Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Remont ulicy Obrońców Wybrzeża i Raciborskiego

To ważna informacja dla kierowców oraz mieszkańców Pruszcza Gdańskiego i Juszkowa. W ostatnim tygodniu lipca Starostwo Powiatu Gdańskiego rozpocznie kompleksowy remont ulicy Obrońców Wybrzeża w Pruszczu Gdańskim.

- Remont obejmie cały ciąg pieszy i jezdny, od ul Wojska Polskiego w Pruszczu Gdańskim do torów w Juszkowie. Na terenie miasta wymienione zostaną wszystkie instalacje podziemne. Od nowa zbudowane zostaną także chodniki i położona zostanie zupełnie nowa nawierzchnia – mówi Wicestarosta Powiatu Gdańskiego Marian Cichon. – Remont ulicy odbywać się będzie etapami, a fragment Obrońców Wybrzeża – od ul. Wojska Polskiego do ul. Cichej, będzie wyłączony z ruchu. Zapewnimy jedynie dojazd do posesji. Obowiązywać będą objazdy i nowy rozkład jazdy autobusów.

Zakończenie prac przy ul. Obrońców Wybrzeża zbiegnie się z rozpoczęciem remontu ostatniego fragmentu ulicy Raciborskiego, od mostku na Kanale Raduni do bloków i przychodni zdrowia.
- Roboty rozpoczną się jesienią. Oprócz nowej konstrukcji drogi, takiej samej jak w górnej części ul. Raciborskiego, planujemy remont chodników, budowę zatok autobusowych, a w odpowiedzi na postulaty Pruszczan, naprzeciw budynku przychodni wybudujemy parking – dodaje Naczelnik Wydziału Infrastruktury Jerzy Świs.

  • Ulica Obrońców Wybrzeża przed remontem (fot. B...
    Ulica Obrońców Wybrzeża przed remontem (fot. B. Schafernaker)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E