Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

IV edycja Listów dla Ziemi

Czwarta edycja akcji „Listy dla Ziemi” odbędzie się w dniach 11-30 kwietnia br. Jej uczestnicy otrzymali już materiały od organizatora akcji – Fundacji Ekologicznej ARKA z Bielsko-Białej. Głównym wydarzeniem realizowanym w ramach projektu będzie pisanie przez młodych ludzi  ekologicznych listów do dorosłych.

„Listy dla Ziemi” to ogólnopolska akcja. Jak podaje Wojciech Owczarz Prezes Fundacji Ekologicznej Arka i pomysłodawca akcji od początku akcji powstało ponad 1 mln listów – to ogromna lekcja edukacji ekologicznej. W latach 2013-2015 zaangażowało się w akcję 970 samorządów, 9360 placówek oświatowych i ponad 1 mln dzieci i młodzieży.  W tym uczniowie naszych szkół. Szkoły otrzymały materiały niezbędne do przeprowadzenia akcji.

Czwarta edycja akcji odbędzie się również, jak trzy poprzednie, w pruszczańskich szkołach. Jej tematyka to gospodarka niskoemisyjna oraz promocja postaw i działań proekologicznych. Ważnym elementem akcji jest przeciwdziałanie niskiej emisji. „Listy dla Ziemi” wpisują się w obchody Dnia Ziemi, który odbywa się 22 kwietnia. Na wielu otwartych imprezach społecznych ludzie na całym świecie, także w Polsce, zachęcają do ekologicznego stylu życia. Pokazują i wyjaśniają, jak można zmienić swoje codzienne przyzwyczajenia z korzyścią dla zdrowia i środowiska naturalnego. „Listy dla Ziemi” robią to samo!

  • Listy do ziemi
    Listy do ziemi

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E