Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Rusza przetarg na remont dachu budynku przy ul. Grunwaldzkiej 23

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański podpisał umowę ze wspólnotą mieszkaniową zabytkowej nieruchomości, znajdującej się przy ul.Grunwaldzkiej 23, na dofinansowanie remontu dachu i przemurowanie kominów. Prace przy budynku rozpoczną się w lipcu.

Obecnie administrator budynku TBS ABK przygotowuje się do wyłonienia w drodze przetargu wykonawcy robót. Prace, które rozpoczną się w wakacje, obejmą remont pokrycia dachowego, wymianę części elementów więźby dachowej i przemurowanie wszystkich kominów.

Dom przy ulicy Grunwaldzkiej 23 to jeden z najstarszych budynków mieszkalnych zachowanych do dziś w Pruszczu Gdańskim. Klasycystyczny budynek, pochodzący z około 1823 roku, charakteryzuje się bogatym frontowym ryzalitem, ujętym w formę pilastrów i zwieńczonym przyczółkiem. Na przełomie XIX i XX wieku do budynku dodano parterowe przybudówki. Do dziś zachowała się tylko jedna od strony południowej. W czasach swojej największej świetności był to jeden z największych i najbardziej reprezentacyjnych obiektów dawnej Wsi Pruszcz. Od 1874 roku mieścił się tu urząd gminy i urząd stanu cywilnego. Potem kasa oszczędnościowa i drogeria. W 1972 roku trafił do rejestru zabytków województwa pomorskiego. Dziś funkcjonuje tam popularna księgarnia.

  • Dach budynku przy ul. Grunwaldzkiej 23
    Dach budynku przy ul. Grunwaldzkiej 23

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E