Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Program stypendialny „Klasa” dla uczniów kończących szkoły podstawowe

„Klasa” to program stypendialny Fundacji BNP Paribas, umożliwiający zdolnym absolwentom szkół podstawowych, pochodzących z mniejszych miejscowości oraz będących w trudnej sytuacji finansowej na  naukę w renomowanych liceach w 5 miastach akademickich w Polsce.

Przywrócenie działalności opiekuńczej placówek przedszkolnych i żłobkowych

Po skonsultowaniu bieżącej sytuacji z dyrektorami publicznych szkół, przedszkoli i żłobków, władze Pruszcza Gdańskiego zdecydowały, że ze względów bezpieczeństwa oraz niemożności dostosowania się w tak krótkim terminie do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministra Zdrowia, Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przywrócenie działalności opiekuńczej placówek przedszkolnych i żłobkowych 6 maja nie jest możliwe.

Zmiana terminów rekrutacji do przedszkoli w związku z COVID-19

Nowe terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021 do publicznych  przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Gminie Miejskiej Pruszcz Gdański – w związku z epidemią COVID-19.

Edukacja zdalna przedłużona do 26 kwietnia

W związku z epidemią koronawirusa Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o wydłużeniu o kolejne 2 tygodnie zawieszenia zajęć w szkołach.

Rekrutacja do Niepublicznej Szkoły Podstawowej Integracyjnej "Lawendowy Król"

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Integracyjna "Lawendowy Król" to placówka założona w 2019 roku w Pruszczu Gdańskim dla wszystkich, którzy cenią sobie wysoką jakość edukacji.

Z myślą o rodzicach 4parents w Przedszkolu nr 3

Od 1 marca 2020 r. w Przedszkolu nr 3 im. Kubusia Puchatka ruszy elektroniczna platforma obsługi przedszkola o nazwie 4parents. Wdrożenie wprowadza innowacyjne rozwiązania ułatwiające obieg informacji pomiędzy przedszkolem i rodzicami.

Terminy przerw wakacyjnych w roku szkolnym 2019/2020, w pracy przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych i punktów przedszkolnych położonych w Pruszczu Gdańskim

Zapoznaj się z treścią ogłoszenia.

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2020/2021. Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem.

Ferie zimowe 2020

Zapoznaj się z treścią ogłoszenia.

Wizyta uczniów klasy VI h w Urzędzie Miasta.

W dniu 8 listopada 2019 r. uczniowie klasy VI h Szkoły Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim, w ramach zajęć szkolnych z doradztwa zawodowego złożyli wizytę w Urzędzie Miasta.

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 3

W dniu 10.10.2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 w Pruszczu Gdańskim,  odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia.

Nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku

1 października 2019 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gdańskim odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2019/2020 Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Dzień przedszkolaka

Jutro dzień przedszkolaka. Każdy rodzic, który posyła lub posyłał swoje dziecko do przedszkola, wie jak ważny to czas w rozwoju malucha.

Opieka stomatologiczna dzieci i młodzieży

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego zaprasza lekarzy dentystów/stomatologów do współpracy przy zwiększaniu dostępności opieki stomatologicznej dla dzieci i młodzieży.

Stypendia socjalne dla uczniów znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej

Od 2 do 16 września 2019 r. odbędzie się nabór wniosków o stypendia szkolne dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański.

Pruszczański Bon Opiekuńczy

Od 2 września 2019 r. na nowych zasadach rusza kolejny nabór wniosków o świadczenie rodzinne „Pruszczański Bon Opiekuńczy” dla rodzin z dziećmi w wieku do lat 3!

Stypendia Burmistrza przyznane

Przedstawiamy listę osób, którym Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel przyznał stypendia finansowane w ramach lokalnego programu wspierania edukacji w formie stypendiów za wybitne wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe zdobyte w roku szkolnym 2018/2019 dla uczniów będących stałymi mieszkańcami Pruszcza Gdańskiego.

Nagrody Burmistrza Pruszcza Gdańskiego rozdane

W dniu 26 czerwca 2019 r. podczas VII Sesji Rady Miasta Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel oraz Wicemarszałek Województwa Pomorskiego Ryszard Świlski wręczyli nagrody dla najlepszych uczniów szkół podstawowych (na poziomie klas IV - VIII) oraz gimnazjalnych (na poziomie klasy III).

Zakończenie roku szkolnego gimnazjalistów w ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim

W dniu 19 czerwca 2019 r. w uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2018/2019 dla gimnazjalistów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim m.in. udział wzięli Zastępca Burmistrza Pruszcza Gdańskiego Jerzy Kulka oraz Przewodnicząca Rady Miasta Małgorzata Czarnecka-Szafańska.

Stypendia motywacyjne - nowy wniosek

Do 15 lipca 2019 r. można składać wnioski o stypendium motywacyjne dla uczniów będących stałymi mieszkańcami Miasta Pruszcz Gdański.

Konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pruszczu Gdańskim

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Pruszczu Gdańskim przy ul. Tysiąclecia 5, dla której organem prowadzącym jest Gmina Miejska Pruszcz Gdański.

Komunikat w sprawie egzaminów gimnazjalnych

Dyrektorzy szkół: ZSO nr 1, SP nr 2 oraz SP nr 4 poinformowali, że obecni są wszyscy członkowie zespołów nadzorujących egzaminy gimnazjalne. Egzaminy właśnie trwają.

Zajęcia dla dzieci w czasie strajku

Szanowni Rodzice, w związku ze strajkiem nauczycieli w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miejska Pruszcz Gdański, reprezentujący ją Burmistrz Pruszcza Gdańskiego zaangażował Centrum Kultury i Sportu do organizacji zajęć będących alternatywą dla rodziców, którzy nie mają możliwości zapewnienia opieki dla swoich dzieci.

III Międzyszkolny konkurs chemiczno - fizyczny

W dniu 4 kwietnia 2019r. odbył się III Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Fizyczny pod hasłem "Życie i działalność naukowa Marii Skłodowskiej - Curie". Patronat nad konkursem objął Burmistrz Pruszcza Gdańskiego, Janusz Wróbel.

