Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Rowerem z Pruszcza Gdańskiego do Gdańska

Jest szansa, że jeszcze w wakacje rowerzyści pojadą ścieżką technologiczną na wale Kanału Raduni z Pruszcza Gdańskiego do Gdańska. Byłoby to możliwe po oddaniu przez Starostwo Powiatowe drogi technologicznej na wale. Dodatkowo w przyszłym roku Miasto Pruszcz Gdański połączy gdańską ścieżkę z istniejącą ścieżką rowerową.

Od strony Gdańska można dojechać do granic Pruszcza Gdańskiego drogą technologiczną, która zrealizowana została w ramach szerszego projektu przebudowy fragmentu kanału Raduni, a którą Miasto Gdańsk udostępniło rowerzystom. Podobna droga powstaje nakładem Starostwa w ramach trwającego właśnie I etapu remontu powiatowego odcinka Kanału Raduni.

- Obecnie sprawdzamy czy i w jaki sposób możliwe jest udostępnienie rowerzystom drogi technologicznej - mówi Wicestarosta Powiatu Gdańskiego Marian Cichon. - Jeżeli okaże się to prawnie możliwe, odpowiednio ją oznakujemy.

Dodatkowo w przyszłym roku Miasto Pruszcz Gdański połączy istniejącą już ścieżkę rowerową, będącą częścią Bursztynowego Szlaku, z gdańską drogą technologiczną specjalnym mostkiem. - Miasto Pruszcz Gdański wybuduje mostek w przyszłym roku z funduszy zewnętrznych - mówi rzecznik Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Bartosz Gondek. - Inwestycja to realizacja ustaleń, podjętych kilka lat temu z Miastem Gdańsk.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E