Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Absolwenci „czwórki” medalistami Mistrzostw Polski Seniorów w Judo!

11 października 2013 r. odbyły się uroczystości z okazji dwudziestej rocznicy powstania Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim.

Przy okazji części artystycznej uroczystości mogliśmy podziwiać młodych judoków trenowanych przez Sławomira Tałacha - nauczyciela wychowania fizycznego i trenera judo związanego od wielu lat z naszym miastem. Oprócz ćwiczonych obecnie dzieci mieliśmy możliwość podziwiać w akcji „świeżo upieczonych” medalistów 57. Mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów w Judo, które odbyły się w dniach 4-6 października w Gdańsku.

Przypomnijmy, że trenowani lub wychowywani przez Sławomira Tałacha judocy osiągnęli tam wielki sukces, zdobywając dwa złote, srebrny i brązowy medal (Halima Mohamed-Sehgir - 1. miejsce w kategorii 63kg, Karolina Tałach - 1. miejsce w kategorii 70 kg, Tomasz Tałach - 2. miejsce w kategorii +100kg, Damian Nasiadko - 3. miejsce w kategorii +100kg).

Jest to dobra okazja, aby przedstawić nieco sylwetkę naszego znakomitego trenera i nauczyciela.

Sławomir Tałach urodził się 8 grudnia 1959 roku w Gdańsku, gdzie ukończył Akademię Wychowania Fizycznego. Jako zawodnik związany był z Wybrzeżem Gdańsk, z którym wywalczył między innymi drużynowe Mistrzostwo Polski oraz III miejsce Klubowego Pucharu Europy. Od wielu lat pracuje jako nauczyciel (w Zespole Szkół nr 4 od dnia 1 grudnia 1995 roku) i trener judo. Jego wychowankowie osiągnęli liczne sukcesy w Mistrzostwach Polski Młodzików, Juniorów Młodszych oraz międzynarodowych turniejach judo rozgrywanych między innymi w Amsterdamie, Wiedniu, Berlinie i Bremen.

Zwieńczeniem dotychczasowej kariery trenerskiej są zdobyte przed dwoma tygodniami medale mistrzostw Polski Seniorek i Seniorów. Sławomir Tałach jest skromnym i pracowitym człowiekiem czynu. Jego pasją jest sport, ale bardzo ceni sobie również rodzinę, której stara się poświęcać jak najwięcej czasu.

Gratulujemy dotychczasowych sukcesów i mocno trzymamy kciuki podczas kolejnych startów naszych pruszczańskich zawodników w kolejnych imprezach międzynarodowych rangi mistrzowskiej!

 • Nagroda Burmistrza dla Sławomira Tałacha (fot. R. Gucwa)
  Nagroda Burmistrza dla Sławomira Tałacha (fot. R. Gucwa)
 • Pruszczańscy judocy (fot. R. Gucwa)
  Pruszczańscy judocy (fot. R. Gucwa)
 • Pruszczańscy judocy (fot. R. Gucwa)
  Pruszczańscy judocy (fot. R. Gucwa)
 • Pruszczańscy judocy (fot. R. Gucwa)
  Pruszczańscy judocy (fot. R. Gucwa)
 • Pruszczańscy judocy (fot. R. Gucwa)
  Pruszczańscy judocy (fot. R. Gucwa)
 • Sławomir i Tomasz Tałach (fot. R. Gucwa)
  Sławomir i Tomasz Tałach (fot. R. Gucwa)

drukuj ()

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

 • http://pruszcz-gdanski.pl
  http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E