, jubileuszowa edycja wydarzenia, odbywającego się co roku w Międzynarodowym Bałtyckim Parku Kulturowym Faktoria w Pruszczu Gdańskim.

„Wszyscy Różni – Każdy Równy”

25 maja w Pruszczu Gdańskim w parku przy ul. Mickiewicza w Pruszczu Gdańskim obchodzono Międzynarodowy Dzień Godności Osoby Niepełnosprawnej Intelektualnie.

Konkurs małych form teatralnych

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na finał przeglądu małych form teatralnych, skupionych wokół tematyki bursztynu i miejsc z nim związanych, który odbędzie się w Faktorii 26 maja 2018 r.

Dzień Dziecka

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel zaprasza całe rodziny na festyn z okazji Dnia Dziecka. Już 2 czerwca spotkamy się na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria, gdzie czekać będzie na dzieci wiele atrakcji.

"Zmysł podróżowania"

Zachęcamy do skorzystania z weekendowej oferty, dzięki której pasażerowie mogą za niewielkie pieniądze korzystać bez limitu z ponad 1 800 pociągów

VWMANIA 2018

Zapraszamy wszystkich pasjonatów motoryzacji na 20 edycję Ogólnopolskiego Zlotu Fanów Volkswagena VW GROUP EVENT MANIA 2018.

Koncert LES FEMMES na Kochanowskiego

Koncerty na Kochanowskiego - LES FEMMES

Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Pruszczu Gdańskim organizuje 11 maja 2018 r. Dzień Osób z Niepełnosprawnością.

Majówka w Faktorii

Zapraszamy do spędzenia Majówki w Faktorii. Spotkania z żywą historią, zajęcia sportowe, gry, warsztaty plastyczne, a przede wszystkim biesiada przy ognisku czekają na Państwa w dniach 29 kwietnia, 1-3 maja oraz 5 maja.

Parada z okazji obchodów Święta Konstytucji

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel zaprasza do wspólnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.

Dojazd z Pruszcza Gdańskiego na Przebojową Majówkę w Stężycy

W sobotę 26 maja 2018 r. uruchomiona zostanie specjalna linia autobusowa zapewniająca dojazd na Przebojową Majówkę w Stężycy - największą imprezę Disco Polo na Pomorzu.

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Pruszczu Gdańskim

Już po raz trzeci w Pruszczu Gdańskim wspólne obchodziliśmy Dzień Świadomości Autyzmu.

W mieście pojawiły się dwie „ławeczki pamięci”

5 kwietnia 2018 r. nastąpiło uroczyste przecięcie wstęg i zaprezentowanie pierwszych dwóch ławeczek dedykowanych pamięci: profesora Szymona Pawłowskiego i Marii Dowgiert.

III obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Pruszczu Gdańskim

Już po raz trzeci w Pruszczu Gdańskim wspólne świętować będziemy Dzień Świadomości Autyzmu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel.

Spotkanie z Markiem Kozłow

W ramach miejskich obchodów „Roku Tożsamości Pruszcza Gdańskiego” zapraszamy na spotkanie z Markiem Kozłow, urodzonym i wychowanym w Pruszczu Gdańskim historykiem.

Poczęstunek Wielkanocny dla Seniorów

Zapraszamy w dniu 03.04.2018 r. na poczęstunek Wielkanocny dla Seniorów.

Ławeczki pamięci

W Pruszczu Gdańskim staną ławeczki Profesora Szymona Pawłowskiego i dyrektor Marii Dowgiert.

Kolorowy wiosenny korowód

Marzec to czas, w którym przyroda budzi się po zimowym śnie do życia, budzą się zwierzęta, rośliny. 21 marca uczniowie z klasy IIIe i IIIb Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim postanowili obudzić Wiosnę.

Jarmark Wielkanocny 24-25 marca

Przywitaj wiosnę w Faktorii! Jarmark Wielkanocny w dniach 24-25 marca to tradycyjnie okazja do spotkania z rękodzielnikami, artystami, rzemieślnikami i ich wiosennym asortymentem.

Święto Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy

Organizacje kombatanckie, działające na terenie miasta Pruszcza Gdańskiego, zapraszają na tegoroczne obchody 73. rocznicy Święta Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy, które odbędą się w dniu 23 marca 2018 r. o godz. 11:00 (piątek).

Gala jubileuszowa Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański

Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański obchodzi 5-lecie swojego istnienia. Z tej okazji zapraszamy na wyjątkowy koncert jubileuszowy, który odbędzie się 11 marca o godzinie 15.00.

Wystawy w Szarym Ganku

Na początku marca w pruszczańskiej galerii „Szary Ganek” będą miały miejsce dwie wystawy. Pierwsza z nich – wernisaż wystawy pt. „Ślady” Katarzyny C. Marciniak, odbędzie się 3 marca. Natomiast 4 marca zapraszamy na „Rybny dzień” – wystawę zbiorową, która zaprezentuje temat ryb poprzez różne techniki, od ceramiki aż do malarstwa.

Koncerty na Kochanowskiego

15 lutego 2018 roku w sali koncertowej prywatnego domu w Pruszczu Gdańskiem przy ul. Kochanowskiego 71  w ramach cyklu "Koncerty na Kochanowskiego" wystąpił duet młodych i utalentowanych muzyków z gdańskiej Akademii Muzycznej: Maciej Kacprzak - akordeon oraz Karol Sokołowski - wiolonczela.

Obchody 73. rocznicy Marszu Śmierci

25 stycznia 2018 r. w Pruszczu Gdańskim upamiętniono 73. rocznicę Marszu Śmierci więźniów Obozu Koncentracyjnego KL Stutthof.

Spotkanie noworoczne Koła Związku Sybiraków w Pruszczu Gdańskim

W dniu 21 stycznia 2018 roku odbyło się spotkanie opłatkowe członków Koła Związku Sybiraków w Pruszczu Gdańskim z udziałem władz miasta, przedstawicieli powiatu i gminy oraz zaproszonych gości.

Akcja Zima 2018

Zapraszamy dzieci w wieku 7 – 12 lat do udziału w zajęciach przygotowanych na Ferie Zimowe.

Obchody 73. rocznicy Marszu Śmierci

Z okazji 73. rocznicy Marszu Śmierci więźniów Obozu Koncentracyjnego KL Stutthof zapraszamy na obchody rocznicowe w dniu 25 stycznia 2018 r., które rozpoczną się uroczystością upamiętniającą o godz. 10.00 w Miejscu Pamięci przy ul. Powstańców Warszawy w Pruszczu Gdańskim.

Bal Karnawałowy Burmistrza

W dniu 11.01.2018 r. dla najmłodszych został zorganizowany Bal Karnawałowy Burmistrza.

Podsumowanie obchodów Roku Księdza Józefa Waląga

W niedzielę, 14 stycznia 2018 roku, w Kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim odbyło się uroczyste podsumowanie obchodów Roku Księdza Józefa Waląga.

Kolędy i pastorałki z Janem Budziaszkiem

Już w niedzielę, 21.01.2018 r. w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim przy ul. Fryderyka Chopina, o godzinie 15.00 zapraszamy na koncert Kolęd i Pastorałek z repertuaru zespołu SKALDOWIE.

Pruszczański finał WOŚP

W niedzielę, 14 stycznia odbędzie się kolejny finał WOŚP, podczas którego nie zabraknie mnóstwa ciekawych atrakcji.

Podsumowanie Roku Księdza Józefa Waląga

Proboszcz Parafii pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy Piotr Majewski oraz Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel zapraszają na uroczyste podsumowanie Roku Księdza Józefa Waląga, połączone z Mszą Świętą.

Mikołajki pod Urzędem Miasta

Tradycyjnie 6 grudnia najmłodsi mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego spotkali się ze Świętym Mikołajem pod Urzędem Miasta w Pruszczu Gdańskim.

Świąteczny Koncet Duology - Cezary Paciorek i Piotr Lemańczyk

Wspanialszego otwarcia Świątecznego Jarmarku nie mogliśmy sobie wymarzyć! 3 grudnia w Faktorii zagra duet Cezary Paciorek i Piotr Lemańczyk.

Mikołajki pod Urzędem Miasta

Tradycyjnie 6 grudnia obchodzić będziemy Mikołajki, dlatego już dziś zapraszamy najmłodszych mieszkańców Pruszcza Gdańskiego na spotkanie ze Świętym Mikołajem pod Urzędem Miasta w Pruszczu Gdańskim.

99. Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2017 r. na placu Jana Pawła II odbyły się uroczyste 99. Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Koncert "Beaujolais Nouveau- Magia Francji"

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego zaprasza na koncert "Beaujolais Nouveau- Magia Francji", który odbędzie się 17 listopada o godzinie 19.00 w Sali Posiedzeń Urzędu Miasta Pruszcz Gdański.

Jarmark Bożonarodzeniowy 3-17 grudnia 2017

W tym roku Faktoria Handlowa w Pruszczu Gdańskim szczególnie uroczyście i bogato otworzy sezon Bożonarodzeniowy - Jarmarkiem Świątecznym, który odbędzie się w dniach 3-17 grudnia 2017 r.

XL sesja Rady Miasta

W dniu 08.11.2017 r. odbyła się XL sesja Rady Miasta, podczas której wręczone zostały upominki za wybitne osiągnięcia sportowe.  

Obchody 99. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny oraz Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański Janusz Wróbel zapraszają na Obchody 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Pruszczu Gdańskim.

Bal Seniora

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel serdecznie zaprasza na BAL SENIORA, który odbędzie się 19 października 2017 r. w godz. 17.00 - 22.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1.

Rozpoczęto nowy rok akademicki UTW

W dniu wczorajszym tj. 3.10.2017 r. odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2017/2018 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pruszcz Gdańskim.

Obchody 78. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

1 września br., upamiętniono na placu Jana Pawła II w Pruszczu Gdańskim 78. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Święto Lotnictwa Polskiego

28 sierpnia dla uczczenia rocznicy zwycięstwa kpt. pil. Franciszka Żwirki i inż. pil. Stanisława Wigury w międzynarodowych zawodach samolotów turystycznych Challenge w 1932 r. obchodzimy w Polsce Święto Lotnictwa.

Scena Letnia Teatru Wybrzeże w liczbach

Półmetek Sceny Letniej w Pruszczu Gdańskim za nami, a w związku z tym miło nam poinformować, że cieszy się on wśród mieszkańców i turystów ogromną popularnością. Szacunkowo spektakle obejrzało łącznie około 9700 widzów.

Dożynki Województwa Pomorskiego

Zapraszamy na tegoroczne Dożynki Województwa Pomorskiego, które odbędą się 10 września w Starym Dzierzgoniu (powiat sztumski).

Warsztaty garncarskie w Faktorii Handlowej

Już w najbliższą niedzielę (tj. 23.07.2017) odbędą się warsztaty garncarskie w Faktorii Handlowej.

Przed nami 7 tydzień z Faktorią Kultury!

Zapraszamy już w najbliższy weekend do Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego na kolejny weekend z Faktorią Kultury 2017. W programie 12-13 sierpnia: Scena Letnia Teatru Wybrzeże , sztuka dla najmłodszych oraz KORTEZ.

Noc Świętojańska w Faktorii

Serdecznie zapraszamy do Faktorii Handlowej 23.06.2017 (piątek)  i 24.06.2017 (sobota). W piątek celebrować będziemy „Wigilię Nocy Świętojańskiej”, natomiast dnia następnego czekać będą na Państwa atrakcje związane z Nocą Świętojańską.

Znamy repertuar tegorocznej Sceny Letniej Teatru Wybrzeże!

Startujemy już pierwszego lipca, „Rajem dla opornych” w reżyserii samej Krystyny Jandy.

Uroczysta Sesja Rady Miasta na XXVIII Dni Pruszcza Gdańskiego

Najbardziej uroczystym momentem obchodów Dni Pruszcza Gdańskiego jest tradycyjnie uroczysta sesja Rady Miasta, która w tym roku odbyła się w piątek 9 czerwca o godzinie 13.00 w Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański.

Dzień Dziecka oraz Przejazd Rowerowy - fotorelacja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dnia Dziecka oraz Przejazdu Rowerowego przez Pruszcz Gdański.

XXVIII Dni Pruszcza Gdańskiego przed nami!

Święto naszego miasta odbędzie się w dniach 10 i 11 czerwca. Zapraszamy do zapoznania się z programem obchodów.

Zapraszamy na Półmaraton Rolkarski

Już po raz piąty zapraszamy wszystkich miłośników rolek na Półmaraton Rolkarski o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Atrakcje kulturalne w Szarym Ganku

W sobotę 3 czerwca 2017 r. wystawę na Faktorii, oraz swoją pracownię w urokliwym domku przy ulicy Wojska Polskiego 52 w Pruszczu Gd., nazywanym "Szary Ganek" otworzy wraz z mężem Olena Ulianova - uznana ukraińska artystka

Wkręć się w pomaganie

Komitet społeczny pomocy dla Anny Szuszczewicz organizuje zbiórkę środków na leczenie Pruszczanki. Zbiórka przeprowadzona zostanie przy okazji Dnia Dziecka i Święta Pieroga w dniu 3.06.2017 r. 12:00 -17:00 na Faktorii w Pruszczu Gdańskim.

