Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Aeroklub Gdański

Lotnisko w Pruszczu Gdańskim znajduje się około 10 kilometrów od centrum Gdańska. Jego głównym użytkownikiem jest 49 Pułk Śmigłowców Bojowych. Stacjonują tu wielozadaniowe maszyny takie jak Mi-2 i Mi-24.

Bliskość Międzynarodowego Portu Lotniczego Gdańsk – Rębiechowo i 49 Pułku Śmigłowców Bojowych, a także występująca tu morska bryza, nadaje oryginalną specyfikę aeroklubowemu lataniu.

Wymaga ono znacznego zaangażowania i większej wytrwałości niż w innych klubach. Jednak niepowtarzalne widoki, jakie towarzyszą pilotom po oderwaniu się od ziemi są niezapomniane. Od strony północnej widać całe Trójmiasto, Zatokę Gdańską, Półwysep Helski, na wschodzie Żuławy, rzekę Wisłę, Zalew Wiślany, na południe Kociewie pełne lasów, a na zachodzie wspaniałą Szwajcarię Kaszubską z jeszcze większą ilością pagórków i jezior.

Warto wiec przyjechać na lotnisko nawet na chwilę, by zasmakować “innego świata” i z perspektywy ptaków podziwiać piękno tutejszego krajobrazu.

Zapraszamy na stronę Aeroklubu www.aeroklub.gda.pl

drukuj (Aeroklub Gdański)

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E