Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Znamy budżet miasta Pruszcz Gdański na 2016 rok

118 milionów złotych dochodu. Prawie 50 milionów złotych na oświatę, 25,5 miliona na inwestycje. Tak wygląda budżet miasta Pruszcz Gdański na 2016 rok.

– W przyszłym roku czeka nas kompleksowy remont ulicy Kochanowskiego. Wraz z powiatem wyremontujemy także ulicę Korzeniowskiego. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpocznie w partnerstwie ze Starostwem Powiatowym i miastem remont skrzyżowania ul. Raciborskiego z ul. Grunwaldzka – mówi Burmistrz Pruszcza Gdańskiego Janusz Wróbel. – Początek roku to także remont ulicy Wojska Polskiego do ulicy Obrońców Wybrzeża. Pod koniec roku rozpoczniemy prace przy układzie drogowym ul. Olszewskiego i ul. Wróblewskiego.

Wiele osób ucieszy się z pewnością z remontu parkingu przy komendzie policji. Kontynuowane będą dofinansowania remontów elewacji dla wspólnot mieszkaniowych. Istotną jest informacja o projekcie kolejnego budynku wielorodzinnego, który realizowany jest przez TBS. Nowa inwestycja towarzystwa stanie w niedalekiej przyszłości w sąsiedztwie Parku Krainy Polodowcowej. Półtora miliona złotych kosztować będzie oczekiwane przez pruszczan kino, które powstanie w Centrum Kultury i Sportu.

Miejskie wydatki na oświatę w 2016 roku wyniosą 47 557 438 złotych. – Mam wielką nadzieję, że uda się nam pozyskać rządowe pieniądze na budowę kolejnego żłobka – zdradza Burmistrz Janusz Wróbel – Jeśli tak by się stało, w mieście powstałaby, w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, druga taka placówka, tym razem na Osiedlu Bursztynowym.

W mieście pojawią się kolejne elementy małej architektury – nowe ławki, stojaki na rowery. W dwóch miejscach stanie także nowa sygnalizacja świetlna. Bezpieczniej będzie przy ulicy Kasprowicza, nieopodal Zespołu Szkół nr 4 i przy ulicy Cichej. Kontynuowane będą programy profilaktyczne – stałe badania mammograficzne, szczepienia na grypę dla seniorów, profilaktyka w kierunku wirusa HPV.

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E