Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Przystanie kajakowe już gotowe!

Zakończono budowę dwóch przystani kajakowych w okolicach Faktorii Handlowej w Międzynarodowym Bałtyckim Parku Kulturowym oraz na terenie Centrum Kultury i Sportu. Amatorzy turystyki wodnej mogą już korzystać z infrastruktury wybudowanej na terenie miasta specjalnie z myślą o nich.

Przystań przy Faktorii wyposażona została w pomost pływający wraz z częścią stałą, dwie suszarki do kajaków, schody terenowe, kosz na śmieci oraz tablicę informacyjną. Przystań na terenie Centrum Kultury i Sportu jest nieco większa i składa się na nią pomost pływający wraz z przystosowaniem nabrzeża, dwie wiaty z ławostołami, ławostoły, suszarki do kajaków, kosz na śmieci, miejsce na ognisko oraz tablica informacyjna.

Radunia bierze swój początek nieco powyżej jeziora Stężyckiego, a kończy bieg w Gdańsku uchodząc do Motławy w dwóch miejscach. Ta niesforna i pracowita rzeka to prawdziwy raj dla ludzi szukających na wodzie odpoczynku, przygody oraz sportowych wrażeń. Cały szlak Raduni dzieli się na trzy części o diametralnie różnym charakterze. Spływ Radunią dostarcza niezapomnianych wrażeń za sprawą piękna krajobrazu. Można tu odkryć najurokliwsze zakątki Pojezierza Kaszubskiego – wysokie wzgórza, głębokie jary i czyste jeziora.

W ramach projektu pn. „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlakiem Raduni” cała trasa kajakowa na rzece Raduni od Kółka Jezior Raduńskich aż do ujścia Raduni do Motławy niedaleko Gdańska zostanie wyposażona w infrastrukturę wodną oraz kompleksowe oznakowanie wodne i lądowe. 

Na początku października koordynatorzy projektu z Urzędu Marszałkowskiego na czele z Wicemarszałkiem Ryszardem Świlskim dokonali oględzin przystani w Pruszczu Gdańskim pod kątem przyjętych rozwiązań konstrukcyjnych i technicznych, a także dostosowania do specyfiki turystyki kajakowej. Dużą zaletą zakończonych inwestycji jest zastosowanie pomostów pływających, które w przypadku dużych różnic poziomu wody stanowią doskonałe rozwiązanie, bardzo wygodne dla kajakarzy.

Przypomnijmy, że projekt „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlakiem Raduni” realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020, Osi Priorytetowej 8 Konwersja, Działania 8.4 Wsparcie atrakcyjności walorów dziedzictwa przyrodniczego współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego pomiędzy Gminą Stężyca – partnerem wiodącym oraz partnerami projektu tj. Gminą Chmielno, Gminą Kartuzy, Gminą Somonino, Gminą Żukowo, Gminą Pruszcz Gdański, Gminą Miejską Pruszcz Gdański oraz Pawłem Marszk prowadzącym działalność gospodarczą pod nazwą Wypożyczalnia sprzętu rekreacyjnego Kaszubskie Kajaki.

Głównym celem projektu jest poprawa atrakcyjności turystycznej miejsc o szczególnych walorach przyrodniczych związanych z turystyką kajakową w obrębie szlaku kajakowego Kółka Raduńskiego oraz rzeki Raduni.

drukuj (Przystanie kajakowe już gotowe!)

 • Przystań przy Faktorii (fot. M. Pycka)
  Przystań przy Faktorii (fot. M. Pycka)
 • Przystań przy Faktorii (fot. M. Pycka)
  Przystań przy Faktorii (fot. M. Pycka)
 • Przystań przy CKiS (fot. M. Pycka)
  Przystań przy CKiS (fot. M. Pycka)
 • Przystań przy CKiS (fot. M. Pycka)
  Przystań przy CKiS (fot. M. Pycka)
 • Przystań przy CKiS (fot. M. Pycka)
  Przystań przy CKiS (fot. M. Pycka)
 • Wizja lokalna (fot. M. Pycka)
  Wizja lokalna (fot. M. Pycka)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

 • http://pruszcz-gdanski.pl
  http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E