Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Przebudowa pierwszego odcinka kanału już zakończona

31 lipca 2014 r. uroczyście zakończono pierwszy etap przebudowy Kanału Raduni na odcinku od ulicy Raciborskiego w Pruszczu Gdańskim do granicy miasta Gdańsk. Jeszcze w tym miesiącu mają ruszyć prace na miejskim odcinku kanału. W tej chwili trwa sprawdzanie nadesłanych ofert.

Remont Kanału Raduni to tylko namiastka większego projektu, w który zaangażowane są samorządy województw pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Celem nadrzędnym przebudowy Kanału Raduni jest przede wszystkim zapewnienie większego bezpieczeństwa przeciwpowodziowego Pruszczowi Gdańskiemu, ale również sąsiedniemu Gdańskowi. Aby to osiągnąć, stworzono system ochrony przed powodziami. Jego elementami są chociażby zbiorniki retencyjne, a przede wszystkim przebudowany kanał.

- W ramach I etapu projektu przebudowano ponad 2 kilometrową część kanału na odcinku od granicy Gdańska do mostku na ulicy Raciborskiego w Pruszczu Gdańskim – mówi Cezary Bieniasz-Krzywiec, Starosta Gdański

Dodajmy, że planowany koszt obu etapów przebudowy Kanału Raduni to 43.486.113,47 zł, z czego 36.963.196,45 zł to środki NFOŚiGW, a pozostałe 6.522.917,02 zł pochodzą z budżetu państwa.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E