Informacja na temat planowanego strajku nauczycieli

Z informacji uzyskanych przez Urząd Miasta Pruszcz Gdański od dyrektorów szkół nr 1, 2, 3, 4 i przedszkola nr 3 wynika, że najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest rozpoczęcie w dniu 08.04.2019 akcji protestacyjnej w publicznych jednostkach oświatowych na terenie Miasta Pruszcz Gdański.

Stosunek organu prowadzącego do ewentualnego strajku 8 kwietnia br.

W związku z kierowanymi do Urzędu Miasta Pruszcz Gdański zapytaniami o stosunek organu prowadzącego do ewentualnego strajku 8 kwietnia br. i wypływających z niego konsekwencji dla uczniów i rodziców, należy przypomnieć, że prawo nauczycieli do strajku wynika z Ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

Przerwa wakacyjna w przedszkolach w Pruszczu Gdańskim w 2019 roku

Terminy przerwy wakacyjnej w przedszkolach w Pruszczu Gdańskim w 2019 roku.

Rekrutacja do przedszkoli w Pruszczu Gdańskim

Nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2019/2020.

Terminy rekrutacji do szkół i przedszkoli na rok szkolny 2019/2020

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego na rok szkolny 2019/2020.

Kryteria rekrutacji do przedszkoli na rok szkolny 2019/2020

Kryteria, dokumenty oraz liczba punktów możliwych do uzyskania w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych placówek wychowania przedszkolnego.

Kryteria rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2019/2020

Kryteria, dokumenty oraz liczba punktów możliwych do uzyskania w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych.

Stypendia motywacyjne - nowe zasady przyznawania

W związku z podjęciem 03.10.2018 r. przez Radę Miasta Pruszcz Gdański uchwały w sprawie udzielania pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym dla uczniów będących stałymi mieszkańcami Miasta Pruszcz Gdański, informujemy, iż od 01.02.2019 r. wchodzą nowe zasady przyznawania stypendiów Burmistrza.

Pruszczański Bon Opiekuńczy

Rusza kolejny nabór wniosków o świadczenie rodzinne „Pruszczański Bon Opiekuńczy” dla rodzin z dziećmi w wieku do lat 3.

Program Erasmus+

Zapraszamy do udziału w praktycznych warsztatach z pisania wniosków i tworzenia projektów dla szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz przedszkoli.

Pasowanie na pierwszoklasistę w SP nr 2

W dniu 18 października 2018 roku odbyła się w SP nr 2 uroczystość pasowania na pierwszoklasistę.

Rozdanie stypendiów Burmistrza Pruszcza Gdańskiego

15 października 2018 roku, w sali kinowej Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim, odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów z okazji przyznania przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego stypendiów na I semestr roku szkolnego 2018/2019, za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe.

Miś od przedszkolaków

Takiego oto pięknego misia Burmistrz Janusz Wróbel otrzymał od przedszkolaków z Prywatnego Przedszkola Lawendowy Król w Pruszczu Gdańskim.

Stypendia Burmistrza przyznane

Przedstawiamy listę osób, którym Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel przyznał stypendia finansowane w ramach lokalnego programu wspierania edukacji w formie stypendiów za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe dla uczniów będących stałymi mieszkańcami Pruszcza Gdańskiego na I semestr roku szkolnego 2018/2019.

Inauguracja Roku Akademickiego 2018/19 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pruszczu Gdańskim

2 października 2018 r. odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego 2018/19 Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pruszczu Gdańskim. Gości powitała Pani Elżbieta Urbanowicz – Prezes Zarządu, Koordynator UTW.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka 2018

W dniu 20 września 2018 roku, w centrum miasta obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W zorganizowanej już po raz czwarty przez Przedszkole Publiczne im. Janusza Korczaka w Pruszczu Gdańskim imprezie, pod patronatem Burmistrza Miasta – wzięli udział przedstawiciele większości pruszczańskich szkół i przedszkoli.

Mobilne Przedszkole - Aktywny Maluch

Przedszkole nr 3 im. Kubusia Puchatka w Pruszczu Gdańskim odwiedzili przedstawiciele Polskiej Unii Mobilności Aktywnej (PUMA).

Po wakacyjnej przerwie czas wrócić na sportowe boiska – zaczynamy dodatkowy nabór do Programu Szkolny Klub Sportowy!

Z bezpłatnych zajęć sportowych w ramach Programu SKS korzysta obecnie ok. 300 000 uczniów w całej Polsce! Chcemy, by dołączyli kolejni! Po wakacyjnej przerwie uruchamiamy dodatkowy nabór.

Nagrody Burmistrza Pruszcza Gdańskiego wręczone

W dniu 22 czerwca 2018 r. Burmistrz Pruszcza Gdańskiego wręczył Nagrody dla najlepszych uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych.

Zakończenie roku akademickiego na UTW w Pruszczu Gdańskim

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku filii w Pruszczu Gdańskim we wtorek 12 czerwca 2018 r. w ZSO nr 1 uroczyście zakończyli rok akademicki 2017/2018.

Konsultacje projektu uchwały Rady Miasta

Konsultacje projektu uchwały Rady Miasta Pruszcz Gdański w sprawie określenia regulaminu otwartego konkursu ofert oraz kryteriów wyboru ofert na realizację zadania publicznego polegającego na zapewnieniu możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w niepublicznych szkołach podstawowych i niepublicznych innych formach wychowania przedszkolnego w Gminie Miejskiej Pruszcz Gdański.

Bałtycki Festiwal Nauki na Politechnice Gdańskiej

Zapraszamy do udziału w Bałtyckim Festiwalu Nauki na Politechnice Gdańskiej, który odbędzie się w dniach 23-27 maja.

Przerwa wakacyjna w przedszkolach i szkołach podstawowych

Terminy przerwy wakacyjnej w przedszkolach i szkołach podstawowych w Pruszczu Gdańskim

Bezpłatne szkolenia i staże ze stypendium

Zapraszamy na bezpłatne szkolenia i staże ze stypendium w ramach projektu "Bezpieczne Wsparcie".

Sukces uczennic z SP3

W związku z przypadającą w 2018 r. 100. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę Kancelaria Senatu, pod patronatem marszałka Stanisława Karczewskiego, zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju.

