Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Dofinansowanie z Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej

Gmina Miejska Pruszcz Gdański otrzymała dofinansowanie na wyjazd przedstawicieli Pruszcza Gdańskiego do partnerskiego miasta Hofheim am Taunus.

Kwotę 13.000 zł przyznała miastu Fundacja Współpracy Polsko - Niemieckiej, która od 20 lat wspiera projekty polsko-niemieckie (m.in. partnerstwa między instytucjami, projekty o charakterze edukacyjnym poszerzające wiedzę o Polsce i Niemczech oraz promujące języki polski i niemiecki, współpracę naukową, a także projekty artystyczne i literackie). 

W październiku z kilkudniową wizytą pojedzie do Niemiec grupa nauczycieli i uczniów pruszczańskich szkół , członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawicieli Urzędu Miasta oraz innych pruszczańskich instytucji. Tematem przewodnim wyjazdu jest „Aktywność osób starszych i solidarność międzypokoleniowa”.  Przewidzianych jest szereg seminariów i spotkań. W ramach wyjazdu planowane są także spotkania związane ze współpracą szkół (wymiana uczniów), organizowaniem staży urzędniczych, a także wspólnej działalności sportowej. Październik to miesiąc w którym w Hofheim odbywa się Gallusmarkt - najstarszy kiermasz miejski miasta podczas którego promować będziemy nasze miasto. Mieszkańcy Hofheim będą gościć Pruszczan w swoich domach.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E