Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Nowy teren rekreacyjny i zbiornik retencyjny w Pruszczu Gdańskim

Łaskawa aura sprawia, że Pruszcz Gdański cały czas się zmienia. Jedną z najbardziej spektakularnych inwestycji, którą właśnie finalizujemy, jest z pewnością budowa terenu biologicznie czynnego i rekreacyjnego przy ul. Obrońców Wybrzeża w Pruszczu Gdańskim.

Inwestycja ma na celu regulację wód opadowych wraz z zagospodarowaniem przyległego terenu z przeznaczeniem na plac zabaw i rekreacje. Na nowym terenie rekreacyjnym wokół zbiornika zamontowano nowe urządzenia zabawowe, ławki, a także ścieżkę fitness.

- O przekształcenie tego terenu zabiegaliśmy już od pewnego czasu. Najpierw musieliśmy zmienić relacje własnościowe, ponieważ miał tu powstać blok mieszkalny, który nie bardzo wpisywał się w funkcjonujące tu, wiecznie zalewane bagienko – mówi Wiceprzewodniczący Rady Miasta, Ireneusz Czernecki. – Zależało mi, aby oprócz zbiornika, powstała tu też infrastruktura rekreacyjna. Udało się i dzięki temu mamy modelowy przykład jak można łączyć funkcje odbioru wody opadowej z funkcją rekreacyjną.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E