Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Współpraca z Chinami coraz bliższa

16 listopada do Pruszcz Gdańskiego przyjechała delegacja przedstawicieli okręgu Yanggu w prowincji Shandong z Chińskiej Republiki Ludowej. Celem wizyty była kontynuacja współpracy zapoczątkowanej w    2016 r.

Ławeczka przyjaźni między Pruszczem Gdańskim a Hofheim am Taunus

W czerwcu nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi i zaprezentowanie ławeczki przyjaźni między miastami Pruszcz Gdański i Hofheim am Taunus.

Projekt „Nasz głos w Europie – pięć miast europejskich i ich różnorodność, historia i przyjaźń”

Miasto Pruszcz Gdański wzięło udział w projekcie „Nasz głos w Europie – pięć miast europejskich i ich różnorodność, historia i przyjaźń”. Projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach programu „Europa dla Obywateli”.

Pruszczańska młodzież wzięła udział w międzynarodowym projekcie

W dniach 11 – 18 października uczniowie Katolickich Szkół Niepublicznych wzięli udział w projekcie Jugendprojekt in Hofheim organizowanym przez stowarzyszenie Förderkreis Hofheimer Städtepartnerschaften e.V. w Hofheim am Taunus.

Goście z Hofheim w naszym mieście

W połowie czerwca Pruszcz Gdański odwiedziła grupa osób z naszego miasta partnerskiego Hofheim am Taunus. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele władz miasta, członkowie Rady Miasta oraz  Stowarzyszenia na Rzecz Partnerstwa Miast, a także mieszkańcy Hofheim.

Spotkanie partnerskie w Hofheim

We wrześniu z wizytą do partnerskiego miasta Hofheim am Taunus przybyła grupa przedstawicieli Pruszcza Gdańskiego. Wśród osób uczestniczących w wyjeździe znalazły się władze miasta, radni, mieszkańcy, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy magistratu.

Koncert Zagan Acoustic w Hofheim

W dniach 10-11 lipca muzycy z zespołu Zagan Acoustic koncertowali w Hofheim am Taunus – mieście partnerskim Pruszcza Gdańskiego.

Lot gołębi pocztowych z Hofheim am Taunus do Pruszcza Gdańskiego

11 lipca 2015 roku blisko 800 gołębi pocztowych pokonało trasę ok. 1000 km, lecąc z naszego miasta partnerskiego Hofheim am Taunus do Pruszcza Gdańskiego.

Lot gołębi pocztowych z Hofheim am Taunus do Pruszcza Gdańskiego

11 lipca 2015 roku blisko 800 gołębi pocztowych pokona trasę 1000 km, lecąc z naszego miasta partnerskiego Hofheim am Taunus do Pruszcza Gdańskiego.

70. rocznica zakończenia II Wojny Światowej

15 maja 2015 r. w naszym mieście partnerskim Hofheim am Taunus odbyły się uroczystości związane z 70. rocznicą zakończenia II Wojny Światowej.

Mieszkańcy Hofheim z wizytą w naszym mieście

Na początku września Pruszcz Gdański odwiedziła kilkudziesięcioosobowa delegacja przedstawicieli naszego miasta partnerskiego Hofheim am Taunus. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Burmistrz Hofheim Gisela Stang, Przewodniczący Stowarzyszenia na Rzecz Partnerstwa Miast Jörg Bastian oraz członkowie stowarzyszenia i mieszkańcy miasta Hofheim.

Niezwykła wystawa o wyjątkowym mieście

W piątek, 05.09.2014 r. o godzinie 19.20, na placu przy Alei Księdza Józefa Waląga w Pruszczu Gdańskim, odsłonięta zostanie wystawa „Hofheim am Taunus – miejsce niezwykłe”. Celem wystawy jest przybliżenie pruszczanom naszego niemieckiego partnera i zachęcenie ich do korzystania z możliwości, jakie stwarza program współpracy. Wystawę będzie można oglądać do końca września.

Lions Club Hofheim przekazał 500 Euro na rzecz Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym!

Członkowie Lions Club z naszego partnerskiego miasta Hofheim am Taunus przekazali 500 euro na rzecz Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Pruszczu Gdańskim.

Z wizytą w Hofheim

W październiku 45 osobowa grupa przedstawicieli Pruszcza Gdańskiego odwiedziła nasze partnerskie miasto w Niemczech.Wyjazd dofinansowany był z Fundacji Współpracy Polsko – Niemieckiej, która wspiera dobre relacje między Polakami i Niemcami.

Goście z Hofheim w Pruszczu Gdańskim!

Dziś miasto Pruszcz Gdański odwiedziła 40 osobowa grupa przedstawicieli Lions Club z naszego partnerskiego miasta Hofheim.

Dofinansowanie z Fundacji Współpracy Polsko - Niemieckiej

Gmina Miejska Pruszcz Gdański otrzymała dofinansowanie na wyjazd przedstawicieli Pruszcza Gdańskiego do partnerskiego miasta Hofheim am Taunus.

Zapraszamy na nową stronę internetową Związku Miast Partnerskich w Hofheim

Od sierpnia można korzystać z nowej, bardziej przejrzystej i rozbudowanej strony internetowej naszego partnera z Hofheim.

Zaproszenie z partnerskiego miasta Hofheim

Miasto Pruszcz Gdański otrzymało zaproszenie do odwiedzenia naszego partnerskiego miasta Hofheim am Taunus. W październiku z kilkudniową wizytą pojedzie do Niemiec grupa nauczycieli i uczniów pruszczańskich szkół , członków Uniwersytetu Trzeciego Wieku, przedstawicieli Urzędu Miasta oraz innych pruszczańskich instytucji.

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E