Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Dzieci piszą Listy dla Ziemi

Pod koniec kwietnia w pruszczańskich szkołach dzieci i młodzież będą pisały Listy dla Ziemi w ramach ogólnopolskiej akcji ekologicznej przygotowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielsko-Białej.

Główna idea akcji to pisanie listów przez młodych ludzi, w których zachęcać będą dorosłych do działań proekologicznych. W związku z rewolucją, jaka nastała w tym roku tematem przewodnim będzie gospodarka odpadami.

Wszystkie placówki oświatowe w naszym mieście otrzymają bezpłatne materiały, które wykorzystają w planowanej inicjatywie. Będzie to makulaturowy papier listowy, na którym dzieci będą mogły napisać kilka słów do swoich rodziców, starszego rodzeństwa, cioć, wujków czy dziadków. Po czym wszyscy razem podejmą się prostych działań ekologicznych, a następnie ich opisy przęślą do fundacji. Jest to edukacja dorosłych poprzez indywidualne prace dzieci z prostym przesłaniem dotyczącym działań, które w każdym domu można zrealizować, aby np. segregować śmieci.

Akcja poprzedzona zostanie prelekcjami tematycznymi prowadzonymi przez nauczycieli w klasach. W naszym mieście ponad 1300 dzieci weźmie udział w edukacyjnej formie kształtowania świadomości ekologicznej dorosłych.

Pisanie papierowych listów przełamuje również dzisiejsze przyzwyczajenia wykorzystania do tego celu Internetu, dlatego też akcja ta ma drugie przesłanie, aby nie zapominać o tradycyjnym korzystaniu ze słowa pisanego do wyrażania siebie.

Zwieńczeniem akcji będzie konkurs na najpiękniejszy list. Prace zgłoszone przez szkoły prezentowane będą na specjalnym fanpage’u Listów dla Ziemi na Facebooku a decyzję komu przyznać nagrodę główną, podejmą internauci. Jury wybierze 10 najlepszych listów, które będą promowane w mediach i pokazywane na wystawach w całej Polsce.

Trzymajmy więc mocno kciuki za nasze pruszczańske dzieciaki!

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E