Dzień Dziecka

W dniu 03.06.2017 r. zapraszamy wszystkie dzieci do odwiedzenia Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria, aby wspólnie świętować Dzień Dziecka.

Noc Muzeów w bibliotece

20 maja po raz kolejny Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim otworzyła wieczorem swoje podwoje dla zwiedzających w ramach Europejskiej Nocy Muzeów.

Study Tours to Poland

22 maja 2017 r. w Urzędzie Miasta, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel wziął udział w spotkaniu z 16-osobową grupą wyróżnionych studentów z Ukrainy, Rosji, Białorusi i Mołdawii uczestniczących w stażach Study Tours to Poland.

IX przejazd Rowerem przez Pruszcz

Zapraszamy wszystkich miłośników jazdy rowerem na IX już edycje „Rowerem przez Pruszcz”.

Polska Biega

21 maja 2017 roku (niedziela) w Międzynarodowym Bałtyckim Parku Kulturowym Faktoria odbędzie się kolejna edycja ogólnopolskiej imprezy Polska Biega.

Festiwal Muzyki Chóralnej

Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny oraz Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański Janusz Wróbel zapraszają na Festiwal Muzyki Chóralnej „Spotkajmy się nad Radunią”.

Noc Muzeów 2017

20 maja 2017 roku (sobota) w godzinach od 17:00 do 23:00 w Faktorii Handlowej podczas Nocy Muzeów odbędzie się „Podróż w czasie” od I w. n.e. do współczesności.

Zlot pojazdów ciężarowych

19-20 maja 2017 r. przy ul. Powstańców Warszawy 36 w Pruszczu Gdańskim odbędzie się Zlot Pojazdów Ciężarowych.

Obchody Święta Konstytucji 3 maja

Zapraszamy do obejrzenia relacji z obchodów 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Pruszczu Gdańskim.

Wiosenne spotkanie członków PZN

W dniu 24 kwietnia 2017 r. odbyło się coroczne, wiosenne spotkanie członków Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Pruszczu Gdańskim.

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel zaprasza całe rodziny do wspólnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.

Opera jak z bajki

Stowarzyszenie Przystań na Sztukę zaprasza na "Operę jak z bajki" w wykonaniu Grupy Les Femmes
& Łukasza Jankowskiego.

XXVIII Dni Pruszcza Gdańskiego przed nami!

Zapraszamy do wspólnego świętowania XXVIII Dni Pruszcza Gdańskiego 10 i 11.06.2017!

Kinder+Sport „Radość z Pływania” w SP Nr 3

6 kwietnia na basenie przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim odbył się Festiwal radości z pływania, organizowany w ramach programu Kinder+Sport.

Relacja z II Obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Pruszczu Gdańskim

1 kwietnia o godzinie 10:00 rozpoczął się Happening "Autyzm oszukuje zmysły".

Obchody 72. rocznicy Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy

W dniu 24 marca 2017 r. o godzinie 12.00 na placu Jana Pawła II odbyły się uroczyste obchody 72. rocznicy Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy.

Obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu w Pruszczu Gdańskim

Już po raz drugi „Stowarzyszenie Nasz Autyzm” organizuje Światowy Dnia Świadomości Autyzmu. 1 kwietnia w Pruszczu Gdańskim znów będzie głośno i niebiesko! Zapraszamy na happening „Autyzm oszukuje zmysły” wraz z Burmistrzem Pruszcza Gdańskiego Panem Januszem Wróblem oraz Starostą Powiatu Gdańskiego Panem Stefanem Skoniecznym, którzy objęli to wydarzenie patronatem honorowym.

72. rocznica Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy

Serdecznie zapraszamy na obchody 72. rocznicy Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy. Tegoroczne obchody odbędą się w dniu 24 marca 2017 r. o godz. 12.00 (piątek) na placu Jana Pawła II (Pruszcz Gdański, ul. Wojska Polskiego 16).

Semestr letni 2017 na UTW rozpoczęty

Gdański Uniwersytet Trzeciego Wieku Filia w Pruszczu Gdańskim rozpoczął kolejny semestr, w którym oprócz ciekawych wykładów i podstawowej oferty edukacyjnej czekają na słuchaczy dodatkowe atrakcje: bale, pikniki, zabawy, wycieczki zagraniczne, wyjazdy rehabilitacyjne, wyjścia do kina, teatru, filharmonii, opery.

Koncert karnawałowy Orkiestry miasta Pruszcz Gdański

Orkiestra miasta Pruszcz Gdański zaprasza na koncert karnawałowy "Wino, kobiety i śpiew", który odbędzie się w dniu 25 lutego 2017 roku o godzinie 15.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Niemcewicza 1.

Spotkanie Przedsiębiorców 2017

9 lutego 2017 r. w siedzibie LPP w Pruszczu Gdańskim odbyło się Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców.

Relacja z 72. rocznicy Marszu Śmierci

W dniu 29.01.2017 r. odbyła się uroczystość upamiętniająca 72. rocznice Marszu Śmierci więźniów Obozu Koncentracyjnego KL Stutthof.

72. rocznica Marszu Śmierci

Z okazji obchodów 72. rocznicy Marszu Śmierci więźniów Obozu Koncentracyjnego KL Stutthof Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, Starosta Gdański Stefan Skonieczny, Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. Ks. Prałat Stanisław Łada oraz Dowódca Garnizonu 49. Bazy Lotniczej płk pil. Paweł Smereka mają zaszczyt zaprosić na uroczystości rocznicowe w dniu 29 stycznia 2017 r.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szkole Podstawowej nr 3

W sobotę (14 stycznia) w Szkole Podstawowej nr 3 odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Ferie Zimowe 2017 w Pruszczu Gdańskim!

Wiadomo z jakich atrakcji będą mogły skorzystać dzieci i młodzież podczas ferii zimowych w Pruszczu Gdańskim. Od 16 stycznia 2017 r. do 27 stycznia 2017 r. rozpoczyna się dwutygodniowa przerwa od szkoły, podczas której odbywać się będzie szereg zajęć i wycieczek przygotowanych przez pruszczańskie instytucje.

Spotkanie opłatkowe Koła Związku Sybiraków

8 stycznia 2017 r. w Pruszczu Gdańskim odbyło się  coroczne spotkanie opłatkowe Koła Związku Sybiraków.

Darmowy basen dla dzieci

W okresie ferii zimowych tj. 16 stycznia 2017 r. – 27 stycznia 2017 r. będzie można korzystać z basenu przy Szkole Podstawowej Nr 3 za darmo. Zobacz kogo obejmuje promocja.

Otwarcie Białego Orlika!

Od 12 stycznia 2017 r. rusza Biały Orlik tuż przy Szkole Podstawowej Nr 3. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z wejść na lodowisko według harmonogramu.

Spotkanie opłatkowe Oddziału Związku Inwalidów Wojennych RP

Początek roku jest okazją dla organizacji pozarządowych działających na terenie Pruszcza Gdańskiego
do spotkań opłatkowo-noworocznych. 5 Stycznia 2017 r. w sali posiedzeń Urzędu Miasta odbyło się jedno
z nich, a mianowicie spotkanie Oddziału Związku Inwalidów Wojennych RP.

Koncert kolęd

Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański serdecznie zaprasza w najbliższą niedzielę (08.01) na koncert kolęd.

Powitanie Nowego Roku

Burmistrz Miasta Janusz Wróbel serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego na wspólne powitanie Nowego 2017 Roku.

Wigilia dla Potrzebujących

23 grudnia na Alei Księdza Józefa Waląga w Pruszczu Gdańskim od godziny 14:00 odbędzie się Wigilia dla Potrzebujących.

Koncert Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański

Serdecznie zapraszamy na koncert, który odbędzie się 17 grudnia 2016 roku o godzinie 13.00 w Starostwie Powiatowym. W programie koncertu znajdzie się m.in. „Concerto grosso” No. 8 A. Corellego.

Promocja książki ,,Pruszcz Gdański w latach 1945 - 1990 Partia, bezpieka, Solidarność”

W czwartek, 8 grudnia w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej, odbyło się spotkanie promocyjne wyjątkowej książki ,,Pruszcz Gdański w latach 1945 - 1990 Partia, bezpieka, Solidarność”.

„Pruszcz Gdański w latach 1945 - 1990 Partia, bezpieka, „Solidarność”

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański Janusz Wróbel zaprasza 8 grudnia 2016, o godzinie 18,  do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Wojska Polskiego 34, na spotkanie promocyjne wyjątkowej książki „Pruszcz Gdański w latach 1945 - 1990 Partia, bezpieka, „Solidarność”.

W sobotę rusza Centrum Handlowe „Victory”

W sobotę, 3 grudnia rusza w Pruszczu Gdańskim centrum handlowe „Victory”, położone przy ulicy Raciborskiego.

K. Dębski & Zagan Acoustic

Zapraszamy na jubileuszowy koncert Krzesimira Dębskiego & Zagan Acoustic.

Mikołajki w Pruszczu

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel oraz Centrum Kultury i Sportu zapraszają 6 grudnia o godz. 17:00 na wspólną zabawę mikołajkową przed Urzędem Miasta. W programie pokazy artystyczne, słodka niespodzianka, oraz spotkanie ze Św. Mikołajem.

V Jarmark Bożonarodzeniowy w Pruszczu Gdańskim

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel serdecznie zaprasza na V Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się w dniach 3-7.12.2016 r. w Pruszczu Gdańskim.

Koncert Jubileuszowy Krzesimir Dębski & Zagan Acoustic

Zagan Acoustic obchodzący w tym roku 10-lecie istnienia, zaprasza na swój Koncert Jubileuszowy, który odbędzie się 11 grudnia 2016 r. o godzinie 16.00 w Międzynarodowym Bałtyckim Parku Kulturowym Faktoria.

XIII Przegląd Amatorskich Chórów Powiatu Gdańskiego.

XIII Przegląd Amatorskich Chórów Powiatu Gdańskiego odbędzie się 20 listopada 2016 r. w Pruszczu Gdańskim.

"Pal parkiet" Ogólnopolskie Zawody Breakdance w Pruszczu Gdańskim

20 listopada 2016 r. o godzinie 13.00 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim, obędą się Ogólnopolskie Zawody Breakdance.

Wieczór Kultury Francuskiej w Centrum Kultury i Sportu

18 listopada 2016 r. o godzinie 19.00 w Sali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, obędzie się "Wieczór Kultury Francuskiej". Utwory francuskich artystów zostaną zaprezentowane przez Ewę Rzeszotarską i zespół muzyki klasycznej "Les Femmes".

Remont kościoła zakończony

Pruszcz Gdański może się już chwalić jedynymi na wybrzeżu, pieczołowicie odtworzonymi dekoracjami wieży kościelnej, czyli Maswerkami.

Narodowe Święto Niepodległości

Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą sie 11 listopada br. (piatek) i rozpoczną się o godzinie 10.00 mszą św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim.

Wizyta studentów z Ukrainy, Rosji i Białorusi

21 października nasze miasto odwiedzili studenci z Ukrainy, Rosji i Białorusi, którzy w dniach 16-27.10.2016 r. odbywają staże studyjne w ramach programu Study Tours to Poland.

Rowerem do Bramy Żuław

W sobotę 24.09.2016 r. zapraszamy na Festyn Rodzinny Euro Styl w Parku Krainy Polodowcowej. Główną atrakcją wydarzenia powiązanego z obchodami Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu będzie IX Przejazd Rowerem przez Pruszcz.

Pruszcz Gdański – wrzesień seniora

Znamy skład Rady Seniora w Pruszczu Gdańskim. To nie wszystko! Wiemy także, kiedy rusza kolejny rok akademicki Uniwersytetu III Wieku i kiedy rozpoczyna się tradycyjny Bal Seniora, na który zaprasza Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel.

Zagan Acoustic we Lwowie

W dniach 2-4 września z inicjatywy Konsulatu Generalnego RP we Lwowie odbywał się piąty jubileuszowy Polsko-Ukraiński „Festiwal Partnerstwa”. Celem festiwalu jest zwrócenie uwagi Polaków i Ukraińców na ścisłą współprace Lwowa i obwodu lwowskiego z polskimi partnerami, która jest przykładem europejskiego dobrosąsiedztwa.

Historycy z całej Europy przyjadą do Pruszcza Gdańskiego

W dniach 7-9 września w Międzynarodowym Bałtyckim Parku Kulturowym Faktorii w Pruszczu Gdańskim odbędzie się trzecia edycja konferencji Origines et Mutationes.

