Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Grają w siatkę na Gałczyńskiego

Przy ulicy Gałczyńskiego powstało nowoczesne, piaskowe boisko do piłki siatkowej. Drugi taki obiekt w mieście to efekt współpracy Urzędu Miasta i mieszkańców, którzy już od dłuższego czasu rozgrywali w tym miejscu mecze siatkówki na zaimprowizowanym polu gry, wydzielonym na trawniku.

- Koszt budowy boiska to 12 tysięcy złotych. Tylko w weekend przewinęło się przez nie ponad 100 grających. Z przyjemnością patrzę na tę niezwykle potrzebną i trafioną inwestycję - ocenia Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel.

- Zainteresowanie boiskiem jest ogromne. Tym bardziej, że można na nim rozgrywać profesjonalne mecze. Na boisku regularnie trenuje ponad 30 okolicznych mieszkańców. Dodatkowo zaczęli pojawiać się Ukraińcy i mieszkańcy dalszych części Pruszcza Gdańskiego - mówi Aleksandra Olejniczak, inicjatorka przedsięwzięcia. - Na nowym boisku rozegraliśmy już cztery międzypaństwowe mecze Polska - Ukraina. Graliśmy także z bardzo profesjonalną drużyną z Cieplewa. Jesteśmy na boisku aż do zmierzchu.

Grupa „Prywatne Boisko Klakierów” posiadającą od dawna swoją witrynę na FB, chce dalej modernizować otoczenie wokół obiektu.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E