Zobacz jak wygląda nowy żłobek - duma Pruszcza Gdańskiego!

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański zaprasza wszystkich mieszkańców Pruszcza Gdańskiego na Dzień Otwarty żłobka przy ulicy Romera na Osiedlu Bursztynowym, które odbędą się w sobotę, 28 kwietnia, pomiędzy godziną 11.00 a 14.00.

Nabór do nowopowstającej Miejskiego Żłobka oraz do jego Filii Nr 1 „Króla Maciusia” w Pruszczu Gdańskim

Wnioski o przyjęcie dziecka do nowo powstającej Filii Miejskiego Żłobka Nr 1 „Króla Maciusia” w Pruszczu Gdańskim, przy ul. Eugeniusza Romera 1, oraz do Miejskiego Żłobka przy ul. Żwirki i Wigury 8 przyjmowane są do dnia 30 kwietnia 2018 r.

Szkolenia językowe i komputerowe dla Pomorzan

Zapraszamy na bezpłatny kurs komputerowy lub językowy (do wyboru niemiecki lub francuski) dla mieszkańców województwa pomorskiego.

Bezpłatne kursy z j. angielskiego i j. niemieckiego

Zapraszamy do udziału w projekcie „Pomorska Akademia Kompetencji Kluczowych”, w którym całkowicie bezpłatnie można wziąć udział w kursie języka angielskiego lub niemieckiego.

Nabór do nowopowstającej Filii Miejskiego Żłobka Nr 1 „Króla Maciusia” w Pruszczu Gdańskim

Informacja o naborze do nowopowstającej Filii Miejskiego Żłobka Nr 1 „Króla Maciusia” w Pruszczu Gdańskim.

Stypendia Burmistrza wręczone

W dniu 7 marca 2018r. odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów z okazji przyznania przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego stypendiów, na II semestr roku szkolnego 2017/2018, za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe.

Nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2018/2019

Wychowanie przedszkolne obejmuje dzieci od początku roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. Wychowanie przedszkolne jest realizowane w przedszkolach, oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz innych formach wychowania przedszkolnego.

PIT-y za otrzymanie stypendium za wyniki w nauce / osiągnięcia sportowe

Urząd Miasta Pruszcz Gdański rozpoczął wystawianie PIT-ów dla uczniów, którzy otrzymali stypendia Burmistrza Pruszcza Gdańskiego w roku 2017 (dotyczy kwot faktycznie wypłaconych w danym roku).

Stypendia Burmistrza przyznane

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel przyznał stypendia finansowane w ramach lokalnego programu wspierania edukacji w formie stypendiów za wybitne wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe.

Kryteria rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2018/2019

Zapoznaj się z kryteriami, dokumentami potwierdzającymi ich spełnianie oraz liczbą punktów możliwych do uzyskania w postępowaniu rekrutacyjnym do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych w Gminie Miejskiej Pruszcz Gdański, dla kandydatów zamieszkałych poza obwodami tych szkół.

Kryteria rekrutacji do przedszkoli na rok szkolny 2018/2019

Zapoznaj się z kryteriami, dokumentami potwierdzającymi ich spełnianie oraz liczbą punktów możliwych do uzyskania w postępowaniu rekrutacyjnym do publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych w Gminie Miejskiej Pruszcz Gdański.

Terminy rekrutacji do szkół i przedszkoli na rok szkolny 2018/2019

Zapoznaj się z terminami rekrutacji do szkół i przedszkoli na rok szkolny 2018/2019.

Pruszczański Bon Opiekuńczy – rusza nabór wniosków!

Drogi Mieszkańcu Pruszcza Gdańskiego! Jeśli sprawujesz osobistą opiekę nad dzieckiem w wieku do lat 3, które korzysta z usług niepublicznego żłobka lub klubu dziecięcego wpisanego do rejestru prowadzonego przez Burmistrza i spełniasz wymagania określone w uchwale Nr XL/376/2017 Rady Miasta Pruszcz Gdański możesz złożyć wniosek o przyznanie świadczenia rodzinnego, pn.: „Pruszczański Bon Opiekuńczy”.

Lekcje historii dla najmłodszych

W ramach realizacji projektu „Rewitalizacja miejsca Pamięci Narodowej przy ul. Powstańców Warszawy w Pruszczu Gdańskim” odbyły się lekcje historii skierowane do młodzieży szkolnej, które były prowadzone przez reprezentantów środowiska kombatanckiego.

Rozdanie stypendiów

Dnia 8 listopada 2017 roku w Urzędzie Miasta w Pruszczu Gdańskim odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów z okazji przyznania przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego stypendiów, na I semestr roku szkolnego 2017/2018, za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe.

Stypendia Burmistrza przyznane

Przedstawiamy listę osób, którym Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel przyznał stypendia finansowane w ramach lokalnego programu wspierania edukacji w formie stypendiów za wybitne wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe dla uczniów będących stałymi mieszkańcami Pruszcza Gdańskiego na I semestr roku szkolnego 2017/2018.

Pasowanie na ucznia w SP nr 3

W dniu 13 października w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Na sali gimnastycznej zebrali się pierwszoklasiści, którzy wstąpili do grona prawdziwych uczniów.

Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 na Uniwersytecie III Wieku w Pruszczu Gdańskim

Już w najbliższy wtorek, trzeciego października, rusza kolejny rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku filia w Pruszczu Gdańskim, działającego przy UG.

SMOK - już działa

Od września 2017 roku w mieście Pruszcz Gdański kontynuujemy funkcjonowanie Szkolnego Młodzieżowego Ośrodka Koszykówki SMOK dla chłopców.

Stypendia motywacyjne, szkolne, wyprawka szkolna

W związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2017/2018 ruszył nabór wniosków o tzw. pomoc materialną dla uczniów. Pomoc przyznawana jest uczniom, będącym mieszkańcami Pruszcza Gdańskiego.

Ogłoszenie Burmistrza Pruszcza Gdańskiego

W otwartym konkursie ofert na realizację zadania publicznego polegającego na zapewnieniu możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach w Gminie Miejskiej Pruszcz Gdański w roku szkolnym 2017/2018, dokonano wyboru oferty.