Luxtorpeda na Scenie Muzycznej Faktorii Kultury

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański Janusz Wróbel oraz Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim zapraszają na koncert zespołu Luxtorpeda, który odbędzie się 27 sierpnia 2016 r.,o godzinie 20.00, w ramach Sceny Muzycznej Faktorii Kultury. 

VW Mania

Na Faktorii ruszył pokaz starannie wyselekcjonowanych aut i sesja zdjęciowa, rozpoczynającą tegoroczną, 18 już VW Manię.

Wehikuł Czasu ponownie na Faktorii

W niedzielę 24 lipca w Faktorii w Pruszczu Gdańskim odbędzie się wyjątkowa impreza, podczas której będzie można odbyć militarno - rekonstrukcyjną podróż przez kilka epok historycznych.

Akcja lato

Zapraszamy do zapisów i zapoznania się harmonogramem zajęć Akcji Lato. W miesiącu lipcu przygotowano szereg atrakcji m.in. na boisku przy ul. Modrzewskiego, Targowisku Miejskim, Parku Krainy Polodowcowej oraz Faktorii Handlowej.

Starożytna Szkola Przetrwania

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, warto zaplanować swoim pociechom wolny czas. W lipcu i sierpniu Faktoria organizuje Starożytną Szkołę Przetrwania.

XXVII Dni Pruszcza Gdańskiego i repertuar letnich przedstawień Teatru Wybrzeże

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem Dni Pruszcza oraz Sceny Letniej.

Piknik Lotniczy

4 czerwca na terenie 49 Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim odbędzie się Piknik Lotniczy!

Artystyczne lato w Pruszczu Gdańskim

Na początku czerwca w Pruszczu Gdańskim rusza intensywny cykl wydarzeń artystycznych i kulturalnych. 11 i 12 czerwca to czas święta miasta, czyli Dni Pruszcza Gdań­skiego. Wkrótce po nich – 2 lipca – czeka nas otwarcie tegorocznej Sceny Letniej w Pruszczu Gdańskim.

Zapraszamy na 13. Lekcję Niegrzeczności

Serdecznie zapraszamy na 13. Lekcję Niegrzeczności, która odbędzie się w najbliższą sobotę o godzinie 10.00 na Targowisku Miejskim "Mój Rynek".

Koń Trojański, VW Mania i kabarety

Do niezwykle intensywnego, letniego repertuaru imprez w Pruszczu Gdańskim dochodzą kolejne. Znamy także następne atrakcje Dni Pruszcza i Letniej Sceny w Pruszczu Gdańskim.

Letnia Scena – repertuar koncertów i kabareton

Znamy kolejnych wykonawców, którzy zagrają na Letniej Scenie w Pruszczu Gdańskim.

Dzień Dziecka w Pruszczu Gdańskim

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel zaprasza całe rodziny na imprezę z okazji Dnia Dziecka, która odbędzie się 28 maja 2016 r. na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria.

Europejska Noc Muzeów

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Faktoria w Pruszczu Gdańskim serdecznie zapraszają na jutro, na kolejną edycję Europejskiej Nocy Muzeów. Przy okazji Nocy Muzeów, na Faktorii otwarta zostanie nowa, niezwykle interesująca wystawa czasowa.

Przedszkolaki kochają szachy – mistrzostwa najmłodszych w królewskiej grze

W najbliższy poniedziałek 16 maja 2016 r., odbędą się I Międzyprzedszkolne Mistrzostwa Szachowe Przedszkolaków - PRIMUS 2016 pod patronatem Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Study Tours to Poland

9 maja 2016 r. w Urzędzie Miasta, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel wziął udział w spotkaniu z 13-osobową grupą wyróżnionych studentów z Ukrainy, Rosji i Białorusi uczestniczących w stażach Study Tours to Poland.

Koncert o zapachu wiosny

Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański zaprasza na majowy "Koncert o zapachu wiosny", który odbędzie się 15.05.2016 o godzinie 18, w Centrum Kultury i Sportu Pruszcz Gdański, ul. Chopina 34.

Pomorski Festiwal Nauki

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Pomorskim Festiwalu Nauki, który odbędzie się na Politechnice Gdańskiej w dniach 17-22 maja.

Fotorelacja z Obchodów Święta Konstytucji 3 Maja

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Wojewódzkich Obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.

Wojewódzkie Obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, Starosta Gdański Stefan Skonieczny, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel serdecznie zapraszają na Wojewódzkie Obchody Święta Konstytucji 3 Maja, które rozpoczną się 3 maja 2016 r. o godz. 12.00 w Pruszczu Gdańskim.

Wiosna pruszczańskich artystów

Zapraszamy na wernisaż prac artystów z Pruszcza Gdańskiego oraz powiatu gdańskiego, który odbędzie się 22 kwietnia 2016 r. o godzinie 18.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

Wizyta chińskiej delegacji w Pruszczu Gdańskim

18 kwietnia 2016 r. Pruszcz Gdański odwiedziły władze powiatu Yanguu, miasta Liaocheng, prowincji Shandong Chińskiej Republiki Ludowej oraz przedstawiciele chińskiej sfery ekonomicznej.

Pruszcz – Chiny – list intencyjny

18 kwietnia Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański podpisze list intencyjny, ustanawiający wspólne relacje, pomiędzy Powiatem Yanggu w prowincji Shandong w Chińskiej Republice Ludowej i Miastem Pruszcz Gdański.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w Pruszczu Gdańskim

2 kwietnia o godzinie 10:00 mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego mogli spotkać na ulicach miasta liczny, błękitny orszak. W ten sposób Stowarzyszenie Nasz Autyzm rozpoczęło I obchody Dnia Świadomości Autyzmu w Pruszczu Gdańskim.

Pruszcz Gdański na 2. FREE TIME FESTIWAL, 2-3 kwietnia w Gdańsku.

W dniach 2-3 kwietnia na AMBEREXPO w Gdańsku, odbędzie się 2.FREE TIME FESTIWAL - multidyscyplinarny bank pomysłów, jak twórczo i przyjemnie spędzać czas wolny.

Cyrk bez zwierząt na terenie CKiS

Dziś o godzinie 17.00, na stadionie CKiS w Pruszczu Gdańskim pojawi się cyrk Arlekin z innowacyjnym programem pod tytułem "LAMPA ALLADYNA".

71. rocznica Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy

23 marca świętowano obchody 71. rocznicy Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy. Na Placu Jana Pawła II zebrały się osoby pragnące upamiętnić to wydarzenie i oddać hołd tym, którzy o to walczyli.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia, gdy na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, zapraszamy mieszkańców powiatu gdańskiego na happening pod hasłem „Autyzm - nie pękaj”.

Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański - mają nuty Szpilmana!

Ponad 200 słuchaczy przybyło na sobotni koncert z okazji Dnia Kobiet, zorganizowany przez Orkiestrę Miasta Pruszcz Gdański. Przez trzy lata orkiestra dała prawie 50 koncertów, których repertuar był dobierany specjalnie pod gusta mieszkańców Pruszcza Gdańskiego.

Sporo wydarzy się już wkrótce na targowisku miejskim „Mój Rynek”, przy ulicy Kolejarzy Polskich

Już w najbliższy weekend, w dniach 19-20 marca 2016 roku, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego zaprasza na targowisko miejskie „Mój Rynek”, gdzie odbędzie się II Jarmark Wielkanocny, który dotąd miał miejsce na Faktorii.

Wystawa fotografii

Zapraszamy na wystawę fotografii autorstwa Pani Beaty Krzysztofek, która nosi nazwę "Z nurtem Pruszcza". Wernisaż odbędzie się dnia 12 marca 2016 o godzinie 18:00, podczas koncertu Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański.

Koncert Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański

Serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę na godzinę 18:00 do Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, na koncert z okazji Dnia Kobiet.

II Jarmark Wielkanocny

W dniach 19-20 marca 2016 r. Burmistrz Pruszcza Gdańskiego - Janusz Wróbel oraz Faktoria Handlowa serdecznie zapraszają na II Jarmark Wielkanocny, który odbędzie się w godzinach 11:00-17:00.

Faktoria zaprasza na rycerskie urodziny

Pruszcz Gdański serdecznie zaprasza do Faktorii. Już w przyszłym tygodniu inaugurujemy sezon rekonstrukcyjny. Zaczynamy od jubileuszu jednej z najbardziej znanych trójmiejskich drużyn rekonstrukcyjnych.

Ferie Pruszczu Gdańskim

Zajęcia w Centrum Kultury i Sportu, oraz  bogata oferta przygotowana przesz szkoły. Podczas ruszających od tego weekendu ferii, dzieci i młodzież w Pruszczu Gdańskim, na pewno nie będzie się nudzić.

Ostatni lot płk dypl. pil. Adama Trzeciaka

W dniu dzisiejszym (tj. 11.02.2016 r.) w południe, na lotnisku w Pruszczu Gdańskim będzie miało miejsce kolejne pożegnanie pilota z lotnictwem wojskowym. Będzie to o tyle ważne wydarzenie, że za sterami śmigłowca Mi-2 w swojej macierzystej jednostce po raz ostatni zasiądzie jej były dowódca, aktualnie pełniący służbę w DGRSZ jako Szef Oddziału Lotnictwa Śmigłowcowego, płk dypl. pil. Adam TRZECIAK.

Ferie zimowe 2016

Zapraszamy dzieci w wieku 7 - 14 lat na zajęcia w CKiS oraz Faktorii Handlowej. W tym roku wśród atrakcji znajdą się m.in.: warsztaty taneczne, warsztaty teatralne, gra terenowa.

Spotkanie Przedsiębiorców

4 lutego 2016 r. odbyło się kolejne już Spotkanie Przedsiębiorców, które jak co roku zgromadziło znamienitych gości – przedstawicieli biznesu, władz samorządowych i wojewódzkich oraz reprezentantów pruszczańskich organizacji gospodarczych.

Spektakl „Opowieść Wigilijna”

Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim oraz Mała Akademia Teatralna zapraszają na spektakl pt.: „Opowieść Wigilijna”, który odbędzie się 5 lutego 2016 o godzinie 18.00 w sali widowiskowej CKiS w Pruszczu Gdańskim. Wstęp wolny.

Pruszczański młyn w Rejestrze Zabytków

Pruszcz Gdański ma kolejny obiekt wpisany do Rejestru Zabytków Województwa Pomorskiego. Jest nim kultowy młyn, który w latach XX 20 – wieku zastąpił obiekt  działający tu od średniowiecza i który do dziś miele mąkę w niezmienionej formie, na tych samych maszynach.

Już dziś – Barbara Szlachetka – kilometry wspomnień

W Pruszczu Gdańskim powstał film o jednej z najbardziej utytułowanych amatorskich biegaczek maratońskich świata. Realizacją reportażu zajął się mieszkaniec Pruszcza Gdańskiego Paweł Sawicki.

71 rocznica Marszu Śmierci – jest porozumienie

25 stycznia 2016 r., społeczeństwo Powiatu Gdańskiego oddało hołd uczestnikom Marszu Śmierci Obozu Stutthof.

71. rocznica Marszu Śmierci

Z okazji obchodów 71. rocznicy Marszu Śmierci więźniów Obozu Koncentracyjnego KL Stutthof zapraszamy na uroczystości rocznicowe w dniu 24 stycznia 2016 r., które rozpoczną się Mszą św. o godz. 12.30 w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Spotkanie opłatkowe Koła Związku Sybiraków

10 stycznia 2016 r. w Pruszczu Gdańskim odbyło się coroczne spotkanie opłatkowe Koła Związku Sybiraków.

Karnawałowy barok z Orkiestrą Miasta Pruszcz Gdański

Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański zaprasza na niezwykły koncert noworoczny - BAROK W PIGUŁCE. Wykonane będą utwory najznamienitszych kompozytorów baroku, takich jak: Bach, Vivaldi, Haendel, Corelli, Pachelbel.

Spotkanie opłatkowe Oddziału Związku Inwalidów Wojennych

Początek roku jest okazją dla organizacji pozarządowych działających na terenie Pruszcza Gdańskiego do spotkań opłatkowo-noworocznych. 8 Stycznia 2016 r. w sali posiedzeń Urzędu Miasta odbyło się jedno z nich, a mianowicie spotkanie Oddziału Związku Inwalidów Wojennych RP.

24. Finał WOŚP !

Serdecznie zapraszamy na 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 10 stycznia 2016 r. od godz. 16:00 w Hali Sportowo - Widowiskowej przy ul. Niemcewicza 1.

Spotkanie wigilijno-noworoczne

5 stycznia 2016 r. odbyło się uroczyste spotkanie Wigilijno-Noworoczne Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Pruszczu Gdańskim. Poza członkami Koła w spotkaniu wzięli udział również przedstawiciele władz miasta, powiatu, gminy i zaproszeni goście.

W piątek – lodowisko!

