Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Dlaczego warto

Pruszcz Gdański to miasto wchodzące w skład aglomeracji trójmiejskiej leżące 10 km od Centrum Gdańska na styku Żuław Gdańskich i Pojezierza Kaszubskiego. Miasto stanowi istotne Centrum przemysłowe, usługowe, handlowe i kulturalne. Zajmuje obszar 16,5 km² i liczy ponad 27 tysięcy mieszkańców. Pruszcz Gdański to niezwykle ważny węzeł komunikacji samochodowej i kolejowej, leżący przy drodze krajowej nr 1 (Północ – Południe) oraz głównej trakcji kolejowej E65 łączącej Gdańsk z Warszawą, Bratysławą i Wiedniem. Kilkaset metrów od terenów inwestycyjnych znajduje się początek autostrady A1 i trójmiejskiej obwodnicy.

Wyznacznikiem atrakcyjności inwestycyjnej miasta jest: położenie względem najważniejszych węzłów komunikacyjnych Pomorza, bliskość Gdańska, duży rynek zbytu oraz wykształceni i przedsiębiorczy mieszkańcy. To właśnie tutaj, przy węźle autostrady A1 znajduje się Bałtycka Strefa Inwestycyjna. Na jej terenie działają takie firmy jak: Poczta Polska, Cargill, Crown Cork, LPP S.A. i wiele innych

Niewątpliwym atutem Pruszcza Gdańskiego jest Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy znajdujący się w odległości 20 km od Bałtyckiej Strefy Inwestycyjnej, świetnie skomunikowany z wieloma miastami w Europie oraz położone w mieście lotnisko, umożliwiające wykonywanie operacji niewielkich cywilnych samolotów. Pruszcz Gdański wchodzi w skład Metropolitalnego Związku Komunikacyjnego Zatoki Gdańskiej.

drukuj (Dlaczego warto)

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyProjekty finansowane ze środków Unii EuropejskiejWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E