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego polegającego na zapewnieniu możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach w Gminie Miejskiej Pruszcz Gdański w roku szkolnym 2017/2018.

Nagrody Burmistrza Pruszcza Gdańskiego rozdane

W dniu 14 czerwca 2017 r. Burmistrz Pruszcza Gdańskiego wręczył Nagrody dla najlepszych uczniów szkół podstawowych (na poziomie klas IV, V i VI) oraz gimnazjalnych (na poziomie klas I i II).

Początek sezonu stypendialnego

Rozpoczyna się „sezon na stypendia” – okres, w którym trwają nabory znacznej części polskich i zagranicznych programów stypendialnych. W związku z tym prezentujemy Państwu największy ogólnopolski serwis o stypendiach i konkursach - www.mojestypendium.pl.

I Miejski Konkurs Chemiczno-Fizyczny pod hasłem „Życie i działalność naukowa Michaela Faradaya”

W dniu 27 kwietnia 2017r. W Zespole Szkół nr 4 im. I.J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim odbył się I Miejski Konkurs Chemiczno-Fizyczny pod hasłem „Życie i działalność naukowa Michaela Faradaya”. Patronat nad konkursem objął Burmistrz Pruszcza Gdańskiego – Janusz Wróbel.

Konkurs na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim, ul. Jana Kasprowicza 16.

Konkurs na dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1

Burmistrz Pruszcz Gdańskiego ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Pruszczu Gdańskim, ul. Juliana Ursyna Niemcewicza 1.

Kryteria i dokumenty rekrutacji do klas pierwszych szkół podstawowych

Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi kryteriów i dokumentów rekrutacji do klas pierwszych publicznych szkół podstawowych.

Kryteria i dokumenty rekrutacji do przedszkoli

Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi kryteriów i dokumentów rekrutacji do przedszkoli.

Terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego

do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz do klas I szkół podstawowych, prowadzonych przez Gminę Miejską Pruszcz Gdański, dla dzieci zamieszkałych poza obwodami tych szkół.

Druga edycja Konkursu „Nauczyciel Pomorza” w 2017 roku

31 marca 2017 r. Marszałek Województwa Pomorskiego ogłosił nabór na II edycję Konkursu „Nauczyciel Pomorza”, mającego na celu uhonorowanie wybitnych nauczycieli, wychowawców i innych pracowników pedagogicznych zatrudnionych w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych na terenie województwa pomorskiego.

Nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2017/2018

Zapoznaj się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi naboru do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w Pruszczu Gdańskim.

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” w Pruszczu Gdańskim

21 marca 2017 r. na stronie internetowej Kuratorium Oświaty w Gdańsku zostały opublikowane wyniki udzielenia wsparcia finansowego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa" - edycja 2016/2017. Dotacja celowa na dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) do bibliotek szkolnych została m.in. przyznana dwóm szkołom z Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański.

W Pruszczu Gdańskim bez rewolucji

Politycy zdecydowali o reformie oświaty. Wielu samorządowców obawiało się zmian w dobrze funkcjonującym systemie. W Pruszczu Gdańskim przygotowania do nowego systemu nauczania idą pełną parą i z całą pewnością nie wprowadzą rewolucyjnych zmian.

Uroczyste rozdanie stypendiów

Dnia 27 lutego 2017 roku w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim odbyło się uroczyste rozdanie dyplomów z tytułu przyznania przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego stypendiów, na II semestr roku szkolnego 2016/2017, za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe.

Stypendia Burmistrza przyznane

Przedstawiamy listę osób, którym Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel przyznał stypendia finansowane w ramach lokalnego programu wspierania edukacji w formie stypendiów za wybitne wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe dla uczniów będących stałymi mieszkańcami Pruszcza Gdańskiego na II semestr roku szkolnego 2016/2017.

Ogłoszenie Burmistrza Pruszcza Gdańskiego

Podstawowe kwoty dotacji oraz statystyczna liczba uczniów dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Gminy Miejskiej Pruszcz Gdański w 2017 r.

ZSO nr 1 z certyfikatem „Chronimy Dzieci”

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim otrzymał certyfikat „Chronimy Dzieci”, przyznawany w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” placówkom systemu oświaty, realizującym Politykę ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Konkurs plastyczny na kartki okolicznościowe

Urząd Miasta Pruszcz Gdański ogłosił konkurs plastyczny na kartki: bożonarodzeniową, wielkanocną i z okazji Dni Pruszcza Gdańskiego.

Edukacja ekologiczna najmłodszych

W środę 16 listopada odbyły się w sali Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim organizowane przez Urząd Miasta cztery spektakle ekologiczne pt. „Zielona wyspa pirata Pifpafa”.

Stypendia Burmistrza Pruszcza Gdańskiego

Dnia 2 listopada 2016 roku w Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim odbyło się uroczyste rozdanie stypendiów przyznanych przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego na I semestr roku szkolnego 2016/2017 za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe.

Rozmowa o książce z Andrzejem Strzeleckim

Andrzej Strzelecki – reżyser, aktor i pedagog, gościł w sobotę 18 października br. w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

Stypendia Burmistrza przyznane

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel przyznał stypendia finansowane z Funduszu Burmistrza na
I semestr roku szkolnego 2016/2017.

Spotkanie szkoleniowe nauczycieli bibliotekarzy w bibliotece pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim

5 października w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej – Filii w Pruszczu Gdańskim odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie sieci współpracy i samokształcenia bibliotekarzy szkolnych naszego powiatu.

„Człowiek z parawanem” - spotkanie z Andrzejem Strzeleckim

15 października 2016 r., o godz. 18.00 zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim na spotkanie z aktorem, reżyserem i pedagogiem, Andrzejem Strzeleckim.

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

4 października 2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 1 w Pruszczu Gdańskim odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku akademickiego 2016/2017 Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Biblioteka Pedagogiczna w Pruszczu Gdańskim zaprasza w nowym roku akademickim

1 października rozpoczął się nowy rok akademicki, więc Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka Filia w Pruszczu Gdańskim zaprasza osoby studiujące (i nie tylko) do swojej siedziby przy ul. Obrońców Pokoju 6.