W najbliższy piątek rusza lodowisko „Biały Orlik” przy Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim.

Sylwester 2015

31 grudnia, jak co roku, spotkaliśmy się aby pożegnać stary i powitać Nowy Rok 2016.

Sylwester przed Urzędem Miasta

Burmistrz Miasta Janusz Wróbel serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego na wspólne powitanie Nowego Roku 2016 przed Urzędem Miasta. Rozpoczęcie o godzinie 23:00.

Wigilia dla Potrzebujących

23 grudnia 2015 r. od godziny 14:00 rozpocznie się Wigilia dla Potrzebujących przy alei ks. Józefa Waląga w Pruszczu Gdańskim.

Mikołajki w mieście

Mikołajki w naszym mieście upłynęły pod znakiem świetnej zabawy. Dla najmłodszych czekało mnóstwo atrakcji - teatrzyk, konkursy z nagrodami, wspólne śpiewanie świątecznych piosenek, słodkie smakołyki a na koniec spotkanie z samym św. Mikołajem.

Rodacy Bohaterom 2015 - zbiórka w Gdańsku i Pruszczu Gdańskim

Od 3 grudnia 2015 r.  mamy kolejną możliwość bezpośredniej pomocy Kombatantom, żyjącym na Kresach! Poprzez akcję zbierania świątecznych paczek, które zostaną przekazane najbardziej potrzebującym, starszym ludziom, możemy okazać im naszą pamięć i słowa otuchy.

Mikołajki

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego z okazji zbliżających się Mikołajek zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na wspólną zabawę oraz słodką niespodziankę 4 grudnia o godz. 16:30 pod Urzędem Miasta.

Koncert Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański

Zapraszamy na andrzejkowy koncert Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański „Pląsy, harce i swawole”, który odbędzie się 29.11.2015 r. o godz.: 18:00.

IV Jarmark Świąteczny

Serdecznie zapraszamy 5 i 6 grudnia 2015 r. na IV Jarmark Świąteczny w Faktorii, w godzinach 12:00-18:00.

Andrzejkowe wróżby na Faktorii

Przed nami Andrzejki, znane również, jako Jędrzejówki. To czas magii i wróżb oraz okazja do zorganizowania ostatnich zabaw przed adwentem.

XI Memoriał im. E. Warsińskiego

W dniu 06.12.2015 r. na hali sportowej przy ZSO 1 w Pruszczu Gdańskim odbędzie się XI Memoriał im. Edwarda Warsińskiego  w Halowej Piłce Nożnej żaków rocznik 2007.

Wieczornica patriotyczna w KSN

Dnia 9 listopada 2015 odbyła się w Katolickich Szkołach Niepublicznych Wieczornica Patriotyczna. Oprócz chwil zadumy nad  trudnymi losami naszej Ojczyzny i poświęceniem walecznych rodaków, pełna była radości i dumy z wolnej Polski.

Święto Niepodległości w Pruszczu Gdańskim

11 listopada Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego i Powiatu Gdańskiego świętowali Dzień Niepodległości.

Obchody 70-lecia powstania Szkoły Podstawowej nr 2

Piątek 6 listopada 2015 r. był szczególnym dniem dla dyrektora, nauczycieli, pracowników obsługi, uczniów, rodziców oraz mieszkańców Pruszcza Gdańskiego i okolic. Mogli bowiem uczestniczyć w obchodach 70-lecia istnienia szkoły nr 2.

Pal Parkiet

To już dziesięć lat odkąd Pal Parkiet z drobnego przeglądu tańca, przez lokalne zawody taneczne, stał się największą imprezą w północnej Polsce.

Listopadowe koncerty pruszczańskiej orkiestry

Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański zaprasza na koncerty listopadowe do Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim przy ul. Chopina 34.

Babski dzień w Faktorii

Serdecznie zapraszamy na "Babski dzień w Faktorii", który odbędzie się 14.11.2015 r. w godzinach 14:00-19:00.

Wieczornica patriotyczna w KSN

Serdecznie zapraszamy na Wieczornicę patriotyczną “Pamięć historii żyje w KSN” 9 listopada 2015r. do budynku szkoły Katolickich Szkół Niepublicznych w Pruszczu Gdańskim przy ul. Chopina 3 /za kościołem/ na godzinę 17:00.

Uroczystości 11 Listopada w Pruszczu Gdańskim

Starosta Powiatu Gdańskiego Stefan Skonieczny i Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański Janusz Wróbel serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Powiatu Gdańskiego na obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada 2015 r.

Jubileusz 10-lecia istnienia Stowarzyszenia na Rzecz Emerytów i Rencistów Powiatu Gdańskiego „SOLIDARNI”

29 października odbyła się uroczystość jubileuszowa 10-lecia istnienia Stowarzyszenia na Rzecz Emerytów i Rencistów Powiatu Gdańskiego „SOLIDARNI”.

Personel 49 Bazy na Wszystkich Świętych

W ramach przedsięwzięcia „Żołnierska pamięć” żołnierze 49. Bazy otoczyli opieką pruszczańskie pomniki i tablice pamiątkowe oraz mogiły żołnierzy.

Koncert Doroty Osińskiej

7 listopada o godzinie 19.00 zapraszamy na koncert Doroty Osińskiej w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

Miasto Pruszcz Gdański w czołówce „Teraz Polska”

Miasto Pruszcz Gdański kolejny raz znalazło się wśród pięciu najlepszych gmin miejskich tegorocznej, XIII edycji rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego "Teraz Polska". Zajęliśmy czwarte miejsce!

Dzień Białej Laski

21 października 2015 r. w Pruszczu Gdańskim odbyły się obchody związane z Międzynarodowym Dniem Białej Laski.

Coroczny Bal Seniora już za nami!

W czwartek, 22 października w hali ZSO nr 1 odbył się Bal Seniora organizowany przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Festiwal Światła

Czwarta edycja Festiwalu Światła odbędzie się już w najbliższy piątek, 23 października o godzinie 19:00 i obejmie część przestrzeni centrum Pruszcza Gdańskiego.

Pruszczańskie Witraże Landmanna w Rejestrze Zabytków!

Dzieła Theo Landmanna – dwa witraże w kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim, trafiły do Rejestru Zabytków Ruchomych Województwa Pomorskiego.

Jak latać z głową

Już w najbliższą niedzielę (18 października) na stadionie miejskim w Pruszczu Gdańskim (płyta dolna) odbędzie się impreza plenerowa, w której główną rolę odegrają drony.

49 Baza Lotnicza zostaje!

W piątek, 09.10.2015 r. w Pruszczu Gdańskim, wicepremier i minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak, w obecności ministra sportu Adama Korola, generała broni Mirosława Różańskiego oraz władz miasta, powiatu i województwa, przekazał informację o utrzymaniu 49 Bazy Lotniczej.

Koncert charytatywny "Głosy dla hospicjów"

17 października o godz. 19.00 zapraszamy na koncert charytatywny z cyklu „Głosy dla Hospicjów”. W Filharmonii Bałtyckiej na Ołowiance wystąpi Krystyna Janda ze spektaklem „Piosenki z teatru”.

Nowy rok akademicki i ćwierć wieku Fundacji

We wtorek po południu w Auli ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim odbyła się inauguracja roku akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Trzeciego Wieku, połączona z jubileuszem 25-lecia Fundacji Pomocy Społecznej im J. Beaumont.

Kampania informacyjna „8 Miliardów i TY”

29 września odbyło się spotkanie w Pruszczu Gdańskim, podczas którego można było dowiedzieć się na jaki cel zostaną przeznaczone dotacje unijne, dokąd udać się po informacje i jak ubiegać się o dofinansowanie.

Dzień Sybiraka

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Zarząd Koła Związku Sybiraków w Pruszczu Gdańskim zapraszają na uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Sybiraka.

Faktoria Kultury 2015 za nami!

Minął VII sezon Faktorii kultury w Pruszczu Gdańskim. Wszystko, co piękne i dobre, szybko się kończy. Letnie wieczory 2015 roku w Amfiteatrze Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria mijały ulotnie i lekko za sprawą artystów, którzy w tym roku odwiedzili Pruszcz Gdański.

Międzynarodowa konferencja historyczna „Origines et mutationes”

Od wczoraj w Faktorii w Pruszczu Gdańskim trwa międzynarodowa konferencja historyczna „Origines et mutationes”, której tematem przewodnim w tym roku jest „wymiana i władza” od średniowiecza po XIX wiek.

II Festiwal Kapusty

Serdecznie zapraszamy na II Festiwal Kapusty w Faktorii, który odbędzie się 6.09.2015 r. (niedziela) od godziny 12:00.

Rockersi w Aeroklubie

W sobotę, 29 sierpnia, na lotnisku Aeroklubu Gdańskiego w Pruszczu Gdańskim odbędzie się Cafe Racer Sprint, czyli niezwykłe zmagania motocyklowe.

Władza i pieniądze na Faktorii

Trzeciego września Faktoria w Pruszczu Gdańskim ponownie będzie miejscem obrad naukowców zajmujących się historią. Tym razem gościć tu będą uczestnicy drugiej edycji międzynarodowej konferencji „Origines et mutationes”, której tematem przewodnim w tym roku jest „wymiana i władza” od średniowiecza po XIX wiek.

VI przejazd rowerowy

W dniu 12 września 2015 r. chcielibyśmy zaprosić mieszkańców Pruszcza Gdańskiego, a także gości na  przejazd rowerowy „Rowerem przez Pruszcz”.  Będzie to już VI przejazd ulicami naszego miasta.

Małgorzata Kidawa-Błońska w Pruszczu Gdańskim

Wczoraj (17.08.2015 r.) w Pruszczu Gdańskim gościła Małgorzata Kidawa Błońska, Marszałek Sejmu RP. Pani Marszałek spotkała się z przedstawicielami Pruszczańskiej Filii Uniwersytetu III Wieku i zwiedziła Faktorię.

Rekord Guinnessa w naszym mieście potwierdzony!

Katolickie Szkoły Niepubliczne w Pruszczu Gdańskim otrzymały już oficjalny certyfikat.

Złombol wyruszył w trasę

W piątek 14 sierpnia z Pruszcza Gdańskiego wystartowała ekipa pomorskich automobilistów, którzy wzięli udział w 9 edycji kultowego rajdu „Złombol”.

Złombol rusza z Pruszcza Gdańskiego

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel zaprasza w piątek na Faktorię w Pruszczu Gdańskim. O godzinie 10.00 – 10.30, ruszą stamtąd na start do Katowic pomorscy automobiliści, biorący udział w tegorocznej edycji kultowego rajdu „Złombol”.

Wakacje u Szekspira

„Wakacje u Szekspira” to bezpłatny projekt dający młodzieży w wieku od 13 do 19 lat z czterech miast województwa pomorskiego sposobność przeżycia wyjątkowej wakacyjnej przygody w teatrze.

Najlepsza impreza motoryzacyjna w Polsce - wielkie odliczanie czas zacząć!

VWMANIA - tę  nazwę znają chyba wszyscy miłośnicy aut z grupy VAG w Polsce, a pewnie i za granicą. Tegoroczna edycja tej kultowej w wielu kręgach imprezy odbędzie się już po raz siedemnasty. Od piątku  31 lipca do niedzieli 2 sierpnia na lotnisku w Pruszczu Gdańskim będziecie mogli doświadczyć całej masy niezapomnianych atrakcji.

Urodziny Faktorii

Aż trudno uwierzyć, że minęły już 4 lata od otwarcia Faktorii. Z tej okazji chcielibyśmy zaprosić Państwa do naszej osady w najbliższą sobotę, 25.07.2015 r.

Koncert Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański

2 sierpnia 2015 roku w ramach Faktorii Kultury odbędzie się koncert Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański pt. "Anna German Mieszkańcom Pruszcza". Solo wystąpi Pani Marzena Nieczuja-Urbańska.

Serdecznie zapraszamy na kolejny weekend z Faktorią Kultury!

W dniu 18 lipca w sobotę o godzinie 21.00 zapraszamy na Premierę Sceny Letniej Teatru Wybrzeże pt.: ,,Murzyn Warszawski’’ w reż. A.Orzechowskiego.

VW Mania 2015

Już za dwa tygodnie, w ostatni weekend lipca na lotnisko w Pruszczu Gdańskim zjadą się właściciele i wielbiciele Volkswagenów z całej Polski, a także z Europy.

Wehikuł Czasu już za nami!

W sobotę 26 czerwca na terenie Faktorii odbyła się długo oczekiwana impreza Wehikuł Czasu.

Ilse Scheutzow – Pierwsza Dama życia kulturalnego w przedwojennym Pruszczu

26 czerwca w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczęła się wystawa pt. „Ilse Scheutzow – Pierwsza Dama życia kulturalnego w Przedwojennym Pruszczu”.

