Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Uwaga na trudne imiona

Coraz większa liczba mieszkańców Pruszcza Gdańskiego zastanawia się czy nie nadać swojemu dziecku nietypowego lub obco brzmiącego imienia. Referat Spraw Społecznych Urzędu Miasta Pruszcz Gdański uczula naszych mieszkańców, aby sprawę doboru imienia bardzo dokładnie przemyśleć.

Dziecku można nadać najwyżej dwa imiona. Nie mogą to być też formy zdrobniałe lub takie, które nie pozwalają odróżnić płci. Jeżeli wahamy się pomiędzy klasycznym a nietypowym imieniem, zawsze lepiej wybrać to częściej spotykane. 

Badania psychologiczne wykazały, że nietypowe imiona utrudniają dzieciom życie. Ich właściciele są postrzegani w środowisku szkolnym lub przedszkolnym jako ci "inni', co czasami jest powodem przykrości. Coraz modniejszy, również w naszym mieście, robi się powrót do tradycyjnych imion. Często noszonych niegdyś przez babcie lub dziadków. Tu jednak też warto uważać. Zofia, Helena, Jan czy Henryk na pewno będą z noszone przez naszą pociechę z prawdziwą dumą. Gorzej, jeżeli odkurzymy Alfonsa czy Kalasantego. 

Warto wiedzieć, że kierownik Urzędu Stanu Cywilnego ma prawo odmówić przyjęcia imienia wymyślonego przez rodziców, jeżeli jest ono ośmieszające, nieprzyzwoite lub nie pozwala odróżnić płci dziecka. Przy okazji pamiętajmy, że imię można zmienić w ciągu sześciu miesięcy od sporządzenia aktu urodzenia. Stosowne oświadczenie składa się kierownikowi USC.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E