Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Uwaga! Ruszył drugi etap przebudowy Kanału Raduni

Na terenie miasta Pruszcz Gdański rozpoczął się drugi etap przebudowy Kanału Raduni. W domach sąsiadujących z kanałem pojawili się ankieterzy. Przygotowywane są także przyczółki pod niezbędny do remontu sprzęt.

- Remont Kanału Raduni, realizowany w ramach unijnego projektu „Kompleksowe Zabezpieczenie Przeciwpowodziowe Żuław” – Etap I – Powiat Gdański, to największy projekt infrastrukturalny w historii naszego powiatu – przypomina Starosta Gdański Stefan Skonieczny. – W poprzednich latach starostwo wyremontowało odcinek od Gdańska do granic Pruszcza Gdańskiego. Koszt drugiego etapu remontu to 18,3 miliona złotych.

Wstępem do właściwych robót budowlanych są wizyty wynajętych przez wykonawcę – firmę Skanska – ankieterów, którzy dokumentują stan nieruchomości, przylegających do terenu budowy. Ponieważ wykonawca jest w całości odpowiedzialny za ewentualne szkody, powstałe podczas prac, wpuszczenie tych osób do budynku jest podstawą do późniejszego dochodzenia ewentualnych roszczeń. Inwentaryzację wykonuje na zlecenie wykonawcy firma z Rudy Śląskiej. Pracownicy tej firmy posiadają specjalne pełnomocnictwa z firmy Skanska, które można potwierdzić w starostwie pod nr telefonu 58 773 12 72.

W najbliższym tygodniu w okolice kanału wjedzie ciężki sprzęt. Zdemontowane zostaną także ozdobne barierki i infrastruktura należąca do Szlaku Bursztynowego. Nowe barierki nawiązywać będą formą do obecnie istniejących w mieście. Wykonawca zobowiązany został do zachowania szczególnej ostrożności podczas prowadzenia prac w okolicy kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

Pierwszy etap remontu kanału w Pruszczu Gdańskim obejmie odcinek od ul. Raciborskiego do ulicy Obrońców Pokoju. Dodatkowo, wiosną miasto Pruszcz Gdański rozpocznie przebudowę ulicy Wojska Polskiego, przebiegającą w sąsiedztwie Kanału Raduni. Remont ulicy dofinansowany został w kwocie 150 000 złotych przez powiat gdański.

 • Kanał Raduni przed remontem (fot. M. Pycka)
  Kanał Raduni przed remontem (fot. M. Pycka)
 • Kanał Raduni przed remontem (fot. M. Pycka)
  Kanał Raduni przed remontem (fot. M. Pycka)
 • Kanał Raduni przed remontem (fot. M. Pycka)
  Kanał Raduni przed remontem (fot. M. Pycka)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

 • http://pruszcz-gdanski.pl
  http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E