IX Sesja Zwyczajna

24 czerwca 2015 r. odbyła się IX Sesja Zwyczajna Rady Miasta. Spotkanie było okazją do wręczenia nagród uczniom z pruszczańskich szkół.

Akcja Lato!

Zapraszamy do zapoznania się z atrakcjami Akcji Lato organizowanej przez Centrum Kultury i Sportu.

Obchody zakończenia II Wojny Światowej - koncert

19 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, odbył się koncert związany z obchodami zakończenia II Wojny Światowej.

Piraci, rycerze, żołnierze, szlachta i łucznicy. To czeka nas na Faktorii

W sobotę 27 czerwca w Faktorii w Pruszczu Gdańskim odbędzie się wyjątkowa impreza. Dzięki udziałowi rekonstruktorów z różnych epok oraz konferencji popularnonaukowej zwiedzający dowiedzą się jak zmieniały się militaria na przestrzeni czasu.

Zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku

16 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego 2014/2015 Gdańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Gości przywitała Przewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Czarnecka - Szafrańska oraz Prezes Zarządu Elżbieta Urbanowicz.

VIII Uroczysta Sesja Rady Miasta

Z okazji Dni Pruszcza Gdańskiego 12 czerwca 2015 r. odbyła się VIII Uroczysta Sesja Rady Miasta.

Koty witają pierwszy Dzień Lata 2015

Zarząd Cat Club Sopot i Zespół Organizacyjny Pokazu serdecznie zaprasza na Pokaz Kotów Rasowych i Domowych. Pokaz odbędzie się w dniu 21.06.2015 w godz. 11.00 do 18.00 Centrum Kultury i Sportu ul. Chopina 34, 83-000 Pruszcz Gdański.

Harmonogram Faktorii Kultury 2015

Zapraszamy na cotygodniowe spotkania z kulturą i rozrywką w ramach Faktorii Kultury 2015. Koncerty, kabareton, piątkowe spotkania z muzyką klasyczną realizowane we współpracy z Polską Filharmonią Bałtycką im. Fryderyka Chopina, sobotnie wieczory ze Sceną Letnią Teatru Wybrzeże oraz Dziecięca Scena Teatru Wybrzeże to propozycje, z których na pewno każdy wybierze coś odpowiedniego dla siebie.

Pruszcz Gdański miastem młodych ekodizajnerów

30 maja 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim odbył się finał projektu: „Pruszcz Gdański miastem młodych ekodizajnerów”, zorganizowany przez Esterę Chrzanowską i Marię Radomską – Nawrot .

Dzień Dziecka na Faktorii

30.05.2015 r. z okazji Dnia Dziecka odbył się Piknik Rodzinny na terenie Parku Faktorii.
Zapraszamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.

Galeria "Rowerem przez Pruszcz"

30.05.2015 r. odbył się V przejazd "Rowerem przez Pruszcz". O godzinie 13 przy torze BMX na ulicy Tysiąclecia, zebrały się tłumy by wspólnie wyruszyć w 12 kilometrową trasę.

Mistrzostwa w wyciskaniu

I otwarte Mistrzostwa Pruszcza Gdańskiego o puchar Burmistrza w wyciskaniu wielokrotnym sztangi leżąc - stylem klasycznym.

III Półmaraton Rolkarski

Po raz trzeci zapraszamy wszystkich miłośników rolek na Półmaraton Rolkarski o Puchar Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

13 czerwca – Wielkie Święto 49 Bazy Lotniczej

Z przyjemnością informujemy, że 13 czerwca, oprócz Dni Miasta, w Pruszczu Gdańskim odbędzie się Piknik Lotniczy z okazji święta 49 Bazy Lotniczej.

Faktoria Historii – Niezwykłe wydarzenia rekonstrukcyjne w Pruszczu Gdańskim i nie tylko

Faktoria w Pruszczu Gdańskim to nie tylko koncerty i przedstawienia teatralne, ale także imprezy historyczne.  Już wkrótce w ramach tegorocznej „Faktorii Historii” czekają nas wyjątkowe atrakcje – odbywający się dotąd w Gdańsku „Wehikuł Czasu” i II Jarmark Rzemieślników w Pruszczu Gdańskim.

Pompon z Pruszcza Gdańskiego wpisany do księgi rekordów Guinessa!

Uczniowie Katolickich Szkół Niepublicznych w Pruszczu Gdańskim pobili Rekord Guinessa. Wpis zawierający informacje o pomponie znalazł się na stronie Guinness World Records.

Relacja z Nocy Muzeów w Pruszczu Gdańskim

16 maja odbyła się kolejna edycja Nocy Muzeów w Pruszczu Gdańskim. W ramach akcji było można odwiedzić Faktorię Handlową, Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną.

Faktoria Kultury - wykonawcy

Znamy kolejnych wykonawców Faktorii Kultury.

Sesja Rady Miasta

Wczoraj (tj. 12.03.2015 r.) odbyła się sesja Rady Miasta. Była ona okazją do podziękowań osób i instytucji, które objęte są patronatem i wsparciem władz miasta.

Noc Muzeów na Faktorii i w Bibliotece

Serdecznie zapraszamy do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, oraz do Faktorii w Pruszczu Gdańskim, na kolejną edycję Europejskiej Nocy Muzeów 16.05.2015 r.
 

70 rocznica zakończenia II Wojny światowej

70 rocznica zakończenia II Wojny światowej to szczególny czas dla wszystkich Polaków. Z tej okazji na Placu Jana Pawła II w Pruszczu Gdańskim odbyła się w piątek podniosła uroczystość, w której wzięło udział wojsko, młodzież, kombatanci, mieszkańcy miasta i powiatu, oraz politycy i samorządowcy.

Ogólnopolska impreza biegowa

Po raz XI będziemy uczestniczyć w ogólnopolskiej imprezie biegowej „Polska Biega”. Jak co roku impreza odbywa się w majowy weekend. W Pruszczu Gdańskim pobiegniemy w sobotę 23 maja.

Rowerem przez Pruszcz

Już po raz piąty chcielibyśmy zaprosić mieszkańców naszego miasta, aby wspólnie uczestniczyć w wydarzeniu jakim jest Przejazd rowerowy przez Pruszcz.

Pierwsi wykonawcy Faktorii Kultury

Wielkimi krokami zbliża się letni cykl koncertów i przedstawień w ramach kultowej już, pruszczańskiej Faktorii Kultury. Znamy już pierwszych wykonawców.

Majowe imprezy Centrum Kultury i Sportu

Serdecznie zapraszamy na imprezy organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Pruszcz Gdańskim w maju.

Wykład na Faktorii

Serdecznie zapraszamy na kolejny historyczny wykład w Faktorii Handlowej, który odbędzie się 29.04.2015 r. o godzinie 10:00. Wykład pt.: "Rzemiosło artystyczne w I-szych wiekach naszej ery" poprowadzi Pani Ewa Adamska-Grzymała, pracownik Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Pokaz grupy rekonstruktorskiej

Serdecznie zapraszamy do Faktorii Handlowej na Majówkę Historyczną. 2 Maja 2015 r. o godzinie 12:00 odbędą się pokazy walk i uzbrojenia legionistów rzymskich.

Zapraszamy na obchody Święta Konstytucji 3 Maja

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel zaprasza na obchody Święta Konstytucji 3 Maja.

ELO na Dni Pruszcza Gdańskiego!

Dni Pruszcza Gdańskiego w niedzielę 14 czerwca to nie tylko występ Dody. Po popularnej polskiej piosenkarce na scenie pojawią się giganci światowego rocka - Electric Light Orchestra.

Wizyta studentów z Europy Wschodniej

14 kwietnia z wizytą do Urzędu Miasta już po raz kolejny przyjechała grupa studentów z Ukrainy, Rosji i Białorusi.

IV Pruszczański bieg Gotów

IV Pruszczański bieg Gotów już za nami. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia.

Dni Pruszcza 2015

Dokładnie rok temu poznaliśmy gwiazdy Dni Pruszcza 2014. Teraz czas na zestaw wykonawców roku 2015.

Warsztaty Ceramiczne na Faktorii

Zapraszamy na wykład o historii garncarstwa. Rekonstruktorzy pokażą odwiedzającym jak powstaje naczynie od wyrobienia z gliny po jego wypał i zdobienie.

Festiwal Muzyki Gitarowej

W dniach 18-19 kwietnia odbędzie się pierwszy Festiwal Muzyki Gitarowej w Pruszczu Gdańskim. Festiwal ma na celu promocję gitary klasycznej w regionie oraz rozwijanie uzdolnień artystycznych u dzieci i młodzieży.

Koncert "Pół żartem, pół serio"

W imieniu Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański serdecznie zapraszamy na koncert nie do końca poważny z okazji Prima Aprilis "PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO".

70. rocznica powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy

24 marca 2015 r. na placu Jana Pawła II odbyły się obchody powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy. Z okazji rocznicy, przedstawiciele władz wraz z organizacjami kombatanckimi, pozarządowymi i mieszkańcami zebrali się, aby upamiętnić to wydarzenie.

IV Pruszczański bieg Gotów

Wzorem poprzedniego sezonu zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Pruszczańskim Biegu Gotów. Będzie to już czwarta edycja sportowego wydarzenia.

Pięknie czytali w bibliotece pedagogicznej

W pruszczańskiej Filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w dniach 25 – 26 lutego 2015 r. odbył się Konkurs Pięknego Czytania w ramach V Powiatowego Konkursu Czytelniczego „Z książką na ty”.

Biesiada literacka z Krzysztofem Kowalewskim

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają na biesiadę literacką z Krzysztofem Kowalewskim.

Wręczenie nagród w konkursie w Roku Szkoły Zawodowców

W dniu 18 lutego 2015 r. w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim odbyło się wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego dla uczniów szkół gimnazjalnych powiatu gdańskiego.

Koncert Macieja Maleńczuka

Zapraszamy na koncert Macieja Maleńczuka z zespołem Psychodancing.

Święto Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy

Serdecznie zapraszamy na uroczystość 70. Rocznicy Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy. Tegoroczne obchody odbędą się w dniu 24 marca 2015 roku  o godz. 12.00 na Placu Jana Pawła II (Pruszcz Gdański, ul. Wojska Polskiego 16).

Dzień Nauki w Katolickiej Szkole Niepublicznej

W Katolickich Szkołach Niepublicznych w Pruszczu Gdańskim  23 lutego 2015 odbył się  Dzień Promocji Szkoły pod hasłem „Magia czy nauka?”

Koncert piosenki Osieckiej i Grechuty

Z okazji Dnia Kobiet 8 marca 2015 r. o godz. 19:00 odbędzie się koncert piosenki Osieckiej i Grechuty w wykonaniu Tomasza Steńczyka promujący jego nową płytę.

Rekord Guinessa pobity

Uczniowie Katolickich Szkół Niepublicznych z Pruszcza Gdańskiego pobili rekord Guinessa. Od października tworzyli największy na świecie pompon z włóczki.

Dudziak, Dymna i Gajos w pruszczańskiej bibliotece

Znane są już pierwsze tegoroczne plany Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Premierowy koncert Zagan Acoustic

Muzycy z pruszczańskiego zespołu Zagan Acoustic ruszają z promocją swojej najnowszej płyty, o nazwie Folk and Roll.

Koncert karnawałowy

Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański zaprasza na koncert karnawałowy "Lekko, zwiewnie i najprościej...", który odbędzie się w dniu 31.01.2015 o godz. 16.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

Przedstawienie marionetkowe

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego zaprasza wszystkie dzieci do Faktorii Handlowej na przedstawienie marionetkowe: "Bałwanek i gorący piec".

Ostatni lot gen. bryg. pil. Dariusza Wrońskiego

W poniedziałek 26 stycznia, Burmistrz Janusz Wróbel, władze powiatu i gminy, generalicja oraz załoga garnizonu 49 Bazu Lotniczej w Pruszczu Gdańskim pożegnały podczas ostatniego lotu gen. bryg. pil. Dariusza Wrońskiego.

70. rocznica Marszu Śmierci

70. Rocznica Marszu Śmierci Więźniów Obozu Stutthof w Pruszczu Gdańskim, miała wyjątkową oprawę. Po uroczystej mszy świętej władze miasta, powiatu  i parafianie pw. Podwyższenia Krzyża Świętego wraz z kombatantami odsłonili pamiątkowy obelisk oraz nowy krzyż na rogu ulicy Grunwaldzkiej i Mickiewicza.

Wystawa gołębi rasowych i drobiu ozdobnego

Stowarzyszenie Hodowców Ptaków Ozdobnych i Drobnych Zwierząt Futerkowych w Pruszczu Gdańskim zaprasza na wystawę gołębi rasowych i drobiu ozdobnego.

Ferie zimowe 2015

Od 2 do 13 lutego Centrum Kultury i Sportu zaprasza na cykl zajęć sportowych i artystycznych, które urozmaicą dzieciom i młodzieży czas wolny od szkoły.

