Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Kładki dla rowerzystów

W połowie przyszłego roku rowerzyści pojadą dwoma nowymi mostkami – oczekiwaną, północną kładką przy moście drogowym na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej i Raciborskiego oraz mostem kompozytowym, łączącym miejską ścieżkę rowerową z drogą techniczną na Kanale Raduni, po stronie Miasta Gdańska.

Główny inwestor przebudowy skrzyżowania ulic Grunwaldzkiej i Raciborskiego, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad dokonuje ostatnich odbiorów i wprowadza nową organizację ruchu, na tej oczekiwanej inwestycji, współfinansowanej także przez Powiat Gdański i Miasto Pruszcz Gdański. Przy tej okazji oddana zostanie jedna, zaprojektowana przez GDDKiA, południowa kładka przez kanał, położona przy moście drogowym.

- Na etapie zakończenia dokumentacji projektowej skrzyżowania Grunwaldzkiej i Raciborskiego, która powstawała kiedy nie brano pod uwagę powstania ścieżki technologicznej na Kanale Raduni, Miasto Pruszcz Gdański, widząc potrzebę wybudowania jeszcze jednej kładki, oczekiwanej zwłaszcza przez rowerzystów, zdecydowało się na  jej zaprojektowanie i wybudowanie – mówi Bartosz Gondek, rzecznik Burmistrza Pruszcza Gdańskiego. – Projektowanie mogło się rozpocząć dopiero wiosną tego roku, po zakończeniu ostatnich prac przy remoncie Kanału Raduni. Budowa kładki mogła się też rozpocząć dopiero po zakończeniu głównego zadania, realizowanego przez GDDKiA.

Przetarg na kładkę od strony północnej ogłoszony zostanie na przełomie roku. Jej budowa ma się zakończyć w połowie 2017. W tym samym czasie miasto zamierza oddać do użytku kompozytowy mostek, przekazany miastu przez Politechnikę Gdańską. Po niełatwych zabiegach projektowych mostek będzie przerzucał ruch rowerowy na miejską ścieżkę w okolicach granicy z Gdańskiem, odciążając tym samym warunkowo oddany przez Powiat Gdański do eksploatacji rowerzystom, ostatni odcinek drogi technologicznej na Kanale Raduni.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E