Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Pruszcz Gdański - kolejne mieszkania w nowym TBS

Należący w 100 procentach do Miasta Pruszcz Gdański, TBS ABK oddaje na początku października do użytku nowy budynek wielorodzinny, którego budowa rozpoczęła się w sierpniu 2014 roku.

- W nowym bloku zamieszka 35 rodzin. 17 z miejskiej listy oczekujących na mieszkanie. Pozostali to partycypanci TBS - mówi Andrzej Szymański, prezes TBS ABK.

Nowy budynek, którego koszt wyniósł około 4 milionów złotych sfinansowany został głównie ze środków własnych spółki, pieniędzy komunalnych, oraz wpłat partycypantów. Budowa odbyła się wyłącznie ze środków własnych, bez konieczności zaciągania zobowiązań w banku.

TBS ABK posiada obecnie 7 budynków wielorodzinnych. Zarządza także 70 wspólnotami mieszkaniowymi. Pruszczański TBS, w odróżnieniu do wielu podobnych przedsięwzięć w kraju, działa bez konieczności corocznego dofinansowywania na bieżącą działalność z kasy samorządu. W ubiegłym roku przyniósł zysk. Pierwsi mieszkańcy wprowadzą się do nowego bloku w połowie października.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E