Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Budowa Parku Krainy Polodowcowej w Pruszczu Gdańskim wraz z zagospodarowaniem zieleni

Zakończona budowa Parku Krainy Polodowcowej w Pruszczu Gdańskim przy ul. Balladyny to koszt 2 228 817,55 zł (bez kosztów pielęgnacji zieleni). Gmina Miejska Pruszcz Gdański otrzymała dofinansowanie w wysokości 2 028 865 zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku w formie pożyczki w wysokości 1 828 865 zł i dotacji w wysokości 200 000 zł.

Park stanowi ogólnodostępny teren rekreacyjno-dydaktyczny o powierzchni ok. 2,4 ha.  Urządzenie terenu poprzez wprowadzenie 52 gatunków drzew i krzewów to efekt rzeczowy trwających ponad dwa miesiące prac nad budową parku. Głównym celem projektu było zagospodarowanie terenu przeznaczonego zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego na tereny zieleni urządzonej stanowiącej obszar przestrzeni publicznej.

Efekt ekologiczny osiągnięty został w wyniku zaspokojenia realnych potrzeb mieszkańców (tj. potrzeb zdrowotnych, biologicznych, społecznych, psychicznych, wychowawczych, estetycznych, artystycznych i plastycznych). Nastąpiła także poprawa jakości życia mieszkańców poprzez rozszerzenie oferty przestrzennej dla rekreacji i wypoczynku zarówno biernego jak i czynnego. Efekt ekologiczny osiągnięto również poprzez uwrażliwienie społeczności lokalnej i turystów na piękno przyrody. Nastąpił wzrost dostępności do obiektów przyrodniczych miasta, zwiększyła się atrakcyjność miasta dla turystów i mieszkańców. Poprzez budowę parku realizowana jest funkcja ekologiczna parku za względu na filtrującą i klimatotwórczą rolę zieleni a co za tym idzie obniżenie poziomu zanieczyszczeń środowiska spowodowanych m. in. ruchem pojazdów. 

Podsumowując zrealizowany projekt dofinansowany w 91% przez WFOŚiGW w Gdańsku pn. „Budowa Parku Krainy Polodowcowej w Pruszczu Gdańskim wraz z zagospodarowaniem zieleni” w pełni zaspokaja wymagania społeczności lokalnej, poprawia jakość życia mieszkańców, umożliwia im wypoczynek bierny jak i czynny oraz uwrażliwia na poczucia piękna przyrody. Pełni także rolę wizytową części wschodniej miasta.

drukuj (Budowa Parku Krainy Polodowcowej w Pruszczu Gdańskim wraz z zagospodarowaniem zieleni)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E