70. rocznica Marszu Śmierci

Z okazji obchodów 70. rocznicy Marszu Śmierci więźniów Obozu Koncentracyjnego KL Stutthof Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, Starosta Gdański Stefan Skonieczny i Proboszcz Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Św. Ks. Prałat Stanisław Łada zapraszają na uroczystości rocznicowe w dniu 25 stycznia 2015 r.

Finał WIelkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Za nami, 23 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Pruszczu Gdańskim. Zebraliśmy 19 780 złotych i 79 groszy.

Bal karnawałowy

Wczoraj popołudniu w sali gimnastycznej ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim odbył się doroczny bal karnawałowy dla dzieci organizowany przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Spotkanie opłatkowo-noworoczne

W dniu 08.01.2015 r. w sali posiedzeń Urzędu Miasta odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne Oddziału Związku Inwalidów Wojennych RP z udziałem przedstawicieli władz miasta, powiatu i gminy oraz zaproszonych gości.

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już 11 stycznia 2015 r. odbędzie się 23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Hali Sportowej ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim, start godz. 16:00.

Zwiedzanie Faktorii z filmem w tle

Serdecznie zapraszamy na styczniowe, niedzielne zwiedzanie Faktorii z filmem w tle. Już w najbliższą niedzielę, 11.01.2014 r. o godzinie 12:30 zostanie wyświetlona pierwsza z naszych propozycji.

Bal Karnawałowy

Burmistrz Miasta zaprasza najmłodszych na Bal Karnawałowy, który odbędzie się 8 stycznia 2015 r. w ZSO Nr 1 o godz. 16.00.

Sylwester 2014

31 grudnia, jak co roku pod Urzędem Miasta spotkaliśmy się aby pożegnać stary i powitać Nowy Rok 2015.

Spotkanie wigilijne

23 grudnia 2014 r. po zakończeniu obrad III zwyczajnej i IV budżetowej sesji Rady Miasta Pruszcz Gdański odbyło się spotkanie wigilijne i przełamanie opłatkiem władz miasta i zaproszonych osób.

Spotkanie Wigilijno-Noworoczne Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Pruszczu Gdańskim

W dniu 18 grudnia 2014 roku odbyło się spotkanie Wigilijno – Noworoczne organizowane przez Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Pruszczu Gdańskim z udziałem przedstawicieli władz miasta, powiatu i gminy oraz zaproszonych gości.

Wigilia dla Potrzebujących

Zwracamy się do Państwa z prośbą, o przekazanie wszystkim osobom potrzebującym informacji o spotkaniu wigilijnym: 23 grudnia na Alei Ks. Józefa Waląga w Pruszczu Gdańskim w godzinach od 14:00 do 16:00 odbędzie się Wigilia dla Potrzebujących.

Mikołajki w Pruszczu Gdańskim

Przedstawiamy Państwu galerię zdjęć z tegorocznych Mikołajek, które miały miejsce przed Urzędem Miasta oraz w Centrum Kultury i Sportu.

Mikołajki

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel zaprasza 5 grudnia 2014 o godz. 17.00 na wspólną zabawę oraz słodką niespodziankę pod Urzędem Miasta.

Koncert Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański

Zapraszamy na najbliższy koncert Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański.

III Jarmark Świąteczny w Faktorii

Zapraszamy na grudniowy, III Jarmark Świąteczny, który odbędzie się w Faktorii. Jarmark ma stanowić nawiązanie do tradycji kupieckich terenów Pruszcza Gdańskiego.

Andrzejki w Faktorii

Popularne Andrzejki, znane również, jako Jędrzejówki coraz bliżej... Jest to wieczór wróżb, które odprawiane są zawsze w wigilię świętego Andrzeja, czyli z 29 na 30 listopada.

Koncerty Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański

Zapraszamy na najbliższe koncerty Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański.

Festiwal Światła za nami

Trzecia edycja Festiwalu Światła odbyła się 17 października w centrum Pruszcza Gdańskiego. Jak co roku, na mieszkańców naszego miasta czekały liczne atrakcje - pokazy laserowe, pokazy teatrów ognia, a także bursztynowe fireshow.

Wielka Premiera – „Kroniki Mieszkańców Pruszcza Gdańskiego”

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim, Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim oraz Telewizja Północna.TV zapraszają na „Kroniki Mieszkanców Pruszcza Gdańskiego”.

Festiwal Światła

Trzecia edycja Festiwalu Światła odbędzie się już w najbliższy piątek, 17 października o godzinie 18:00 i obejmie przestrzeń całego centrum Pruszcza Gdańskiego (ul. Kossaka oraz al. Waląga).

Miniony weekend w Pruszczu

W miniony weekend wiele się działo na terenie naszego miasta. W sobotę, 27 września na terenie CKiS w Pruszczu Gdańskim odbył się II Charytatywny Maraton Power Bike.

Bal seniora

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel serdecznie zaprasza na BAL SENIORA, który odbędzie się 23 października 2014 r. w godz. 17.30 - 22.00 w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 przy ul. Niemcewicza 1.

Stowarzyszenie „Kochamy Żuławy” zaprasza do wzięcia udziału w projekcie „Żuławy – mozaika wielu kultur”

W ramach projektu planowana jest organizacja konkursu dla młodych Żuławiaków, uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych. Celem konkursu jest kształtowanie świadomości kulturowej, tożsamości regionalnej oraz upowszechnianie właściwych postaw młodzieży wobec wielokulturowego dziedzictwa i przeszłości regionu.

Dzień Sybiraka w Pruszczu Gdańskim

Zarząd Koła Związku Sybiraków w Pruszczu Gdańskim oraz Burmistrz Pruszcza Gdańskiego zapraszają na uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Sybiraka w 75. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę oraz 25-lecie koła w Pruszczu Gdańskim, które swoim zasięgiem obejmuje cały Powiat Gdański.

O Bałtyku w Muzeum Morskim oraz na terenie Faktorii w Pruszczu Gdańskim

Młodzi badacze z całej Europy wezmą udział międzynarodowej konferencji naukowej na temat historii krajów nadbałtyckich. Wydarzenie odbywać się będzie w Centralnym Muzeum Morskim i na terenie Faktorii w Pruszczu Gdańskim.

Wystawa "Papież wolności"

W piątek, 5 września 2014 o godz. 12.00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim zostanie otwarta wystawa planszowa pt. "Papież wolności".

Moc atrakcji w weekend w Pruszczu Gdańskim

Przed nami ostatni weekend tegorocznej Faktorii Kultury. Z tej okazji Miasto Pruszcz Gdański przygotowało zestaw niezwykłych atrakcji.

Dzień Bezpieczeństwa i Zdrowia na Faktorii!

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszczu Gdańskim wraz z Burmistrzem Miasta Pruszcz Gdański oraz Starostą Powiatu Gdańskiego zapraszają na festyn rodzinny dla dzieci, w dniu 31 sierpnia 2014 roku na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria w Pruszczu Gdańskim. Festyn rozpocznie się o godz.14.00 przedstawieniem dla dzieci Teatru Miniatura „Czerwony Kapturek”.

Sierpień z Faktorią

Połowa wakacji za nami, a my nie zwalniamy tempa. Dla wszystkich miłośników teatru i dobrej muzyki, Faktoria Kultury szykuje kolejne atrakcje.

Najbliższe wydarzenia kulturalne

Zapraszamy do udziału w najbliższych wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych, które będą miały miejsce na terenie Faktorii i w amfiteatrze Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego.

Tydzień w Faktorii

Zapraszamy do udziału w najbliższych wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych, które będą miały miejsce na terenie Faktorii i w amfiteatrze Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego.

Muzyczna podróż z Elbląską Orkiestrą Kameralną!

Już 17 lipca br. rusza I edycja Festiwalu „Muzyka polska na Żuławach”*. Festiwal to 6 koncertów Elbląskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Maestro Marka Mosia, z udziałem genialnego skrzypka Janusza Wawrowskiego w zabytkowych kościołach na terenie Żuław.

Czytamy z Miniaturą - galeria zdjęć

W dniu 06.07.2014 odbył się teatrzyk, zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

Niedziela w Amfiteatrze

Zapraszamy do Amfiteatru Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria w niedzielę, 6 lipca 2014 r.

XVI Zjazd Kaszubów

Już w najbliższą sobotę - 5 lipca, Pruszcz Gdański gościć będzie XVI Zjazd Kaszubów.

Akcja Lato 2014

Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim zaprasza dzieci w wieku od 7 do 13 lat na zajęcia w ramach Akcji Lato.

28 czerwca – rozpoczynamy sezon Faktorii Kultury

W najbliższą sobotę – 28 czerwca na pruszczańskiej Faktorii, nastąpi oficjalne otwarcie sezonu artystycznego. Zapraszamy na pierwszy koncert w tym roku „Opera na wesoło”, na godzinę 19. Wystąpi ORKIESTRA MIASTA PRUSZCZ GDAŃSKI wraz z solistami: Aneta Wojtkiewicz mezzosopran i Witalij Wydra tenor.

VI sezon Sceny Letniej Teatru Wybrzeże w Pruszczu Gdańskim!

„Intymne Lęki”, „Wilkommen w Zoppotach”, „Wielka Improwizacja” czy „Przekładanka”. Szóstego lipca Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański Janusz Wróbel oraz Dyrektor „Teatru Wybrzeże” Adam Orzechowski, zapraszają na pierwszy spektakl tegorocznej Sceny Letniej Teatru Wybrzeże.

Zjazd Kaszubów w Pruszczu Gdańskim

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych rękodzielników, którzy chcieliby wziąć udział w Zjeździe Kaszubów w Pruszczu Gdańskim do przesłania zgłoszenia.

Dzień Dziecka

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel, Centrum Kultury i Sportu oraz Faktoria Handlowa zapraszają w dniu 1 czerwca na atrakcje z okazji Dnia Dziecka.

Wystawa „Santo Subito” w Urzędzie Miasta

Od jutra w Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański przy ulicy Grunwaldzkiej 20, można zwiedzać wystawę „Santo Subito”, przygotowaną przez stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

Letnia Scena Muzyczna w ramach Faktorii Kultury

Zapraszamy na koncerty muzyczne i występy kabaretowe, które odbędą się w miesiącach letnich (czerwiec - sierpień) w amfiteatrze Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria w Pruszczu Gdańskim.

Finał V jubileuszowej edycji konkursu "Odkrywamy talenty na Pomorzu"

Zapraszamy na finał główny V jubileuszowej edycji konkursu "Odkrywamy talenty na Pomorzu". Finał odbędzie się 16 maja o godz. 10.00 w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej im. Fryderyka Chopina w Gdańsku.

Wyjątkowe rzeźby w roku kanonizacji Papieża Polaka

26 kwietnia na Placu Jana Pawła II, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel odsłoni zespół kameralnych rzeźb, znaczących drogę do Świętości Jana Pawła II.

Bezpłatne flagi na biało-czerwone święto

Burmistrz i Radni Miasta Pruszcz Gdański zapraszają 2 maja na Dzień Flagi. 300 biało-czerwonych flag czeka już w urzędzie. Będą rozdawane za darmo mieszkańcom od 23 do 30 kwietnia.

II edycja Listów dla Ziemi

Druga edycja akcji „Listy dla Ziemi” odbędzie się w dniach 15-30 kwietnia br. Jej uczestnicy otrzymali materiały od organizatora akcji – Fundacji Ekologicznej ARKA z Bielsko-Białej.

„Gdańsk, Sopot, Gdynia” jest z Pruszcza Gdańskiego

Miasto Pruszcz Gdański nawiązało współpracę z grupą muzyczną eM – twórcami przeboju „Tramwaje jak komety", znanego jako „Tu wszystko się kończy i zaczyna – Gdańsk, Sopot, Gdynia.”  eM będzie można usłyszeć na zbliżających się Dniach Pruszcza.

Informacja Naczelnika Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim

Naczelnik Urzędu Skarbowego w Pruszczu Gdańskim informuje, iż sobota 5 kwietnia 2014 roku jest Dniem Otwartym w Urzędzie Skarbowym w Pruszczu Gdańskim.

Setna rocznica urodzin Pani Józefy Krośnickiej

W dniu 18 marca 2014 r. setną rocznicę urodzin obchodziła Ambasador Pruszcza Gdańskiego, Józefa Krośnicka.

Kaszubi przyjeżdżają do Pruszcza Gdańskiego

Piątego lipca w  Pruszczu Gdańskim pojawi się nawet osiem tysięcy Kaszubów. Powodem będzie odbywający się w naszym mieście XVI Zjazd Kaszubów.

100 lat Józefy Krośnickiej

W dniu 18 marca 2014 r. obchodzi wyjątkowe, setne urodziny Ambasador Pruszcza Gdańskiego, Józefa Krośnicka.

