Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Innowacyjny Pruszcz Gdański

Mieszkańcy Pruszcza Gdańskiego znani byli od zawsze ze swojej ponadprzeciętnej aktywności życiowej i biznesowej.  Także i dziś miasto jest  miejscem narodzin wielu nowatorskich, wręcz pionierskich projektów, mających wymiar ponadregionalny. Najlepszym na to przykładem są portale należące do działającej w Pruszczu Monster Media Group, które codziennie przyciągają miliony fanów. Ale nie tylko.

Nowopowstała pruszczańska Fundacja Permakulturalni to grupa osób zaangażowanych w kreowanie zdrowej, przyjaznej środowisku alternatywy społeczno-gospodarczej. Jednym z celów statutowych fundacji jest stworzenie i koordynacja zaplecza technologicznego dla osób chcących rozwijać umiejętności wynalazczości i designu, a także szkolić się w ramach warsztatów DIY (z j. ang. Do It Yourself; czyli "Zrób To Sam"), dotyczących wdrażania w życie nowych, prośrodowiskowych rozwiązań technologicznych, budownictwa naturalnego, zdrowego trybu życia oraz dziedzin powiązanych.

Powstający w Pruszczu Fab-Lab to otwarta pracownia, w której każdy chętny będzie miał możliwość realizacji własnych projektów i pomysłów. - Dzięki wiedzy osób koordynujących i wyposażeniu Fab-Labu możliwe jest stworzenie praktycznie dowolnego przedmiotu czy urządzenia - mówią o projekcie Karolina Julianna Biernacka i Andrzej Bogacki, założyciele Fundacji Permakulturalni.

- Z naszej strony zapewniamy narzędzia, takie jak między innymi drukarka 3D, na której zakup otrzymaliśmy pierwszy grant oraz przestrzeń, w tym momencie jest to jedno z pomieszczeń udostępnionych przez naszego partnera czyli Monster Media Group. W najbliższej przyszłości planujemy zakup kolejnych drukarek 3D, frezarek oraz innego sprzętu, na który będzie zapotrzebowanie.

Pruszcz Gdański to nie tylko drukarki 3D, ale także gra, która robi karierę na całym świecie. To „Pirates of Everseas” – produkcja online, będąca tzw. „platformówką” dostępną na szereg urzadzeń multimedialnych m.in. na smartfony i tablety. Podstawowym zadaniem gracza jest budowanie swojego imperium, a sama gra oparta jest na podejmowaniu ważnych decyzji ekonomiczno-strategicznych. Jej scenariusz ma nieograniczone możliwości i dzięki nowym kampaniom, gracz za każdym razem otwiera sobie nowy rozdział, dotyczący kierowania podległym sobie regionem i zasobami. - Ta gra potrafi wciągnąć. Pozbawiona jest jednak brutalnego języka i zmusza do myślenia – mówi jej producent, przedsiębiorca Zbigniew Nowak. - „Piraci” skierowani są ku szerokiemu gronu odbiorców, bez względu na wiek. Na świecie gra w nich już 750 tysięcy osób.

Podstawowy moduł planszowy jest bezpłatny i dostępny na większości systemów: Android, Flash oraz IOS. Nowak coraz mocniej inwestuje w wirtual. Kolejnym  produktem, który sygnuje swoją twarzą, jest nowoczesny konwerter dla branży IT. Programistyczne narzędzie o nazwie „VividGlow”. Twórcom przyświecała idea, której hołduje najpopularniejsza przeglądarka internetowa Google – prostota, skuteczność i łatwość we współpracy. W tej chwili program współpracuje z 6 językami i pozwala programistom i informatykom na skuteczniejsze działania w sieci oraz poza nią. Jak dowiedzieliśmy się, program skutecznie współdziała z dużymi fragmentami kodów programistycznych, jest jednak stale aktualizowany i wyposażany w inne nowoczesne rozwiązania. Internauci zgodnie twierdzą, iż dzięki „VividGlow” powstał również skuteczny i rozbudowany, przy zachowaniu prostoty funkcji - multiplayer gier online. To z kolei, spowodowało iż produkt stał się bardzo skutecznym narzędziem w działaniach komercyjnych do promowania nowych rozwiązań online.

drukuj (Innowacyjny Pruszcz Gdański)

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E