Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Rozpoczęliśmy prace przy Parku Krainy Polodowcowej!

W piątek ruszyły prace przy budowie Parku Krainy Polodowcowej, jednej z najważniejszych inwestycji ostatnich miesięcy, realizowanych we wschodniej części Miasta Pruszcz Gdański.

- Park Krainy Polodowcowej w Pruszczu Gdańskim to najlepszy przykład wspólnego działania władz samorządowych, mieszkańców oraz organizacji pozarządowych - w tym przypadku Stowarzyszenia Przyjaciół Pruszcza i Okolicznych Gmin - mówi Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. - Stworzyliśmy jeden z najciekawszych projektów ostatnich lat, który łączy rekreację z edukacją i walorami krajobrazowymi.

Budowa parku, odtwarzającego pierwotną szatę roślinną terenów okalających miasto, realizowana będzie przez dwie lokalne firmy: Tymbud i Markom. Na terenie o powierzchni 2,5 ha zasadzonych zostanie 300 drzew, 7 tysięcy bylin i 12 tysięcy krzewów. Alejki oświetlać będą latarnie LED. Będą nowoczesne ławki, nietypowe elementy zabawowo-rekreacyjne i miejsce na wystawy plenerowe. W parku znajdziemy także podesty i stojaki rowerowe.

Budowa parku to niejedyna realizowana właśnie inwestycja, służąca rekreacji mieszkańców naszego miasta. Przy ulicy Grota Roweckiego w Pruszczu Gdańskim powstaje nowa ścieżka rowerowa, o długości 740 metrów. W latach 2011 - 2013 i 2014 w Pruszczu Gdańskim powstało 21 nowych fragmentów dróg rowerowych, o łącznej długości 15 kilometrów. Najdłuższe to: ścieżka przy obwodnicy Pruszcza Gdańskiego o długości 2655 metrów, ścieżka przy ulicy Grunwaldzkiej o długości 1650 m, przy ulicy Raciborskiego o długości 1435 m i przy ulicy Podmiejskiej o długości 1050 m. Podczas remontu ulicy Powstańców Warszawy powstanie dodatkowo ścieżka o długości 2160 m. Większość dróg rowerowych jakie powstały w Pruszczu Gdańskim, wykonana jest z barwionej masy bitumicznej i oddzielona od traktów pieszych.

drukuj (Rozpoczęliśmy prace przy Parku Krainy Polodowcowej!)

  • Burmistrz Janusz Wróbel i prezes firmy Tym Bud Waldemar...
    Burmistrz Janusz Wróbel i prezes firmy Tym Bud Waldemar Tymoszewski na terenie budowy Parku Krainy Polodowcowej (fot. B. Gondek)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E