Jamnik i Polonez Coupe na Faktorii

Słynna PRL-owska limuzyna, na bazie przedłużonego Fiata 125p, kultowy Polonez Coupe, a także replika taksówki z filmu „Zmiennicy”. W sobotę o godzinie 16.00 na Faktorii pojawią się wraz ze swoimi – często bardzo unikatowymi pojazdami, miłośnicy pojazdów rodem z Żerańskiej FSO.

Święto Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy

Serdecznie zapraszamy na obchody 69. Rocznicy Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy. Tegoroczne obchody Święta Powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy odbędą się w dniu 24 marca 2014 roku  o godz. 12.00 na Placu Jana Pawła II (Pruszcz Gdański, ul. Wojska Polskiego 16).

Spektakl improwizacyjny z okazji Dnia Kobiet

Serdecznie zapraszamy na spektakl improwizacyjny z okazji Dnia Kobiet, który odbędzie się 07.03.2014 r. (piątek) o godzinie 19:00 w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

Zapach Kobiety – koncerty w stylu wiedeńskim

Orkiestra miasta Pruszcz Gdański serdecznie zaprasza na koncerty w stylu wiedeńskim pt. „Zapach Kobiety”. Są to koncerty z ukłonem w stronę Pań z okazji ich święta. W programie usłyszą Państwo walce, polki, czardasze, a także znane arie operetkowe takich kompozytorów jak: R. Strauss, F. Lehar, I. Kalman, J. Strauss i inni.

Zapraszamy na II wykład dla seniorów: "Jak Goci się żywli"!

Serdecznie zapraszamy na II wykład dla seniorów: "Jak Goci się żywli", który obędzie się 12.03.2014 r. o godzinie 11:00 w Faktorii (w Chacie Wodza).

Teatr Clowna Pinezki

W sobotę 22 lutego mieliśmy okazję uczestniczyć w przedstawieniu dla dzieci pt. "Teatr Clowna Pinezki". Wszystkim przybyłym dzieciom oraz ich rodzicom serdecznie dziękujemy i jednocześnie mamy zaszczyt zaprosić na następne przedstawienie pt. "Przygody Pana Soczewki", które odbędzie się 29.03.2014 godz. 11:00.

Jak edukować najmłodszych - konferencja w Centrum Kultury i Sportu

7 marca, w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, odbędzie się niezwykła konferencja - Nowoczesna edukacja najmłodszych - wymiana doświadczeń, organizowana przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Koncert „Nad pięknym, modrym Dunajem” przesunięty

Z przyczyn technicznych, niezależnych od muzyków, koncerty NAD PIĘKNYM MODRYM DUNAJEM zostają przesunięte. Najprawdopodobniej zostaną one wykonane 8 i 9 marca z okazji DNIA KOBIET.

Teatr dla dzieci w CKiS

Zapraszamy wszystkie dzieci na spektakle teatralne, które odbędą się w najbliższych miesiącach w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

Koncert walentynkowy

14 lutego odbył się koncert walentynkowy, wystąpił Tomasz Steńczyk - wokalista, gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny. Artysta o charyzmatycznym głosie i nieprzeciętnej osobowości scenicznej.

Nad Pięknym, Modrym Dunajem…

Serdecznie zapraszamy na Koncerty Karnawałowe Nad Pięknym Modrym Dunajem Orkiestry miasta Pruszcz Gdański. W  programie  usłyszą  Państwo  walce,  polki,  czardasze,  a  także  znane  szlagiery operetkowe takich kompozytorów jak: R. Strauss, F. Lehar, E. Kalman, J. Strauss i inni.
 

Koncert walentynkowy

Serdecznie zapraszamy wszystkich zakochanych na Koncert Walentynkowy. Tym razem spędzimy wieczór przy piosenkach Osieckiej, Grechuty oraz autorskich w wykonaniu Tomasza Steńczyka. Podczas koncertu czynna będzie kawiarenka, gdzie restauracja Piano umożliwi nam zakup kawy bądź herbaty oraz ciastka.

Ostatnie atrakcje w ramach ferii zimowych

Zapraszamy wszystkie dzieci na wydarzenia w ostatni weekend ferii. W Centrum Kultury i Sportu odbędzie się spektakl kukiełkowy "Magiczny Miód", a na terenie Faktorii zajęcia "Gocka Osada", w ramach których wszyscy uczestnicy wspólnie zbudują makietę osady sprzed 2000 lat.

Zapraszamy na KONCERT NOWOROCZNY!

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim zapraszają na KONCERT NOWOROCZNY, którego gościem będzie solistka Warszawskiej Opery Kameralnej Ewa Jankowska - Mikulska.

Orszak Trzech Króli w Gdańsku

6 stycznia 2014 r. spod Kaplicy Królewskiej w Gdańsku wyruszył IV Orszak Trzech Króli. Wśród kolędników znaleźli się również goci i legioniści rzymscy z Faktorii Handlowej w Pruszczu Gdańskim.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Pruszczu Gdańskim

Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 i Centrum Kultury i Sportu serdecznie zapraszają na XXII Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się w niedzielę, 12 stycznia 2014 r. od godz. 16:00 w Hali Sportowo - Widowiskowej przy ul. Niemcewicza 1.

Koncert Gentle Lady Note

Centrum Kultury i Sportu zaprasza wszystkich, którzy jeszcze przez chwilę chcieliby zostać w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia na koncert Gentle Lady Note, który odbędzie się w piątek, 10 stycznia 2014 r., o godzinie 17:00.

Sylwester 2013

31 grudnia, jak co roku, spotkaliśmy się aby pożegnać stary i powitać Nowy Rok 2014.

Sylwester przed Urzędem Miasta

Burmistrz Miasta Janusz Wróbel serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego na wspólne powitanie Nowego Roku 2014 przed Urzędem Miasta przy największych hitach mijającego roku. Rozpoczęcie o godzinie 22:30.

Spotkanie Wigilijne

18 grudnia 2013 r. po zakończeniu obrad XXXVIII zwyczajnej i XXXIX budżetowej sesji Rady Miasta Pruszcz Gdański odbyło się spotkanie wigilijne i przełamanie opłatkiem władz miasta i zaproszonych osób.

Mikołajki w Pruszczu

Ponad tysiąc dzieci zgromadziły imprezy mikołajkowe, odbywające się w ubiegły weekend w Pruszczu Gdańskim.

Spektakl teatralny dla dzieci pt.: „DZIADEK DO ORZECHÓW”

Grudzień kojarzy nam się ze świętami Bożego Narodzenia, dlatego zapraszamy na świąteczne przedstawienie wg E.T.A Hoffmanna z muzyką P. Czajkowskiego pod tytułem „Dziadek do orzechów”.

Ali Baba i 4 rozbójników

Serdecznie zapraszamy 9 listopada o godz. 11.00 do sali widowiskowej Centrum Kultury i Sportu na teatr dla dzieci.

Flaga od Radia Gdańsk

Jutro do Pruszcza Gdańskiego przyjedzie wóz transmisyjny Radia Gdańsk. Dziennikarze tej popularnej rozgłośni będą rozdawać biało-czerwone flagi przy głównym skrzyżowaniu Pruszcza Gdańskiego. Chcą w ten sposób, wraz z Burmistrzem Miasta Pruszcz Gdański Januszem Wróblem, zachęcać do radosnego świętowania Dnia Niepodległości.

Gramy Rap

W sobotę, 9 listopada 2013 r. po raz kolejny w Pruszczu Gdańskim odbędzie się Festiwal Gramy Rap. Zapraszamy do Hali Widowiskowo-Sportowej ZSO nr 1 przy ul. Niemcewicza 1.

Bal Seniora za nami!

Czwartkowy wieczór w Pruszczu Gdańskim upłynął pod znakiem dobrej zabawy. Wszystko za sprawą Balu Seniora organizowanego przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 oraz Centrum Kultury i Sportu.

VIII edycja PAL PARKIET

26 października 2013 r. o godz. 15.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej ZSO nr 1, przy ul. Niemcewicza 1 w Pruszczu Gdańskim po raz ósmy odbędą się największe w regionie ogólnopolskie zawody w BBOYINGU (Break Dance) - PAL PARKIET 2013.

Dzień Białej Laski

16 października 2013 r. w Pruszczu Gdańskim odbyły się obchody związane z Międzynarodowym Dniem Białej Laski.

„Ballady i Romanse Rosyjskie” w wykonaniu Julii Vikman.

Zapraszamy na koncert Julii Vikman pt. „Ballady i Romanse Rosyjskie”, który odbędzie się 25 października 2013 r. (piątek), o godz. 19:00 w Restauracji „U Jakuba”, przy ul. Wojska Polskiego 9.

Pruszczańscy klasycy grają Mozarta

Orkiestra Miasta Pruszcz Gdański zaprasza 19 października 2013 o godz 18 do  hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim i 20 października o godzinie 15 do  Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Św. ul. Wojska Polskiego na koncerty „MOZART - GENIUSZ MUZYKI”.

Spektakle dla dzieci

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel oraz Centrum Kultury i Sportu zapraszają całe rodziny na sobotnie spotkania z teatrem.

Aktywna rodzina - relacje na medal

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty z Dorotą Zawadzką. Przyjdź i dowiedz się jak zapewnić najlepszy rozwój swojemu dziecku.

Pruszczański Bieg Gotów

Zapraszamy wszystkich miłośników biegania na I Pruszczański bieg Gotów. Bieg Gotów to bieg przełajowy ścieżkami i dróżkami Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego oraz terenów sąsiadujących z Parkiem. Piękne położenie Faktorii i piękno okolicznych terenów zachęca do biegania. Trasa biegu przebiega wzdłuż biegu Raduni dookoła stawów, a także przez samą Faktorię.

Bal seniora

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel serdecznie zaprasza na BAL SENIORA, który odbędzie się 24 października 2013 r. o godz. 18.00 w Auli ZSO nr 1 przy ul. Niemcewicza 1.

Festiwal Światła

20 września na deptaku przy ul. Waląga i ul. Kossaka miało miejsce fascynujące widowisko - Festiwal Światła. 

Światowy Dzień Sybiraka i 74 rocznica agresji sowieckiej na Polskę

W środę 18 września 2013 r. w Pruszczu Gdańskim odbyły się uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Sybiraka i 74 rocznicą agresji sowieckiej na Polskę.

Studenci z Ukrainy, Rosji i Białorusi

Dzisiaj nasze miasto odwiedziła 15 osobowa grupa studentów z Ukrainy, Rosji i Białorusi, którzy w dniach 08-19.04.2013 odbywają staże studyjne w ramach programu Study Tours to Poland. Studenci spotkali się z burmistrzem Januszem Wróblem, odwiedzili Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy dla Osób Niepełnosprawnych oraz zwiedzili Faktorię.

Noc spadających gwiazd

Zapraszamy wszystkich do Faktorii 13 sierpnia od godziny 20:00 na nocne oglądanie spadających gwiazd.

Koncert Muzyki Renesansowej w Pruszczu Gdańskim!

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim przy ul. Wojska Polskiego 34 zaprasza w dniu 1 sierpnia 2014 r. (piątek) o godzinie 19.00 na spotkanie z muzyką polskiego renesansu na głos i lutnię pt. "Już się zmierzcha" wykonywaną przez Joannę Sobowiec-Jamioł - sopran oraz Wandę Kozyrę - lutnia.

Międzynarodowy Dzień Dziecka

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak wystosował list do Rodziców, Opiekunów oraz Wychowawców.

Dewastacja rzeźb papieskich na Placu Jana Pawła II

W dniu 12.05.2014 r. po godzinie 19.00 dyżurny monitoringu miejskiego zauważył na Placu Jana Pawła II grupę młodzieży, która dokonała uszkodzenia jednej z figur, składających się na zespół rzeźb, znaczących drogę do Świętości Jana Pawła II.

Odsłonięcie rzeźb papieskich

W sobotę 26 kwietnia na Placu Jana Pawła II, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel wraz z księdzem proboszczem Stanisławem Ładą oraz zaproszonymi gośćmi, odsłonili zespół kameralnych rzeźb, znaczących drogę do Świętości Jana Pawła II.

Amber String Quartet

Zapraszamy na koncert Amber String Quartet w sobotę, 5 kwietnia o godzinie 16.30 do Kościoła Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, przy ul. Chopina w Pruszczu Gdańskim.

Godzina dla Ziemi WWF - 29 marca o 20.30 zgaś światło i weź udział w akcji na godzinadlaziemi.wwf.pl!

29 marca wybije Godzina dla Ziemi WWF, jedyna godzina w roku, która daje nadzieję na bardziej zielone jutro. W ostatnią sobotę marca, o godz. 20:30 czasu lokalnego, zgasną już po raz ósmy światła w milionach domów na całym świecie w symbolicznym geście dla Ziemi. Ty też możesz dołączyć do akcji! Zgaś światło i włącz się do zmian na www.godzinadlaziemi.pl.