Stypendia motywacyjne, szkolne, wyprawka szkolna

1 września uczniowie rozpoczęli rok szkolny 2016/2017, w związku z czym ruszyła również tzw. pomoc materialna dla uczniów. Pomoc jest przyznawana uczniom, będącym mieszkańcami Pruszcza Gdańskiego.

„Projekt z ZUS" w gimnazjach

Każdy uczeń musi już dziś myśleć o swojej przyszłości, w tym tej emerytalnej. Brak wiedzy o systemie ubezpieczeń społecznych może rodzić problemy w różnych sytuacjach życiowych.

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” w Pruszczu Gdańskim

Gmina Miejska Pruszcz Gdański otrzymała z budżetu państwa dotację celową na dofinansowanie zakupu nowości wydawniczych (książek niebędących podręcznikami) do bibliotek szkolnych w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

Nagrody Burmistrza dla najlepszych uczniów

W dniu 22 czerwca 2016 r. Burmistrz Pruszcza Gdańskiego wręczył Nagrody dla najlepszych uczniów szkół podstawowych (na poziomie klas IV, V i VI) oraz gimnazjalnych (na poziomie klas I, II i III).

Nabór wniosków o przyznanie Stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego

Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego ogłasza nabór wniosków
o przyznanie Stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego. Termin składania wniosków upływa 15 lipca 2016 r.

Półkolonie dla dzieci i młodzieży

Na zbliżający się okres wakacyjny Katolickie Szkoły Niepubliczne w Pruszczu Gdańskim przygotowały dwie atrakcyjne oferty półkolonii dla dzieci i młodzieży.

VII Edycja Konkursu ,,Odkrywamy Talenty na Pomorzu IGLOTEX 2016'"

Ruszyły zapisy do kolejnej, VII edycji konkursu ,,Odkrywamy Talenty na Pomorzu IGLOTEX 2016'", którego celem jest promocja i rozwój wybitnie utalentowanych dzieci, mlodzieży i studentów z terenu wojewodztwa pomorskiego oraz propagowanie wzorców zachowań, służących odnajdywaniu oraz szlifowaniu swoich talentów.

Happening "Moja mama jest królową"

Niepubliczne Przedszkole im. Janusza Korczaka w Pruszczu Gdańskim, organizuje happening z okazji Dnia Matki, w dniu 24 maja o godz. 9:00, na ul. Waląga, na deptaku przy kulach oraz przed sklepem Rossmann. Happening odbywać się będzie pod hasłem "Moja mama jest królową".

Konkurs recytatorski w ZS nr 4

Dnia 10 maja w Zespole Szkół nr 4 w Pruszczu Gdańskim odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski  "Klasyka kontra współczesność - wiersze Marii Konopnickiej i  Danuty Wawiłow" dla  klas I - III.

X Targi Szkół Ponadgimnazjalnych

22 kwietnia odbędą się w hali sportowo-widowiskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Pruszczu Gdańskim jubileuszowe X Targi Szkół Ponadgimnazjalnych dla uczniów naszego gimnazjum.

IV edycja Listów dla Ziemi

Czwarta edycja akcji „Listy dla Ziemi” odbędzie się w dniach 11-30 kwietnia br. Jej uczestnicy otrzymali już materiały od organizatora akcji – Fundacji Ekologicznej ARKA z Bielsko-Białej. Głównym wydarzeniem realizowanym w ramach projektu będzie pisanie przez młodych ludzi  ekologicznych listów do dorosłych.

Rekrutacja młodzieży do projektu „Ginące zawody pomysłem na przyszłość”

Ochotnicze Hufce Pracy ogłaszają rekrutację do projektu „Ginące zawody pomysłem na przyszłość”, skierowanego do osób w wieku 18-25 lat, mających poważne trudności z wejściem na rynek pracy. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Rozstrzygnięcie powiatowego konkursu plastycznego "Jaka jest szkoła marzeń ?"

W dniu 22 marca br. w pruszczańskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym dla uczniów gimnazjum naszego powiatu.

Przedszkoliada Tour 2016 Pruszcz Gdański

W piątek, 18 marca 2016r. w hali sportowej ZSO nr 1 w Pruszczu Gdańskim rozegrały się zawody sportowe dla przedszkolaków. W imprezie sportowej cyklu Grupa Azoty Przedszkoliada Tour 2016 Pruszcz Gdański wzięło udział 160 przedszkolaków z przedszkoli z Pruszcza Gdańskiego, Tczewa, Straszyna i Trąbek Wielkich.

Ogłoszenie Burmistrza Pruszcza Gdańskiego

Rozstrzygnięto otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego polegającego na zapewnieniu możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach w Gminie Miejskiej Pruszcz Gdański w roku szkolnym 2016/2017.

Dzień Europejczyka 2016 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Pruszczu Gdańskim

Obchodzony w tym roku w pierwszy dzień wiosny - 21 marca, ma na celu przybliżenie uczniom historii, tradycji i kultury państw Unii Europejskiej.

VI sesja popularnonaukowa w Zespole Szkół w Suchym Dębie

W sobotę 12 marca 2016 r. w Zespole Szkół w Suchym Dębie odbyła się VI sesja popularnonaukowa o tematyce żuławskiej.

Stypendia Burmistrza wręczone

Dnia 10 marca 2016 roku w Centrum Kultury i Sportu odbyło się uroczyste wręczanie stypendiów Burmistrza Pruszcza Gdańskiego przyznanych na II semestr roku szkolnego 2015/2016.

Uroczyste wręczenie stypendiów

W dniu 10 marca 2016 r. odbędzie się uroczyste wręczenie stypendiów za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe, przyznanych przez Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Stypendia Burmistrza przyznane

Przedstawiamy listę osób, którym Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel przyznał stypendia finansowane z Funduszu Burmistrza w ramach lokalnego programu wspierania edukacji.

Konkurs dla przedszkoli niepublicznych

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego.

Pruszczanie wśród stypendystów Marszałka

Uroczyste wręczenie stypendiów Marszałka Województwa Pomorskiego odbyło się w Filharmonii Bałtyckiej. W gronie nagrodzonych znalazło sie czworo mieszkańców naszego miasta.

Nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2016/2017

Tegoroczny nabór uwzględnia zmiany ustawy o systemie oświaty przyjęte dnia 28 grudnia 2015 r. przez Sejm.

Nabór do publicznych szkół podstawowych i gimnazjów na rok szkolny 2016/2017

Zgodnie z określonymi nowymi zasadami rekrutacji, do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej i gimnazjum przyjmuje się z urzędu dzieci zamieszkałe w obwodzie danej szkoły oraz w dalszej kolejności na wniosek rodziców (prawnych opiekunów), dzieci zamieszkałe poza obwodem danej szkoły, jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami.

Zapisy na semestr letni w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

Uniwersytet III Wieku to wielkie osiągnięcie wspólnoty osób starszych. Jest to niezwykła grupa osób, która tworzy dobry klimat dla seniorów i daje im szanse na aktywność społeczną po okresie aktywności zawodowej.

„Książki naszych marzeń” w Pruszczu Gdańskim

Trwa realizacja rządowego programu „Książki naszych marzeń”, polegającego na zakupie książek do bibliotek szkolnych niebędących podręcznikami.

Edukacja ekologiczna najmłodszych w Pruszczu Gdańskim

W dniu 18 listopada odbyły się w sali Centrum Kultury i Sportu w Pruszczu Gdańskim organizowane przez Urząd Miasta spektakle ekologiczne pt. „O czym marzą drzewa” przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. W przedstawieniach wzięło udział około 600 dzieci z pruszczańskich szkół i przedszkola.

Wizyta studentów z Europy Wschodniej

3 listopada z wizytą do Urzędu Miasta już po raz kolejny przyjechała grupa studentów z Ukrainy, Rosji i Białorusi.

Stypendia Burmistrza wręczone

Wczoraj o godzinie 18.30 Burmistrz Pruszcza Janusz Wróbel wręczył stypendia przyznane na I semestr roku szkolnego 2015/2016.

Bezpłatne szkolenie „Mama może wszystko…” finansowane ze środków Funduszy Europejskich

3 listopada  zapraszamy wszystkie mamy, które są aktywne i chcą powrócić na rynek pracy na bezpłatne szkolenie „Mama może wszystko…” finansowane ze środków Funduszy Europejskich.

Zaproszenie

Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański Janusz Wróbel Serdecznie Zaprasza na rozdanie Stypendiów Burmistrza przyznanych na I semestr roku szkolnego 2015/2016, które odbędzie 27 października 2015 r. (jutro) o godz. 17.30 w CKiS.

Ogólnopolska konferencja na Uniwersytecie Gdańskim

Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w klasie szkolnej. Integracja i/czy inkluzja?” to temat Ogólnopolskiej Konferencji z udziałem gości zagranicznych, która odbyła się w sobotę 26.09.2015 r. na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Burmistrza Pruszcza Gdańskiego oraz Starosty Powiatu Gdańskiego.

Stypendia Burmistrza przyznane

Przedstawiamy listę osób, którym Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel przyznał stypendia finansowane z Funduszu Burmistrza w ramach lokalnego programu wspierania edukacji w formie stypendiów za wybitne wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe dla uczniów będących stałymi mieszkańcami Pruszcza Gdańskiego na I semestr roku szkolnego 2015/2016.

Święto Drzewa

W związku ze Świętem Drzewa przypadającym  na 10 października Niepubliczne Przedszkole im. Janusza Korczaka w Pruszczu Gdańskim zwróciło się do Urzędu Miasta z prośbą o wyznaczenie miejsca na terenie miasta na posadzenie drzewa przez dzieci.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Niepubliczne Przedszkole im. Janusza Korczaka w Pruszczu Gdańskim zaprasza na Happening z okazji Dnia Przedszkolaka w Pruszczu Gdańskim pod patronatem Burmistrza Miasta Pruszcza Gdańskiego, który odbędzie się 21 września 2015 r.

Nabór wniosków stypendialnych

Informujemy, że do 30 września br. można składać wnioski o przyznanie stypendium za wyniki w nauce / osiągnięcia sportowe na  I semestr roku szkolnego 2015/2016. Wnioski należy składać w Urzędzie Miasta Pruszcz Gdański w pok. nr 5.

Inwestycje w placówkach oświatowych

Wraz z pierwszym dzwonkiem warto wspomnieć o inwestycjach w placówkach oświatowych, których organem prowadzącym jest Miasto Pruszcz Gdański.

Stypendia akademickie

Fundacja Edukacyjna im. Jerzego Juzonia organizuje IV edycję stypendiów akademickich. W roku akademickim 2015/2016 fundacja zamierza przyznać 500 stypendiów wypłacanych w 10 miesięcznych ratach po 539 zł.

Młodzi olimpijczycy w Urzędzie Miasta

Pruszczańscy finaliści i laureaci wojewódzkich olimpiad gimnazjalnych spotkali się wczoraj w sali posiedzeń Urzędu Miasta Pruszcz Gdański z Burmistrzem Januszem Wróblem i Przewodniczącą Rady Miasta Małgorzatą Czarnecką-Szafrańską.

Konsultacje projektu uchwały Rady Miasta Pruszcz Gdański

Konsultacje w sprawie określenia regulaminu otwartego konkursu ofert oraz kryteriów wyboru ofert na realizację zadania publicznego polegającego na zapewnieniu możliwości korzystania z wychowania przedszkolnego w niepublicznych przedszkolach i niepublicznych innych formach wychowania przedszkolnego w Gminie Miejskiej Pruszcz Gdański.

Uroczyste rozdanie stypendiów

Dnia 18 marca 2015 roku w Centrum Kultury i Sportu odbyło się uroczyste rozdanie stypendiów na II semestr roku szkolnego 2014/2015 za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe.

Stypendia Burmistrza i Starosty

Dziś i jutro w Pruszczu Gdańskim odbędą się uroczystości wręczeń stypendiów dla dzieci i mlodzieży, za wyniki w nauce i sporcie.

Ogłoszenie otwartego konkursu ofert na wynajem krytej pływalni przy ZS nr 4

W związku ze zbliżającym się otwarciem krytej pływalni wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy Zespole Szkół nr 4 przy ul. Kasprowicza w Pruszczu Gdańskim zapraszamy do składania przez podmioty gospodarcze ofert wynajmu obiektu w terminie do 18 marca na zasadach określonych zarządzeniem i regulaminem.

