Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Przyszłoroczne plany miejskich inwestycji

W Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański cały czas trwają prace nad nowym, miejskim budżetem na rok 2018. Mimo to znamy już pierwsze miejskie inwestycje, planowane na przyszły rok.

- W 2018 roku będziemy realizować przede wszystkim inwestycje związane z projektem węzłów integracyjnych, czyli budowę dwóch parkingów po obu stronach dworca kolejowego. Zbudujemy ścieżkę rowerową od ul. Mickiewicza do Strugi Gęś i ulicy Sikorskiego – mówi Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel. - Powstaną też dwa mostki, na Raduni przy ulicy Zastawnej, a także umożliwiający dojście do Faktorii od strony Juszkowa.

To nie wszystko. W 2018 roku czeka nas budowa układu drogowego na ulicach Olszewskiego, Wróblewskiego, Mościckiego, 24 Marca i zbiornika retencyjnego na os. Bursztynowym.

W przyszłym roku ruszy także rozbudowa strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej oraz budowa ulicy Dąbrowskiego. Więcej na temat przyszłorocznego budżetu inwestycyjnego już wkrótce, po informacjach o wysokości państwowej subwencji oświatowej, która w przypadku ograniczenia dofinansowania, może drastycznie wpłynąć na realizację nowych przedsięwzięć.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E