Obchody powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy

W południe świętowaliśmy obchody 69. Rocznicy powrotu naszego miasta do Macierzy. Na Placu Jana Pawła II zebrali się ludzie pragnący oddać hołd tym, którzy o to walczyli.

Goście z Ukrainy

W piątek burmistrz Janusz Wróbel spotkał się z przedstawicielami administracji samorządowej z Obwodu Charkowskiego na Ukrainie.

Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców

12 lutego 2014 r. odbyło się kolejne już Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców, które i tym razem zgromadziło znamienitych gości – przedstawicieli biznesu, władz samorządowych i wojewódzkich oraz reprezentantów pruszczańskich organizacji gospodarczych.

Uroczystość upamiętniająca 69. rocznicę Marszu Śmierci

W poniedziałek, o godzinie 10, przy pomniku przypominającym funkcjonowanie w Pruszczu Gdańskim filii KL Stutthof, odbyła się uroczystość, upamiętniająca 69. rocznicę Marszu Śmierci więźniów tego obozu.

69. rocznica Marszu Śmierci

27 stycznia, o godzinie 10.00, pod pomnikiem upamiętniającym ofiary obozu Stutthof, znajdującym się przy ulicy Powstańców Warszawy w Pruszczu Gdańskim, odbędą się uroczystości poświęcone 69. rocznicy Marszu Śmierci więźniów Obozu Stutthof.

Spotkanie Wigilijno-Noworoczne Koła Powiatowego Polskiego Związku Niewidomych w Pruszczu Gdańskim

W dniu 15 stycznia 2014 roku odbyło się spotkanie Wigilijno –Noworoczne organizowane przez Zarząd Koła Polskiego Związku Niewidomych w Pruszczu Gdańskim z udziałem przedstawicieli władz miasta, powiatu i gminy oraz zaproszonych gości.

Akcja Zima w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci w wieku od 6 roku życia na zajęcia w poniedziałki i środy w godz.11.00 - 13.00.

Ferie zimowe 2014

Od 19 stycznia do 1 lutego, Centrum Kultury i Sportu zaprasza na cykl zajęć sportowych i artystycznych, które urozmaicą dzieciom i młodzieży czas wolny od szkoły.

Bal karnawałowy

Wczoraj popołudniu w sali gimnastycznej ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim odbył się doroczny bal karnawałowy dla dzieci organizowany przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Wigilia dla potrzebujących

Pruszczańscy Restauratorzy mają zaszczyt zaprosić wszystkich potrzebujących na wigilijny poczęstunek.

Gdańska Sztuka Interpretacji Muzyki Akordeonowej

8 grudnia 2013 zakończyła się dwudniowa VI edycja festiwalu Gdańska Sztuka Interpretacji Muzyki Akordeonowej.

Mikołajki odwołane

Mając na uwadze bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców Pruszcza Gdańskiego w związku z niestabilną sytuacją pogodową i licznymi ostrzeżeniami o niebezpiecznych zjawiskach meteorologicznych Mikołajki przed Urzędem Miasta w dniu dzisiejszym (06.12.2013) zostają odwołane.

Studenci z Ukrainy, Rosji i Białorusi

19 listopada nasze miasto odwiedzili studenci z Ukrainy, Rosji i Białorusi, którzy w dniach 11-22.11.2013 odbywają staże studyjne w ramach programu Study Tours to Poland. Podczas spotkania z Burmistrzem Januszem Wróblem studenci mieli okazje zapoznać się z funkcjonowaniem samorządu terytorialnego w Polsce.

Dzień Dawcy Szpiku dla Tadka i innych

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka.Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego.

Kabaret Moralnego Niepokoju

06 października 2013 roku o godz. 20.30 zapraszamy do Hali widowiskowo-sportowej ZSO nr 1 przy ul. Niemcewicza 1 w Pruszczu Gdańskim na występ KABARETU MORALNEGO NIEPOKOJU,który zaprezentuje Państwu swój premierowy program POGODA NA SUMA.

Ucz się i odkrywaj z sercem i rozumem

Poznaj świat z Orange i dołącz do wspaniałej zabawy. Serdecznie zapraszamy 19 października 2013 r. (sobota) o godz.12.00 na plac zabaw przy ul.Gałczyńskiego w Pruszczu Gdańskim.

Światowy Dzień Sybiraka i 74 rocznica agresji sowieckiej na Polskę

W środę 18 września 2013 r. w Pruszczu Gdańskim odbędą się uroczystości związane z obchodami Światowego Dnia Sybiraka i 74 rocznicą agresji sowieckiej na Polskę.

Festiwal Światła

Już 20 września na deptaku przy ul. Waląga i ul. Kossaka będzie miało miejsce fascynujące widowisko - Festiwal Światła. Zapraszamy od godz. 20.00.

Narodowe czytanie Fredry w Pruszczu Gdańskim

W sobotę, 7 września br., w Pruszczu Gdańskim odbyło się Narodowe Czytanie Fredry. Tę ogólnopolską akcję publicznego czytania największych polskich dzieł literackich zainicjował w 2012 roku Prezydent Bronisław Komorowski. Czytanie zostało nazwane „narodowym”, aby podkreślić jego powszechny i egalitarny charakter.

Burmistrz czyta Fredrę

Serdecznie zapraszamy na Narodowe czytanie Fredry już 7 września przed budynek Urzędu Miasta. W programie znajdą się najsłynniejsze utwory Aleksandra Fredry w wykonaniu samorządowców, czytelników i pracowników biblioteki.

Pomorska debata o kulturze

Zapraszamy na pierwsze spotkanie z cyklu "Pomorska debata o kulturze: kultura na pograniczu – pogranicza kultury"

Weekend z Faktorią Kultury

Zapraszamy do spędzenia weekendu z Faktorią Kultury! Szykuje się wiele atrakcji w amfiteatrze Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego.

Wieczór Vivaldiego

16 sierpnia o godz. 20:00 zapraszamy na ostatni w tym roku koncert w ramach sceny klasycznej Faktoria Kultury, organizowany we współpracy z Filharmonią Bałtycką pt. „Wieczór Vivaldiego”.

Barwy Miłości - koncert charytatywny „DLA JARKA”

15 sierpnia o godz. 19:00 na scenie Amfiteatru Parku Kulturowego Faktoria odbędzie się koncert charytatywny pt. „Barwy Miłości”.

Magiczne Żuławy

Zapraszamy do udziału w imprezie Magiczne Żuławy, która odbędzie się dnia 11 sierpnia 2013 r. na Jarmarku Dominikańskim (pawilon przy ul. Św. Ducha za kościołem Mariackim).

Wspólnie z zespołem Acid Drinkers szukamy supportu!

25 sierpnia na scenie Faktorii Kultury zagra Acid Drinkers. Wspólnie z zespołem szukamy supportu! Chętne zespoły prosimy o zgłoszenia przez formularz. Na zgłoszenia czekamy do 11 sierpnia.

VW Mania – Pokaz wyjątkowych samochodów na Faktorii

To już w najbliższy weekend! Od 26 do 28 lipca na lotnisku w Pruszczu Gdańskim odbędzie się piętnasta VW Mania, czyli największy polski zlot fanów samochodów grupy Volkswagena.

Intensywny, kulturalny weekend w Pruszczu Gdańskim

W najbliższy weekend szykuje się naprawdę dużo atrakcji w amfiteatrze, położonym na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego w Pruszczu Gdańskim.

Najbliższy weekend z Faktorią Kultury

Już w najbliższy weekend kolejna odsłona Faktorii Kultury. W sobotę 20 lipca (godz. 21:00) zapraszamy na spektakl Tajemnicza Irma Vep. Najmłodszych widzów wraz z rodzicami zapraszamy 21 lipca (godz. 14:00) na spektakl Jak to w rodzinie. 21 lipca (godz. 20:00) na Scenie Muzycznej wystąpi Novika, która zaprezentuje repertuar ze swojej najnowszej płyty Heart Times.

Wyjątkowe samochody na Faktorii i lotnisku –VW Mania 2013

Od 26 do 28 lipca na lotnisku w Pruszczu Gdańskim odbędzie się piętnasta VW Mania, czyli największy polski zlot fanów samochodów grupy Volkswagena. Starannie wyselekcjonowane, najbardziej spektakularne samochody z grupy VW, pojawią się wcześniej, w piątek, na specjalnym pokazie na Faktorii.

Akcja Lato

Akcja Lato to cykl letnich warsztatów oraz zajęć, organizowanych przez Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim skierowany do dzieci w wieku od 7 do 14 lat.

Faktoria Kultury

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański i Przewodniczący Rady Miasta Pruszcz Gdański zapraszają na FAKTORIĘ KULTURY 2013. Mecenasem cyklu jest Saur Neptun Gdańsk.

Kalendarz imprez

Zachęcamy do zapoznania się z kalendarzem imprez odbywających się na terenie Faktorii!

Dni Kultury Tureckiej

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel oraz Centrum Kultury i Sportu zapraszają na Dni Kultury Tureckiej. Już w najbliższy weekend 15-16 czerwca w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim.

Dzień Dziecka w Faktorii

Dzień Dziecka w Faktorii - zapraszamy!

Faktoria Kultury 2013

29 czerwca ruszamy ze sceną letnią Faktoria Kultury w Amfiteatrze na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego Faktoria.

Dzień Dziecka

Już jutro, wraz z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta będziemy świętować Dzień Dziecka. Zapraszamy na stadion przy CKiS, w godzinach od 12.00 do 17.00.

Noc Muzeów z muzyką

Po raz kolejny czytelnicy Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim mieli możliwość nieodpłatnie zwiedzić jej piękne i stylowe wnętrze.

Majówka Dobrych Serc

Zapraszamy do Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego F A K T O R I A w Pruszczu Gdańskim na „MAJÓWKĘ DOBRYCH SERC” organizowaną przez Radę Organizacji Pozarządowych Powiatu Gdańskiego oraz Centrum Organizacji Pozarządowych przy Stowarzyszeniu „Podaj Rękę”.

15 czerwca to święto 49. Bazy Lotniczej w Pruszczu Gdańskim

Z tej okazji w sobotę 8 czerwca o godzinie 11.00 na terenie Międzynarodowego Bałtyckiego Parku Kulturowego „Faktoria” odbędzie się uroczysta zbiórka bazy połączona z licznymi atrakcjami.

Przyjedź dziś i jutro na Planetę Energii!

Model silnika indukcyjnego, kolejka zasilana energią słoneczną, film 3D, mini elektrownia wodna czy lewitująca kula to tylko przykłady atrakcji, które dziś i jutro można zobaczyć w interaktywnym miasteczku naukowym „Planeta Energii” na stadionie przed Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim. Wizyta miasteczka to efekt pracy dzieci z klasy IIA ze Szkoły Podstawowej nr4 w Pruszczu Gdańskim.

Planeta Energii w Pruszczu Gdańskim

Już 20 i 21 maja Pruszcz Gdański odwiedzi interaktywne miasteczko edukacyjne „Planeta Energii”. Podczas wizyty będzie wiele się działo: ciekawe eksperymenty i pokazy, edukacyjne animacje oraz projekcja filmu 3D. A to wszystko dzięki klasie II A Szkoły Podstawowej Nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim – laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Edukacyjnego „Planeta Energii”. W godzinach porannych 9:00-14:00 naukowe miasteczko odwiedzą zorganizowane grupy ze szkół podstawowych, a w godzinach 15:00-18:00 miasteczko będzie otwarte dla mieszkańców miasta.

Co pan na to, panie Freud

"Co pan na to, panie Freud" to sztuka o człowieku i o społeczeństwie - również, a może przede wszystkim - polskim. O tym, że wszyscy pragniemy dla siebie lepszego życia, lepszego świata, ale zupełnie nie wiemy, jak to osiągnąć. To także sztuka o paradoksie i skomplikowaniu ludzkiej psychiki, a co za tym idzie, wszelkich międzyludzkich kontaktów.

Spotkanie z Bohdanem Sienkiewiczem

W dniu dzisiejszym w Centrum Kultury i Sportu odbyło się spotkanie z panem Bohdanem Sienkiewiczem, który zachęcał młodzież z pruszczańskich gimnazjów do udziału w konkursie „Pisz i Płyń” organizowanym przez portal sailbook.pl w partnerstwie z Miastem Pruszcz Gdański, Gminą Cedry Wielkie i Gminą Pruszcz Gdański.

Parada z okazji obchodów Święta Konstytucji 3 Maja

Wzorem lat ubiegłych, również w tym roku Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, zaprasza całe rodziny do wspólnych obchodów Święta Konstytucji 3 Maja.

Obchody powrotu Pruszcza Gdańskiego do Macierzy

W południe świętowaliśmy obchody 68. Rocznicy Powrotu naszego miasta do Macierzy. Na Placu Jana Pawła II zebrali się ludzie pragnący oddać hołd tym, którzy o to walczyli.

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E