Urząd Miasta w Pruszczu Gdańskim

Wybierz język

Polski

Wyszukiwarka

Treść strony

Pisma Burmistrza i Radnych Miasta w sprawie Cytawa Cafe

Szanowni Państwo!

Z wielką troską przyglądam się sprawie wypowiedzenia przez Aeroklub Gdański umowy najmu placówce kulturalno-rozrywkowej Cytawa Cafe w Pruszczu Gdańskim, która działa przy ulicy Powstańców Warszawy 36.

Przez ostatnie trzy lata Cytawa Cafe, korzystając z przychylności i gościnności Aeroklubu Gdańskiego, wyrosła na bardzo ważny ośrodek kulturalny, animujący cenne przedsięwzięcia w formacie nie tylko pruszczańskim, ale coraz częściej także ponadlokalnym.

Cytawa to dziś miejsce kultowe i niepowtarzalne. Miejsce, które moim zdaniem bezsprzecznie powinno kontynuować swoją misję w Pruszczu Gdańskim. Miejsce, w którego obronie w tydzień zebrano ponad 900 podpisów i przeciw którego zamknięciu, na portalu społecznościowym  Facebook, opowiedziało się ponad 1200 osób. Wreszcie – miejsce za którego funkcjonowaniem opowiedziała się w specjalnym piśmie większość radnych Miasta Pruszcz Gdański.

Ponieważ Miasto Pruszcz Gdański nie jest stroną tego sporu, który toczy się pomiędzy niezależnymi podmiotami, pozostaje mi jedynie jeszcze raz zwrócić się do Zarządu Aeroklubu Gdańskiego z apelem o rozważenie pozostania Cytawy w dotychczasowej lokalizacji.

Miasto Pruszcz Gdański nie posiada w swoim zasobie lokalu, który spełniałby wymagania, umożliwiające Cytawie dalsze działanie, dlatego tym bardziej będziemy sprzyjać wszelkim rozwiązaniom, umożliwiającym pozostanie Cytawy na kulturalnej mapie naszego miasta.

 

Burmistrz Pruszcza Gdańskiego

Janusz Wróbel

« wstecz

Dane kontaktowe

URZĄD MIASTA W PRUSZCZU GDAŃSKIM

ul. Grunwaldzka 20, 83-000 Pruszcz Gdański
tel. +48 58 775 99 21, fax. +48 58 682 34 51
e-mail: urzad@pruszcz-gdanski.pl

Mapa dojazdu

Fotokod

  • http://pruszcz-gdanski.pl
    http://pruszcz-gdanski.pl

Stopka

Wszelkie prawa zastrzeżone

fot. Sławomir Czalej

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.
e-mapaMapa zasięgu WiFi1PogodaInformacje dla niesłyszącychSesja radyWidget Gadu-Gadu

Z
O
B
A
C
Z

T
A
K
Ż
E