Stypendia Burmistrza przyznane

Przedstawiamy listę osób, którym Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel przyznał stypendia finansowane z Funduszu Burmistrza w ramach lokalnego programu wspierania edukacji w formie stypendiów za wybitne wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe dla uczniów będących stałymi mieszkańcami Pruszcza Gdańskiego na II semestr roku szkolnego 2014/2015.

Chiński na Uniwersytecie III Wieku

Uniwersytet III Wieku Filia Pruszcz Gdański i Fundacja Pomocy Społecznej im. J. Beaumont w Pruszczu Gdańskim informują, że jeszcze do 10 lutego można zapisywać się na zajęcia w ramach semestru letniego 2014/2015.

Nabór wniosków stypendialnych

Do 31 stycznia br. trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Uroczyste rozdanie stypendiów

Dnia 29 października 2014 roku w Centrum Kultury i Sportu odbyło się uroczyste rozdanie stypendiów na I semestr roku szkolnego 2014/2015 za wyniki w nauce oraz osiągnięcia sportowe.

Stypendia Burmistrza przyznane

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel przyznał stypendia finansowane z Funduszu Burmistrza w ramach lokalnego programu wspierania edukacji w formie stypendiów za wybitne wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe dla uczniów będących stałymi mieszkańcami Pruszcza Gdańskiego na I semestr roku szkolnego 2014/2015.

Dzień Edukacji Narodowej w ZSO nr 1

Dnia 13 października 2014 roku w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 zebrała się społeczność szkolna wraz z zaproszonymi gośćmi na uroczystości z okazji Dnia Nauczyciela.

Pasowanie na ucznia w SP nr 3

W dniu 14 października w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Na sali gimnastycznej zebrali się pierwszoklasiści z aż siedmiu oddziałów, którzy wstąpili do grona prawdziwych uczniów.

Pasowanie na ucznia w „Małej Czwórce”

W dniu 8 października w Szkole Podstawowej nr 4 „Małej Czwórce” odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Na sali gimnastycznej zebrali się pierwszoklasiści z trzech oddziałów (I i, I j i I k), którzy wstąpili do grona prawdziwych uczniów.

Młodzież przygotowała raport o stanie czystości wód Raduni!

Uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Nr 2 w Gdańsku, Technikum nr 14 o specjalności: technik ochrony środowiska przeprowadzili badania fizyko-chemiczne wód rzeki Raduni.

Nagrody Burmistrza dla najlepszych uczniów

Podczas Sesji Rady Miasta, 25 czerwca 2014 r. Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański nagrodził najlepszych uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Gimnazjaliści zrobią pierwszą dokładną dokumentację XVI wiecznego ołtarza z Pruszcza

Gimnazjaliści z KSN z Pruszcza Gdańskiego wraz profesjonalnym fotografem, zrobią jutro w Muzeum Narodowym serię profesjonalnych zdjęć sławnego ołtarza antwerpskiego z kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, który od lat znajduje się w depozycie Muzeum Narodowego w Warszawie.

Rowerki biegowe dla przedszkolaków

Z inicjatywy Polskiej Unii Mobilności Aktywnej (PUMA) i miasta Pruszcz Gdański, dzieciom z Przedszkola Publicznego nr 3 im. Kubusia Puchatka w Pruszczu Gdańskim udostępniono rowerki biegowe.

Szkoła Podstawowa nr 3 ma multimedialną pracownię językową

W Szkole Podstawowej nr 3 w Pruszczu Gdańskim otwarto multimedialną pracownię językową, wyposażoną w tablicę interaktywną, komputer dla nauczyciela i słuchawki dla uczniów.

Nowa akcja profilaktyczna w szkołach Pruszcza Gdańskiego

"Trzymaj formę" – tak nazywa się nowy program profilaktyczny, wprowadzany do szkół przez Miasto Pruszcz Gdański. Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin, przez promocję zasad aktywnego stylu bycia i zbilansowanej diety.

Stypendia motywacyjne na II semestr roku szkolnego 2013/2014

5 marca 2014 r. o godz. 16.00 w Centrum Kultury i Sportu odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów Burmistrza Pruszcza Gdańskiego.

Stypendia za wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe na II semestr 2013/2014

Przyznane zostały stypendia za wyniki w nauce lub osiągnięcia sportowe dla uczniów będących stałymi mieszkańcami Pruszcza Gdańskiego na okres II semestru roku szkolnego 2013/2014.

Nabór wniosków o przyznanie stypendium Burmistrza Pruszcza Gdańskiego

Wniosek o przyznanie stypendium za wyniki w nauce / osiągnięcia sportowe oraz uchwała Rady Miasta Pruszcz Gdański w sprawie określenia szczegółowych warunków udzielania pomocy materialnej o charakterze motywacyjnym dla uczniów będących stałymi mieszkańcami Miasta Pruszcz Gdański w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży Miasta Pruszcz Gdański.

Zasady rekrutacji dzieci do Miejskiego Żłobka nr 1 „Króla Maciusia” w Pruszczu Gdańskim

W związku z utworzeniem Miejskiego Żłobka Nr 1 „Króla Maciusia” w Pruszczu Gdańskim przy ul. Żwirki i Wigury 8 oraz uruchomieniem 40 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w ramach rządowego programu MALUCH 2013 informuję, że w terminie od 13 do 27 grudnia 2013 r. został przeprowadzony pierwszy nabór wniosków o przyjęcie dzieci do ww. placówki.

Rekrutacja do Miejskiego Żłobka nr 1 „Króla Maciusia”

W związku z utworzeniem Miejskiego Żłobka Nr 1 „Króla Maciusia” w Pruszczu Gdańskim przy ul. Żwirki i Wigury 8 oraz uruchomieniem 40 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 w ramach rządowego programu MALUCH 2013 informuję, że w terminie od 13 do 27 grudnia 2013 r. zostanie przeprowadzony nabór wniosków o przyjęcie dzieci do ww. placówki.

Już niedługo wielkie otwarcie miejskiego żłobka!

To na pewno historyczna chwila. Drugiego stycznia w Pruszczu Gdańskim przy ulicy Żwirki i Wigury 8, rusza pierwszy od lat miejski publiczny żłobek.

„Nasza rzeka Radunia” i „Poznajemy drzewa”

Prace wykonane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 oraz uczniów Gimnazjum nr 1 zostały przeniesione z papierowych projektów i stały się edukacyjnymi tablicami informacyjnymi.

Wojewódzkie Targi Pracy "Młodzi na rynku pracy"

Pomorska Wojewódzka Komenda OHP organizuje w dniu 15.11.2013 r. Wojewódzkie Targi Pracy "Młodzi na rynku pracy" w ramach projektu "OHP jako realizator usług rynku pracy".

Stypendia Burmistrza

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel przyznał stypendia dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych za dobre wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia sportowe.

Pasowanie na ucznia w ZS nr 4

W dniu 24 października w Zespole Szkół nr 4 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Na sali gimnastycznej zebrali się pierwszoklasiści z czterech oddziałów, którzy wstąpili do grona prawdziwych uczniów.

Uroczyste wręczenie stypendiów

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel przyznał stypendia dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych za dobre wyniki w nauce i za wybitne osiągnięcia sportowe. Stypendia w wysokości 100 lub 150 zł miesięcznie, przyznane zostały na okres I semestru roku szkolnego 2013/2014.

Nabór na wolne stanowisko pracy Dyrektora Miejskiego Żłobka Nr 1 „KRÓLA MACIUSIA” w Pruszczu Gdańskim.

Nabór na wolne stanowisko pracy Dyrektora Miejskiego Żłobka Nr 1 „KRÓLA MACIUSIA” w Pruszczu Gdańskim.

Dzień Edukacji Narodowej w Przedszkolu im.Kubusia Puchatka

W poniedziałek 14 października w Przedszkolu Publicznym nr 3 im. Kubusia Puchatka odbyły się uroczystości związane z Dniem Edukacji Narodowej.

Absolwenci „czwórki” medalistami Mistrzostw Polski Seniorów w Judo!

11 października 2013 r. odbyły się uroczystości z okazji dwudziestej rocznicy powstania Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim. Przy okazji części artystycznej uroczystości mogliśmy podziwiać młodych judoków trenowanych przez Sławomira Tałacha - nauczyciela wychowania fizycznego i trenera judo związanego od wielu lat z naszym miastem.

Święto Edukacji Narodowej w Pruszczu Gdańskim - nauczyciele nagrodzeni!

W piątek, 11 października bieżącego roku odbyły się uroczystości z okazji dwudziestej rocznicy powstania Szkoły Podstawowej Numer 4 w Pruszczu Gdańskim.

20 lat minęło jak jeden dzień! Czyli obchody 20-lecia działania Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim

W piątek, 11 października bieżącego roku odbyły się uroczystości z okazji dwudziestej rocznicy powstania Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim. Święto zgromadziło licznie przybyłe delegacje oficjeli, nauczycieli, absolwentów i innych osób zaangażowanych przez te lata w ciągły rozwój placówki.

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 3

W dniu 14 października w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Na sali gimnastycznej zebrali się pierwszoklasiści z pięciu oddziałów, którzy wstąpili do grona prawdziwych uczniów.

XX-lecie Szkoły Podstawowej nr 4

11 października 2013 r. Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim obchodzić będzie XX-lecie swojego istnienia. Z tej okazji, chcielibyśmy przedstawić w skrócie historię Szkoły.

Pasowanie na ucznia w „Małej Czwórce”

W dniu 1 października w Szkole Podstawowej nr 4 „Małej Czwórce” odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Na sali gimnastycznej zebrali się pierwszoklasiści z dwóch klas I e i I f, którzy wstąpili do grona prawdziwych uczniów.

Wręczenie aktów nadania nauczycielom mianowanym

W dniu 25 września 2013 r. podczas Sesji Rady Miasta odbyło się wręczanie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Z dniem 1 września niżej wymienieni nauczyciele stali się nauczycielami mianowanymi

Burmistrz wraz z Marszałkiem wręczyli nagrody uczniom

25 września podczas XXXV zwyczajnej Sesji Rady Miasta Pruszcz Gdański odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczniom i ich opiekunom za udział w konkursie ekologicznym "Odkrywamy przyrodę Pruszcza Gdańskiego".

Bezpieczna Droga do Szkoły 2013

Wczoraj w Zespole Szkół Ogólnokształcących Komenda Powiatowa Policji w Pruszczu Gdańskim przeprowadziła spotkanie dla wszystkich pierwszoklasistów pruszczańskich szkół podstawowych w ramach kampanii „Bezpieczna Droga do Szkoły 2013”.

Rozpoczęcie roku szkolnego

Przedstawiamy harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego w poszczególnych szkołach w Pruszczu Gdańskim.

Burmistrz nagrodził najlepszych uczniów

Zgodnie z coroczną tradycją, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego docenił najlepszych uczniów pruszczańskich szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 26 czerwca br. podczas sesji Rady Miasta Pruszcz Gdański.

Uczeń z Pruszcza Gdańskiego w finale ogólnopolskiego konkursu

27 maja ruszył finał konkursu na najpiękniejszy list dla Ziemi, organizowany w ramach ogólnopolskiej akcji Fundacji Ekologicznej Arka. Można w nim głosować na jeden ze 100 listów wybranych przez jury spośród kilku tysięcy nadesłanych prac. Wśród uczniów walczących o nagrodę główną znalazł się również Jakub Frankowski ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pruszczu Gdańskim.

Językowe półkolonie z piratami w Katolickiej Szkole Niepublicznej

Językowe półkolonie z piratami w Katolickiej Szkole Niepublicznej.

Przedszkolaki w Urzędzie!

Z okazji Dnia Ziemi odwiedziły nas dzisiaj dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Słoneczna Kraina" w Łęgowie.

Dzieci piszą Listy dla Ziemi

Pod koniec kwietnia w pruszczańskich szkołach dzieci i młodzież będą pisały Listy dla Ziemi w ramach ogólnopolskiej akcji ekologicznej przygotowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielsko-Białej.

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E